Blog

Miękki polichlorek winylu zdjęcie nr 2
04.03.2022

Zagłębienie posadzki pomieszczeń

W artykule znajdziesz:

Miękki polichlorek winylu zdjęcie nr 3
Zagłębienie posadzki pomieszczeń

Ściany tarasów i patiów oraz znajdujące się w ścianach zewnętrznych otwory drzwiowe powinny mieć odpowiednie zabezpieczenie przed szkodliwym działaniem wód opadowych i mrozu oraz przed przenikaniem wilgoci (program uprawnienia budowlane na komputer). Zagłębienie posadzki pomieszczeń poniżej poziomu wody gruntowej dopuszcza się tylko w wyjątkowych, uzasadnionych przypadkach, pod warunkiem wykonania odpowiedniej izolacji wodoszczelnej.

Przy budynkach, których dachy nie są wyposażone w rynny lub gdy rynny spustowe nie są połączone z kanalizacją, należy urządzić pod okapami lub wylotami rur spustowych ścieki powierzchniowe, wykonane z materiałów trwałych, odpornych na zmiany temperatury i odprowadzające wody opadowe na odległość zabezpieczającą przed zawilgoceniem i podmyciem fundamentów (program uprawnienia budowlane na ANDROID). Powierzchnie ścian w pomieszczeniach, w których ze względu na ich przeznaczenie może występować skraplanie się pary lub zawilgocenie przewodów instalacyjnych (np. w pralniach, pomieszczeniach natrysków zbiorowych, łaźniach publicznych itp.), powinny być wykonane z materiałów niewrażliwych na zawilgocenie, nienasiąkliwych i łatwo zmywalnych (uprawnienia budowlane).

Elementy konstrukcyjne oraz ściany osłonowe budynków powinny być zabezpieczone przed skraplaniem się pary wodnej w warstwach izolacyjnych przez właściwe rozwiązanie techniczne pod względem konstrukcji, doboru materiałów, wentylacji i ogrzewania, zgodnie z zasadami fizyki budowlanej (program egzamin ustny).

Posadzki w loggiach

Posadzki w loggiach, na tarasach oraz wszelkie posadzki w pomieszczeniach narażonych na działanie wilgoci, np. w pralniach, pomieszczeniach natrysków, łazienkach użytku ogólnego, powinny być wykonane z materiałów nieprzepuszczalnych, nienasiąkliwych, łatwo zmywalnych, powinny być zaizolowane przeciwwilgociowo oraz w razie potrzeby - być wyposażone w urządzenia do odprowadzania wody (opinie o programie).

W przypadku środowiska agresywnego oddziałującego na elementy konstrukcyjne powinno się stosować odpowiednie zabezpieczenie antykorozyjne, a w szczególności:

  • materiały niewrażliwe na środowisko korodujące,
  • odpowiednie powłoki, wykładziny i izolacje ochronne,
  • rozwiązania konstrukcyjno-budowlane umożliwiające wymianę skorodowanych elementów, •
  • udostępnienie powierzchni narażonych na szkodliwe działanie agresywnych pyłów, cieczy lub gazów do łatwego ich oczyszczania.

Rozwiązania konstrukcyjno-budowlane powinny umożliwiać wymianę skorodowanych elementów lub ich wygodną konserwację. Elementy drewniane oraz z materiałów organicznych powinny być w odpowiedni sposób zabezpieczone w trakcie produkcji lub montażu przed wilgocią, korozją biologiczną i niszczącym działaniem grzyba i owadów.

Wybór metody realizacji i rozwiązań materiałowych. Projektant-konstruktor, mając określone wstępnie rozwiązanie funkcjonalne obiektu budowlanego, parametry geometryczne, obciążenia użytkowe, charakter środowiska (np. duża wilgotność w pomieszczeniach, agresja chemiczna itp.), wymagania architektoniczno-plastyczne, przystępuje do opracowania koncepcji rozwiązania materiałowego i metody realizacji (segregator aktów prawnych).

Na wybór metody wykonawstwa i materiałów budowlanych wpływa szereg czynników:

  • dążenie do stosowania w optymalny sposób istniejących produkowanych seryjnie elementów prefabrykowanych (przy uwzględnieniu kosztów transportu i ogólnej analizy ekonomicznej),
  • wykorzystanie miejscowych materiałów, szczególnie istotne w budownictwie indywidualnym, drobnym i rozproszonym; w tego rodzaju budownictwie racjonalna może być metoda tradycyjnego wykonawstwa budowlanego,
  • przy wyborze materiałów konstrukcyjnych należy rozważyć między innymi następujące czynniki:
  • charakter obiektu, cechy geometryczne i obciążenia,
  • środowisko (wilgotność, agresja chemiczna itp.),
  • wymagane odporności ogniowe,
  • trwałość obiektu,
  • posiadany sprzęt transportowy i montażowy (celowość jego użycia),
  • podaż rynkowa materiałów i gotowych elementów konstrukcyjnych i budowlanych,
  • unifikacja technologii realizacji poszczególnych obiektów w jednej inwestycji,
  • wymagania architektoniczno-plastyczne (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Miękki polichlorek winylu zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Miękki polichlorek winylu zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Miękki polichlorek winylu zdjęcie nr 8 Miękki polichlorek winylu zdjęcie nr 9 Miękki polichlorek winylu zdjęcie nr 10
Miękki polichlorek winylu zdjęcie nr 11
Miękki polichlorek winylu zdjęcie nr 12 Miękki polichlorek winylu zdjęcie nr 13 Miękki polichlorek winylu zdjęcie nr 14
Miękki polichlorek winylu zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Miękki polichlorek winylu zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Miękki polichlorek winylu zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami