Blog

Przejście od tradycyjnych krążyn słupowych zdjęcie nr 2
24.02.2021

Zaleta żurawia

W artykule znajdziesz:

Zaleta żurawia

Przejście od tradycyjnych krążyn słupowych zdjęcie nr 3
Zaleta żurawia

Zaletą żurawia na podwoziu gąsienicowym jest większa stateczność, a żurawi na oponach - większa łatwość przejazdu na duże odległości. Do obsługi dużych składów bardziej dogodne będą więc żurawie chwytakowe na podwoziu gąsienicowym, a do małych - na podwoziu kołowym (program uprawnienia budowlane na komputer). Ładowarki jednonaczyniowe zasięrzutne są stosowane przy ładowaniu sypkich materiałów do otwartych wagonów, samochodów lub innych środków transportowych oraz do silosów za pośrednictwem przenośników taśmowych.

Ładowarki te służą również do przewozu materiałów sypkich na nieznaczne odległości (w obrębie placu budowy) i składania w pryzmy. Ładowarka jednonaczyniowa z obrotowym czerpakiem produkcji FIAT (program uprawnienia budowlane na ANDROID). Charakterystyczną cechą ładowarek z obrotowym czerpakiem jest to, iż materiał nie tylko może być przerzucany przez ładowarkę, lecz również wyładowywany wskutek obrotu czerpaka (naczynia) dookoła osi poziomej. Ładowarka posiada wymienne elementy robocze, jak lemiesz spycharkowy i zrywarkowy.

Sterowanie maszyny jest hydrauliczne. O wiele bardziej zwrotne są ładowarki jednonaczyniowe na podwoziu kołowym (uprawnienia budowlane). Zastosowanie ich daje lepsze wyniki, jeżeli są użyte do pracy na placach o twardej nawierzchni. Bardzo prostym urządzeniem, które może służyć do wyładowywania materiałów z wagonów kolejowych, przemieszczania materiałów na składach oraz, przy pewnych dodatkowych Kompletne urządzenie zgarniarki składa się ze zbieraka (szufli), lin, wciągarki z silnikiem oraz z części pomocniczych, jak krążki zwrotne i sterujące, slupy (czołowy i końcowy) oraz urządzenia załadowcze.

Specjalną odmianą zgarniarki linowej do rozładowania wagonów kolejowych jest łopata mechaniczna składająca się z wciągarki z silnikiem elektrycznym lub spalinowym, zbieraka-łopaty, liny stalowej oraz krążków kierujących (program egzamin ustny).

Łopata mechaniczna

Łopata mechaniczna jest stosowana do załadunku i rozładunku z użyciem przenośnika oraz przemieszczania na odległość do 50 m materiałów o granulacji do 50 mm, jak piasek, żwir, tłuczeń itp. Zalety łopaty mechanicznej to prosta budowa, zwarta konstrukcja, łatwość obsługi i duża wydajność eksploatacyjna. Jeden robotnik używając łopaty mechanicznej może rozładować wagon o zawartości 25 t w ciągu jednej godziny (opinie o programie).

Połączenie łopaty mechanicznej z przenośnikiem taśmowym na wspólnym podwoziu stanowi wyładowarkę wagonów typu SWW-1 polskiej produkcji. Zasadniczym przeznaczeniem samobieżnej wyładowarki jest przeładunek materiałów sypkich i kawałkowych o uziarnieniu do 100 mm z wagonów kolejowych na samochody lub hałdy albo z hałd lub samochodów do wagonów. Wydajność teoretyczna łopaty dwustanowiskowej (obsługiwanej przez 2 osoby) wynosi 60 t/godz, natomiast jednostanowiskowej 30 t/godz.

Szybkość jazdy wyładowarki do przodu i tyłu na I biegu wynosi 3,5 km/godz, na II biegu 7,14 km/godz (segregator aktów prawnych). Pewnego rodzaju odmianą łopaty mechanicznej jest wyładowarka samojezdna na ciągniku kołowym „Ursus”. Wyładowarka ta przeznaczona jest do wyładowywania materiałów sypkich i kawałkowych ze skrzyniowych środków transportowych po otwarciu bocznych ścian. Podstawowym elementem roboczym wyładowarki jest szufla (zbierak)-osadzona na wysięgniku o konstrukcji z rur stalowych. Aby wyładować materiał, wyładowarka podjeżdża do skrzyni środka transportowego z podniesioną do góry szuflą, którą następnie opuszcza i wskutek jazdy ciągnika do tyłu zgarnia szuflą materiał ze skrzyni.

Ciężar wyładowarki bez ciągnika wynosi 1,5 T, wysokość podnoszenia szufli 3,50 m, udźwig - 450 kG. Wydajność wyładowarki wynosi około 30 T/godz. Zaliczamy do nich: ładowarki wielonaczyniowe, ładowarki rurowe, przenośniki taśmowe i inne. Ładowarka wielonaczyniowa składa się z łańcuchowego podnośnika kubełkowego nabierającego i podnoszącego materiał, ładowany do środków transportowych rynną zsypową (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Przejście od tradycyjnych krążyn słupowych zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Przejście od tradycyjnych krążyn słupowych zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Przejście od tradycyjnych krążyn słupowych zdjęcie nr 8 Przejście od tradycyjnych krążyn słupowych zdjęcie nr 9 Przejście od tradycyjnych krążyn słupowych zdjęcie nr 10
Przejście od tradycyjnych krążyn słupowych zdjęcie nr 11
Przejście od tradycyjnych krążyn słupowych zdjęcie nr 12 Przejście od tradycyjnych krążyn słupowych zdjęcie nr 13 Przejście od tradycyjnych krążyn słupowych zdjęcie nr 14
Przejście od tradycyjnych krążyn słupowych zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Przejście od tradycyjnych krążyn słupowych zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Przejście od tradycyjnych krążyn słupowych zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami