Blog

16.01.2021

Zamocowanie podpór stolika

W artykule znajdziesz:

Zamocowanie podpór stolika

Zamocowanie podpór stolika

Głowice te umożliwiają zamocowanie podpór stolika w jednej pozycji roboczej i dwóch wychylonych pozycjach transportowych. Takie rozwiązanie połączeń ułatwia transport stolików, przenoszenia ich ponad balustradami i poręczami oraz układanie deskowania stolikowego w stosy (program uprawnienia budowlane na komputer). Podpory stolika stanowią standardowe, typowe dla danego sytemu regulowane teleskopowe podpory wykonane ze stali lub z profili aluminiowych.

Poszycie układane jest na uprzednio zmontowanej konstrukcji nośnej deskowania stolikowego. Najczęściej stanowi je wielowarstwowa, wodoodporna płyta ze sklejki. Obecnie na poszycie coraz częściej stosowane są płyty z tworzywa sztucznego, np. alkus. Zapewniają one uzyskanie powierzchni stropu odpowiadającej jakości „betonu architektonicznego”. Przy projektowaniu poszycia dąży się do nadania, w miarę możliwości, takich wymiarów płycie sklejki, aby była równa wymiarowi stolika, np. 2,0 m x 4,0 m.

Elementy deskowania stolikowego; jedna z podpór jest złożona (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Poszczególni producenci deskowań dysponują standardowymi deskowanianm stolikowymi o modułowych wymiarach umożliwiającymi formowanie stropów
- zróżnicowanej powierzchni. Na przykład firma ma w swojej ofercie deskowania stolikowe o następujących wymiarach i ciężarach: 200 x 400 cm
- 4,25 kN, 250 x 400 cm i 5,00 kN, 250 x 500 cm i 607 kN. Firmy mają w swoich ofertach deskowania stolikowe o bardzo zbliżonych wymiarach: 200 x 400 cm, 250 x 400 cm, 200 x 500 cm, 250 x 500 cm (uprawnienia budowlane).

Stoliki są kompatybilne z dźwigarkowym systemem deskowania stropów (danego producenta). Dla skomplikowanych geometrycznie obiektów wykonywane są specjalne deskowania stolikowe. Są one geometrycznie dopasowywane do wymiarów i kształtów budowli, a ich konstrukcja jest optymalizowana z uwzględnieniem rzeczywistych obciążeń.
Transport deskowania stolikowego w obrębie jednej kondygnacji odbywa się za pomocą wózka podnośnego. Przemieszczanie deskowania z kondygnacji na kondygnację odbywa się za pomocą zawiesi widłowych (kaczy dziób) lub zawiesi linowych (program egzamin ustny).

Deskowanie stolikowe

W zależności od potrzeb budowy deskowania stolikowe są indywidualnie projektowane na określony wymiar. Deskowanie stolikowe SKYTABLE o wymiarach 6,10 m x 24,40 m. Jako podłużnice zastosowano stalowe dźwigary kratowe. Jednym cyklem pracy żurawia przestawianych było 149 nr deskowania stropowego.

Schemat zmiany stanowiska deskowania; żuraw za pomocą zawiesia i wózka wyciąga stół poziomo z budynku. Proces przemieszczania deskowania trwał 3 minuty. Deskowania tego używano podczas realizacji wieżowców w kompleksie Minto Midtown w Toronto (opinie o programie).
Deskowanie stolikowe używane podczas wznoszenia wieżowca w Toronto;

a) schemat zmiany stanowiska deskowania,

b) widok (mega)elementu stolikowego o wymiarach 24,40 m x 6,10 m
Systemy deskowań stolikowych mogą obsługiwać tylko osoby przeszkolone, mające dostateczną wiedzę specjalistyczną.

Projektując deskowania stolikowe do realizacji danego obiektu, należy dobrać żuraw o stosownych parametrach: przede wszystkim o odpowiedniej nośności, wysięgu i wysokości podnoszenia (segregator aktów prawnych).
Celowość stosowania przestawnego deskowania stolikowego wynika z następujących jego zalet:
- Możliwość osiągnięcia dużego tempa realizacji obiektów. Przemieszczane są gotowe zmontowane jednostki formujące o znacznej powierzchni, a nie pojedyncze elementy.
- Ograniczenie pracy ludzkiej - transport deskowania stolikowego odbywa się za pomocą wózków oraz żurawia.
- Możliwość zaprojektowania deskowania dla skomplikowanych geometrycznie budowli.
- Duże tempo robót przy wykorzystaniu małej liczby pracowników.
- Łatwe przenoszenie deskowania ponad balustradami i poręczami dzięki możliwości złożenia podpór stropowych.
- Zwiększenie bezpieczeństwa pracy (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami