Blog
Zadania administratora nieruchomości
W artykule znajdziesz:
Zadania administratora nieruchomości
Jednym z ważnych zadań administratora nieruchomości jest utrzymanie w należytym stanie instalacji sanitarnych, a więc konserwacja instalacji (program uprawnienia budowlane na komputer).
Od sprawnego działania tych instalacji zależy w dużej mierze stan zdrowotny mieszkańców oraz trwałość instalacji domowych.
W zależności od wielkości nieruchomości oraz liczby budynków mieszkalnych, każdy administrator powinien zaangażować stałego lub dorywczo pracującego wykwalifikowanego konserwatora.
i sumienny konserwator powinien zdawać sobie sprawę z tego, iż każde najmniejsze uszkodzenie instalacji nie usunięte w porę powiększa się z biegiem czasu i może w rezultacie doprowadzić do strat i zbędnych kosztów (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
celu zapobieżenia takim przypadkom, należy dokonywać przeglądów okresowych instalacji, w odstępach zależnych od wielkości urządzeń sanitarnych i gazowych, przeciętnie raz w miesiącu.
Dużym udogodnieniem przy przeprowadzaniu konserwacji i remontów są plany (rysunki) wykonawcze instalacji. Rysunki wykonawcze ułatwiają w szczególności odnalezienie zaworów zamykających oraz przewodów znajdujących się w zakrytych bruzdach lub pod ziemią.
Rysunki wykonawcze instalacji nowo wykonanych obowiązany jest dostarczyć wykonawca robót, tj. przedsiębiorstwo instalacyjne. Administrator domu przy przyjmowaniu instalacji powinien się o to upomnieć.
W przypadku braku planów instalacji wykonanych dawniej pożądane jest sporządzenie rysunków wykonawczych (planów inwentaryzacyjnych) na podstawie obmiaru z natury. 1. KONSERWACJA I REMONT INSTALACJI WODOCIĄGOWYCH
Przewody wodociągowe. Od sprawnego działania domowi sieci wodociągowej zależy ciągłość w zaopatrywaniu mieszkańców nieri chomości w wodę.
W wodociągowych przewodach domowych połączonych z siecią miejską ciśnienie jest zależne od ciśnienia panującego w sieci miejskie; przewody wodociągowe zasilane z wodociągu lokalnego pracują po> ciśnieniem zależnym od wysokości usytuowania otwartego zbiornika lul pod ciśnieniem działającym w hydroforze (uprawnienia budowlane).
Nieszczelność przewodu wodociągowego
Ciśnienie wewnętrzne panujące w przewodach domowych tzw. ciśnie nie robocze, zależnie od wysokości budynku i potrzeb miejscowych, wynosi od 2 do 5 at(n) (program egzamin ustny).
Nie usunięte w odpowiednim czasie drobne nieszczelności pod wpływem ciśnienia roboczego stale się powiększają i w konsekwencji mog£ spowodować gwałtowne pęknięcia i poważne uszkodzenia przewodów, a co za tym idzie - zalanie wodą suteren lub pomieszczeń mieszkalnych.
Nieszczelność przewodu wodociągowego może powstać wskutek uszkodzeń mech., nieodpowiedniej jakości rur czy kształtek użytych do montażu, niewłaściwego materiału uszczelniającego czy wskutek normalnego zużycia tych materiałów (w instalacjach starych długo pracujących).
Dla zabezpieczenia przed uszkodzeniami mechanicznymi należy natychmiast uzupełniać i naprawiać zamocowanie przewodów wodociągowych na ścianach budynku, zerwane lub uszkodzone haki czy uchwyty rur należy wymieniać.
Przewód wodociągowy, ze względu na uderzenia wody, które powstają wskutek raptownego zamykania zaworów, powinien być mocno przytwierdzony do ścian budynku (opinie o programie).
Na uderzenia mechaniczne są często narażone przewody wodociągowe w suterenach, np. w przypadku wrzucania przez okienka opału. Przewody takie należy zabezpieczyć przez obudowanie deskami. Uszkodzenia, przecieki przewodów wodociągowych ułożonych na tynku daje się łatwo zauważyć. Naprawa takich uszkodzeń polega na rozmontowaniu (rozkręceniu lub wycięciu) uszkodzonej rury czy kształtki i na jej wymianie. Usunięcie nieszczelności na połączeniu rur sprowadza się zwykle do wymiany szczeliwa (konopie, minia) (segregator aktów prawnych).
Nieszczelność przewodu wodociągowego zmontowanego pod tynkiem lub pod ziemią zwykle ujawnia się dopiero wtedy, gdy woda pod wpływem ciśnienia wydostanie się na zewnątrz. Mokre plamy na tynku lub woda wydobywająca się wraz z pęcherzykami powietrza z ziemi świadczy zwykle o uszkodzeniu przewodu wodociągowego ułożonego w bruździe lub w ziemi.
Dla dokonania wymiany uszkodzonego odcinka przewodu wodociągowego lub szczeliwa na złączu należy cząść sieci wodociągowej wyłączyć z działania przez zamknięcie najbliższego zaworu przelotowego. Po zamknięciu zaworu spuszcza się wodę w najniżej położonym miejscu wyłączonej części sieci. Należy przy tym pamiętać, iż w tym samym czasie zawory czerpalne wyżej położone powinny być otwarte, przez co szybciej spływa woda.
W zakres konserwacji wchodzi płukanie domowej sieci wodociągowej. Częstotliwość płukania zależna jest od stopnia zanieczyszczenia sieci i jakości wody zasilającej instalację (promocja 3 w 1). Płukanie sieci domowej odbywa się przez spuszczanie wody w najniższym punkcie sieci; z wodą spływają nagromadzone w przewodach zanieczyszczenia i osad. Płukanie takie może trwać nawet kilka godzin.
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32