Blog
Zakłady folii
W artykule znajdziesz:
Gdy wykonuje się pokrycie dwuwarstwowe, pierwszą warstwę układa się jak wyżej oraz skleja i uszczelnia zakłady. Drugą warstwę folii układa się prostopadle do kierunku pierwszej i przykleja za pomocą cykloheksanonu pasami szerokości ok. 5 cm, ułożonymi w kwadrat o boku 50-60 cm. Zakłady folii warstwy drugiej należy kleić i uszczelniać tak samo jak warstwy pierwszej. Niedopuszczalne jest układanie drugiej warstwy folii na lepiku (program uprawnienia budowlane na komputer).
Po wykonaniu izolacji z folii bitumo- i olejoodpornej układa się na niej warstwę ochronną i dociskową. Warstwę ochronną można wykonać:
- z folii polietylenowej (wg BN-77/6365-04) grubości nie mniejszej niż 0,2 mm lub z folii Estrofol grubości min. 0,03 mm,
- z papy asfaltowej izolacyjnej układanej luzem,
- z zaprawy cementowo-piaskowej grubości min. 2 cm, przy zastosowaniu piasku przesiewanego o granulacji do 2 mm (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Gzymsy, nadproża i okapy muszą mieć odpowiednią izolację termiczną w celu przeciwdziałania powstawaniu mostków termicznych. Przy obliczaniu wartości odkształceń termicznych i konstruowaniu węzłów należy brać pod uwagę rodzaj stosowanego pokrycia i podkładu oraz umiejscowienie warstwy izolacji termicznej, gdyż ma to istotny wpływ na wartość temperatury zewnętrznej pokrycia (rys. 6-71). Wartość różnic temperatur ma wpływ na rozmieszczenie dylatacji w powłokach nośnych i wyrównawczych oraz na rodzaj podpór, umożliwiających przemieszczenia całego stropodachu (uprawnienia budowlane).
Ścianki tarasowe wyżej leżących części budynku lub balustrady, które mogą stanowić pionowe ograniczenia tarasów, wymagają bardzo starannego zabezpieczenia przed zawilgoceniem w miejscach przylegania do nich tarasu. Krawędź pomiędzy tarasem i wyżej wzniesioną ścianą wykonywana jest przeważnie na tzw. wydrę, tj. kilkucentymetrową wnękę w murze. Wysokość wydry wynosi ok. 20 cm. Do pionowej, cofniętej do wewnątrz, powierzchni przykleja się na masie asfaltowej odgięte ku górze wkładki warstwy izolacyjnej. Istotne jest, aby przejście od powierzchni tarasu do ściany było łagodne (wyrobienie wklęsłego naroża zaprawą lub umieszczenie listwy) (program egzamin ustny).
Balustrady
Balustrady mogą być umocowane w murze attyki lub w ścianie poniżej rynien tarasu i gzymsu. Izolacja obrzeży dachów krytych papą z zastosowaniem listwy metalowej a) umocowanej do klocka, b) do muru beton wyrównawczy, dwie warstwy papy na lepiku, 3 listwa profilowana z blachy ocynkowanej lub aluminiowej, 4 hak, 5 kit fugowy, 6 tynk zewnętrzny, 7 klocek drewniany (opinie o programie).
Szczegóły wykonania izolacji przy kryciu folią bitumo- i olejoodporną z PCW. Pod obróbki blacharskie (np. przy krawędzi tarasu) należy ułożyć na lepiku asfaltowym bez wypełniaczy stosowanym na gorąco (wg PN-58/C-96177) pas folii szerokości większej od szerokości obróbki blacharskiej o 10-15 cm. Następ-
Stosowane tylko ze względu na wymagania architektoniczne). W zależności od sposobu mocowania rynny dzielą się na: wiszące, stojące i leżące, ze względu zaś na rodzaj materiału na metalowe, żelbetowe i z tworzyw sztucznych (segregator aktów prawnych).
Najczęściej rynny wykonuje się z blachy ocynkowanej lub cynkowej grubości 0,6 + 0,7 mm (przy pokryciach z blachy miedzianej z blachy miedzianej lub miedziowanej). Wymiary rynien zależą od wielkości połaci dachowych oraz od długości i liczby koszów i powinny być takie, aby nie dopuszczać do przelewania się wody przez krawędź rynny, nawet przy silnym topnieniu lodu i dużych deszczach. Im dłuższe są kosze, tym większe ilości wody napełniają rynnę w jednym miejscu. Na ogół przyjmuje się, że 1 m2 rzutu poziomego odwadnianej połaci wymaga 0,8-1 cm2 przekroju rynny (promocja 3 w 1). Przy dachach bez koszów można tę liczbę zmniejszyć do 0,5 cm2. W zwykłych budynkach stosowane są najczęściej rynny półkoliste o średnicach 10, 15, 18 i 20 cm (rynny prostokątne mają podstawy 10 i 15 cm). Rynny mają spadek wynoszący 0,5 - 2%.
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32