Blog

27.01.2020

Zadania konserwacji zieleńców

W artykule znajdziesz:

Zadania konserwacji zieleńców

Zadania konserwacji zieleńców

Zadania konserwacji zieleńców sprowadzają się do zabezpieczenia roślinom warunków niezbędnych dla jej wegetacji (program uprawnienia budowlane na komputer). Ażeby warunki takie były zachowane należy w pierwszym rzędzie do starczyć roślinie pokarm w postaci nawozów organicznych lub nieorganicznych (sztucznych); zapewnić zachowanie w glebie odpowiedniej ilości wody (głębokie przekopanie na jesieni i polewanie wodą w razie potrzeby); następnie należy prowadzić walkę z chwastami.

Dla każdej rośliny powinna być zapewniona odpowiednia ilość miejsca, z którego będzie mogła czerpać pokarm w wystarczającej ilości (program uprawnienia budowlane na ANDROID). Jednym z zasadniczych warunków zabezpieczenia roślinie światła i powietrza jest tępienie chwastów, gdyż zabierają one roślinie nie tylko światło i powietrze, ale również pokarm i wilgoć. Należy podkreślić, że dobre wyniki w konserwacji zieleńców osiągnie się tylko wówczas, gdy prace wykonuje się we właściwym czasie i systematycznie. W ramach konserwacji trawników stosuje się poza tym koszenie trawników trzy razy do roku.

Ma to na celu utrzymanie świeżego zielonego wyglądu trawnika, a jednocześnie ułatwia walkę z chwastami, gdyż nie dopuszcza do wykiełkowania ich nasion. Koszenie należy przeprowadzać w czerwcu, sierpniu i początkach października. Po skoszeniu trawę należy zgrabić, a trawnik przywałować. Trawę należy po 3-4 dniach usunąć, gdyż po tym czasie w miejscach złożenia trawa żółknie i gnije (uprawnienia budowlane). W zakres konserwacji drzew i krzewów wchodzą następujące prace:
- spulchnianie wierzchniej warstwy ziemi na głębokość 10-15 cm wokół drzew i krzewów w promieniu od pnia równym 0,70-f-l,0 m przynajmniej 1 raz na miesiąc, a szczególnie po ulewnym deszczu;
- podlewanie 2 razy, a w okresie suszy 4 razy na miesiąc; podlewać należy dostatecznie obficie, gdyż powierzchowne podlanie nie doprowadzi wilgoci do korzeni, a utworzyć się może natomiast skorupa zewnętrzna utrudniająca dostęp powietrza;
- ochrona przed chorobami i szkodnikami;
- formowanie koron młodych drzew i krzewów;
- nawożenie ziemi (program egzamin ustny).

Prześwietlanie koron drzew

Poza tym z konserwacją wiążą się niżej podane czynności. Prześwietlanie koron drzew i krzewów starszych, co najlepiej jest wykonywać w okresie od połowy lutego do połowy marca (opinie o programie). Prześwietlenie polega na usuwaniu gałęzi chorych i uschniętych, krzyżujących się, a poza tym gałęzi, stanowiących przeszkodę w komunikacji miejskiej. Prześwietlenie drzew zaniedbanych należy rozłożyć na 2-3 lata, aby nie spowodować zachwiania równowagi między systemem korzeniowym a konarowym.

Uzupełnianie pali i wiązadeł w miarę ich zniszczenia. Pale przed wbiciem do ziemi należy zabezpieczyć od gnicia przez powleczenie środkiem impregnacyjnym lub przez opalenie na długości około 60 cm w miejscu styku z ziemią. Wysokość pala powinna być o 5 cm niższa od miejsca, skąd rozchodzi się korona, aby podczas wiatru korona nie uderzała o pal (segregator aktów prawnych).

Do wiązania najlepiej używać sznura z sizalu lub konopi. Drzewko przywiązuje się do pala w połowie wysokości i drugi raz przy końcu pala tuż pod koroną drzewka. Wiązać należy w ósemkę, aby pień nie obcierał się o pal (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami