Blog

Obróbki blacharskie zdjęcie nr 2
16.12.2021

Zastosowanie metody pracy równomiernej

W artykule znajdziesz:

Zastosowanie metody pracy równomiernej

Obróbki blacharskie zdjęcie nr 3
Zastosowanie metody pracy równomiernej

Zastosowanie metody pracy równomiernej (rytmicznej) pociąga za sobą liczne korzyści niemożliwe do osiągnięcia zwykłymi metodami, nie mówiąc o metodzie improwizacji, za pomocą której w szczególności na dużych budowach w żadnym razie nie można osiągnąć tych wyników, jakie osiąga się przy metodach pracy równomiernej (program uprawnienia budowlane na komputer).

Przykładowo zastosowanie metody pracy równomiernej powoduje znaczne skrócenie czasu budowy nieraz nawet dwukrotnie w stosunku do metod intuicyjnych. Wynika to stąd, że przy zastosowaniu metody pracy równomiernej nie występują przestoje brygad roboczych, przechodzą one systematycznie z działki na działkę obiektu oraz z obiektu na obiekt, co z kolei wyklucza przestoje maszyn roboczych i urządzeń (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
W konsekwencji skrócenia czasu budowy następuje obniżenie kosztów’, w szczególności kosztów ogólnych budowy oraz kosztów wynikających z likwidacji przestojów maszyn. W wyniku wielokrotnego powtarzania tych samych robót przez określone brygady przechodzące z działki na działkę i z obiektu na obiekt następuje automatycznie wzrost wydajności i podwyższenie kwalifikacji członków brygady w porównaniu z wynikami uzyskiwanymi przy przenoszeniu tych brygad zazwyczaj w stanie podzielonym na różne obiekty i nierzadko na różne roboty.

Wreszcie stosowanie metody pracy równomiernej zapobiega spiętrzeniom w zatrudnianiu pracowników zarówno produkcji podstawowej, jak i pomocniczej, charakterystycznym przy metodach improwizowanych oraz ogólnemu zmniejszeniu liczby zatrudnionych z powodu powiększenia wydajności i likwidacji przestojów brygad roboczych.
W Polsce w ostatnich latach ugruntował się pogląd o niezbędności rozwoju budownictwa uprzemysłowionego (uprawnienia budowlane).

Pogląd ten oparty jest w swojej istocie na nieuchronnym zwycięstwie przemysłowych metod produkcyjnych wszędzie tam, gdzie chodzi o realizację środków masowego zapotrzebowania. Takim środkiem masowego zapotrzebowania jest budownictwo mieszkaniowe, które szczególnie nadaje się do stosowania metody uprzemysłowionej, ponieważ stosunkowo najłatwiej jest w nim zastosować typizację. W budownictwie tym bez większych trudności ustala się standardy wysokości pomieszczeń, obciążeń itp., a więc te czynniki, które wpływają z kolei na możność typizowania elementów budowlanych, a zatem i na możność ich produkcji w skali masowej (program egzamin ustny).

Pierwsze osiedla budowlane

Również i stosowanie uprzemysłowienia w budownictwie przemysłowym ma duże perspektywy rozwojowe, w szczególności dla typowych hal przemysłu włókienniczego, lekkiego, dla budowli magazynowych, dla budynków wielopiętrowych, w których można by było koncentrować często niepotrzebnie rozproszone zakłady produkcyjne przemysłu lekkiego itp. Stąd nasuwa się wniosek, że budownictwo uprzemysłowione jest istotnym czynnikiem rozwoju budownictwa w ogóle (opinie o programie).

Aby jednak zastosowanie budownictwa uprzemysłowionego było ekonomicznie uzasadnione, wymaga ono właściwych warunków stosowania i racjonalnej realizacji na wszystkich etapach, a więc na etapie projektowania, produkcji elementów, transportu i montażu oraz robót wykończeniowych. Tymczasem praktyka wskazuje, że nic zawsze budownictwo to jest traktowane kompleksowo, że czasami uważa się za sukces zmniejszenie pracochłonności w zakresie stanu surowego obiektu na placu budowy, pozostawiając stan wykończeniowy w warunkach niemal odpowiadających budownictwu tradycyjnemu, że wreszcie nieraz produkcję elementów wykonuje się w warunkach niewiele korzystniejszych niż na budowie, podnosząc tym samym koszt elementów prefabrykowanych i obniżając techniczną ich wartość (segregator aktów prawnych).

Pierwsze osiedla budowlane w Polsce metodą uprzemysłowioną datują się od roku 1955 (Nowa Huta, Warszawa, Poznań - domy wielkoblokowe). Od tego czasu rozwój budownictwa uprzemysłowionego w Polsce poszedł szybko naprzód i znajduje się już obecnie na poziomie przodujących osiągnięć krajów uprzemysłowionych (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

31.03.2025
Obróbki blacharskie zdjęcie nr 4
Co to jest deskowanie i jakie są jego rodzaje?

Deskowanie inaczej szalowanie, to tymczasowa konstrukcja stosowana w budownictwie, która służy do nadawania kształtu mieszance betonowej podczas jej wylewania oraz…

21.03.2025
Obróbki blacharskie zdjęcie nr 5
Co to jest instalacja wodociągowa?

Instalacja wodociągowa to system rur, armatury i urządzeń służących do doprowadzania wody do budynków oraz jej rozprowadzania do poszczególnych punktów…

Obróbki blacharskie zdjęcie nr 8 Obróbki blacharskie zdjęcie nr 9 Obróbki blacharskie zdjęcie nr 10
Obróbki blacharskie zdjęcie nr 11
Obróbki blacharskie zdjęcie nr 12 Obróbki blacharskie zdjęcie nr 13 Obróbki blacharskie zdjęcie nr 14
Obróbki blacharskie zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Obróbki blacharskie zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Obróbki blacharskie zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami