Blog
Zalety betonu komórkowego
W artykule znajdziesz:
Zalety betonu komórkowego
W sprzedaży jest obecnie mnóstwo równego rodzaju materiałów budowlanych, różniących się od siebie nie tylko ceną, ale także właściwościami (uprawnienia budowlane). Dużą popularnością cieszą się ekologiczne silikaty, a także ceramika tradycyjna i poryzowana. Jednak coraz częściej, zwłaszcza w budownictwie jednorodzinnym, stosowany jest beton komórkowy, nazywany również gazobetonem. Materiał ten powstaje z piasku lub piasku z popiołami lotnymi, Rolę spoiwa pełni w gazobetonie wapno z niewielką ilością cementu. Spulchniaczem jest natomiast proszek lub pasta aluminiowe. Aluminium reaguje z wodorotlenkiem wodory powodując wydzielanie się wodoru, który podczas uchodzenia spulchnia masę i powoduje powstanie charakterystycznych porów. Biały beton komórkowy wytwarzany jest z czystego piasku, a szary z piasku z popiołem (program uprawnienia budowlane na ANDROID). Gazobeton biały jest produktem charakteryzującym się najniższym współczynnikiem naturalnej radiacji wśród wszystkich innych elementów ściennych. Gazobeton szary wykazuje wyższą promieniotwórczość, ale i tak jest ona niższa niż w przypadku często stosowanych pustaków ceramicznych. Gazobeton przeznaczony do budownictwa zapewnia przyjazny mikroklimat w pomieszczeniach.
Ze względu na zasadowy odczyn jest zupełnie odporny na grzyby pleśniowe, glony i bakterie. Beton komórkowy charakteryzuje się doskonałą izolacyjnością termiczną, wynikającą z porowatej struktury. Ponadto, dzięki dodatkowi aluminium, jest on niezwykle lekki – powietrze stanowi aż 80% objętości gazobetonu. Najniższy współczynnik przewodzenia ciepła wykazuje gazobeton o większej porowatości i niższej gęstości. Decydując się na gazobeton o gęstości 300-350kg/m3 można otrzymać ściany o grubości 36-48cm, spełniające obecne wymagania względem czynnika ciepła (program uprawnienia budowlane na komputer). Cechą charakterystyczną betonu komórkowego jest akumulowanie mniejszej ilości ciepła, ale za to dłuższe jego oddawanie. Właśnie dlatego budynki z gazobetonu zapewniają świetny komfort cieplny w okresie zimowym. Co ważne, beton komórkowy jest łatwy w obróbce, a duży wymiar bloczków sprawia, że budowa przebiega bardzo szybko.
Najnowsze wpisy
Zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane, opracowanie projektu budowlanego należy do podstawowych obowiązków…
Uprawnienia budowlane w Polsce mają długą i złożoną historię, sięgającą czasów przedwojennych (program TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE - wersja na komputer). W…
53 465
98%
32