Blog

30.05.2018

Zakres przepisów budowlanych na uprawnienia budowlane

W artykule znajdziesz:

Zakres przepisów budowlanych na uprawnienia budowlane

 

Zakres przepisów budowlanych na uprawnienia budowlane

Dzień dobry, Jestem Paweł i w tamtym roku przeszedłem przez sesję egzaminacyjną na uprawnienia budowlane w Izbie Małopolskiej.(program na komputer)  Zawsze mówiono mi, że egzamin na uprawnienia budowlane to jest najważniejszy test, który czeka inżyniera budowy. Podczas swojej praktyki zawodowej starałem się zawsze sumiennie wykonywać swoje obowiązki. Nie opuściłem praktycznie żadnego dnia pracy na budowie i przychodziłem w soboty do pracy, nie wspominając już o nadgodzinach. Kilka miesięcy przed datą egzaminu wyznaczoną przez Polską Izbę Inżynierów Budownictwa zakupiłem program do nauki na uprawnienia budowlane pod nazwą TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE 2017 w dwóch wersjach.(program na telefon)

Dużo zapasu i czasu

Pierwsza wersja to była wersja programu na komputer oraz laptop, natomiast druga wersja to był program, który mogłem używać na telefonie i tablecie. Dodatkowo zakupiłem tryb Egzamin Ustny. W programie znalazłem bardzo bogatą i ogromną bazę pytań. Pierwsza moja myśl - bardzo dobrze, że zdecydowałem się na zakup tak wcześnie, ponieważ miałem bardzo dużo zapasu i czasu na naukę i przygotowania. Każdego dnia uczyłem się po kilka zestawów pytań i tak, gdy już opanowałem konkretny zestaw to przechodziłem do następnego i tak jeden po drugim, aż do ostatniego.(promocja 3 w 1)  Nauka z tym programem to była czysta przyjemność. Jeżeli chodzi o zakres przepisów budowlanych jaki obowiązuje na egzaminie na uprawnienia budowlane to dla specjalności konstrukcyjno-budowlanej najwięcej pojawia się z prawa budowlanego, rozporządzenia dotyczącego warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budowle oraz ich usytuowanie, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz kodeks postępowania administracyjnego. Z prawa budowlanego jest ponad 75% pytań. W programie właśnie genialną rzeczą było to, że właśnie z tych przepisów było najwięcej pytań. Bez tego programu nie wyobrażałbym sobie nauki jak zresztą z tego co zauważyłem większość osób, ponieważ przed zakupem przeczytałem opinie o tym oprogramowaniu i praktycznie wszyscy ze mną się zgadzali.(program na egzamin ustny)

Egzamin z naszej pracy

Portal, na którym dokonywałem zakupu posiada również zakładkę Aktualności, w której podczas przygotowań do egzaminu obserwowałem najnowsze wiadomości dotyczące uprawnień budowlanych, zmian w przepisach budowlanych, aktualizacji programu oraz różnego rodzaju porad jak się uczyć i jak zdać ten ciężki egzamin.(segregator) Po przygotowaniach z programem TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE 2017 na egzamin poszedłem na wielkim luzie. Wiedziałem, że to czego się nauczyłem to mi wystarczy i że więcej wiedzy nie mogłem pochłonąć. Poza tym egzamin na uprawnienia budowlane to jest egzamin z naszej pracy, więc nawet niektóre pytania można wziąć na chłodno i pomyśleć logicznie co jest poprawne i zgodne ze sztuką budowlaną a co nie.(opinie) To akurat jeśli chodzi o egzamin ustny. Jeżeli ktoś praktykę wykonywał solidnie to nie ma czego się obawiać. Pamiętajcie, że zdobycie uprawnień budowlanych otwiera wam drogę do dalszego rozwoju intelektualnego oraz finansowego. Dlatego jeżeli ktoś się jeszcze zastanawia nad złożeniem dokumentów. Niech to zrobi.

 

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami