Blog
Zalety dachów dwuspadowych
W artykule znajdziesz:
Zalety dachów dwuspadowych
<Dachy dwuspadowe są mocno zakorzenione w naszej tradycji. Dawniej wynikało to przede wszystkim z uwarunkowań ekonomicznych – takie rozwiązanie zapewniało oszczędność środków. Poza tym dachy dwuspadowe były łatwe w budowie i zapewniały sporo przestrzeni na poddaszu. Na przestrzeni lat niewiele się pod tym względem zmieniło (program na komputer). Dachy dwuspadowe są nadal bardzo popularne ze względu na swoje liczne zalety, do których zalicza się:
<• stosunkowo niski koszt budowy – powierzchnia dach dwuspadowego jest niewielka, a dzięki prostej formie nie trzeba stosować drogich akcesoriów dodatkowych niezbędnych do wykonania pokrycia,
<• prostą konstrukcję – dzięki prostej formie ryzyko popełnienie błędów wykonawczych w trakcie budowy dachu dwuspadowego jest ograniczone do minimum,
<• wygląd – dach dwuspadowy ma uniwersalny, klasyczny kształt, dzięki czemu pasuje do każdego domu i otoczenia,
<• poddasze – dach dwuspadowy zapewnia sporą przestrzeń na poddaszu, którą można wykorzystać do celów mieszkaniowych,
<• skuteczne odprowadzanie wody i śniegu – dach dwuspadowy charakteryzuje się dużym kątem nachylenia, który zapewnia skutecznie odprowadzanie wód opadowych,
<• brak załamań – prosta płaszczyzna to dodatkowy atut, pozwalający zaoszczędzić na materiałach budowlanych,
<• brak słabych punktów, mogących powodować przecieki (program na telefon).
<Dachy dwuspadowe zawsze dobrze wyglądają i są proste w wykonaniu. Bez problemu można w nich umieścić okna dachowe, zapewniające doświetlenie poddasza (program na egzamin ustny).
Straty ciepła przez dach
Ten typ dachu świetnie sprawdza się w domach energooszczędnych (promocja 3 w 1). Wówczas nie wykonuje się okapów, ponieważ bryła budynku musi być zwarta. Pozwala to zaoszczędzić na kosztach energii potrzebnej do ogrzania budynku. Powierzchnia dachu dwuspadowego jest znacznie mniejsza niż dachów wielospadowych, dzięki czemu straty ciepła przez dach są minimalne (segregator). Ponadto na dachu o dwóch połaciach można z łatwością zamontować panele fotogalwaniczne lub kolektory słoneczne. Należy jednak pamiętać, aby przy montażu uwzględnić orientacją połaci dachu pod kątem stron świata. Panele najlepiej montować od strony południowej (opinie).
Najnowsze wpisy
Zabytek to nieruchomość lub rzecz ruchoma, ich części lub zespoły, które stanowią świadectwo minionej epoki lub wydarzenia, mają znaczenie dla…
Strefa pożaru do ograniczenia przestrzeni budynku, obiektu budowlanego lub terenu, która jest wyodrębniona w celu ograniczenia się, i umożliwiania skutecznej…
53 465
98%
32