Zatrzymanie potoku materiałów

Zatrzymanie potoku materiałów
Zatrzymanie potoku materiałów

Zatrzymanie potoku materiałów do zasobników Wagowych odbywa się w tym przypadku przez ręczne zamknięcie górnych zamknięć po osiągnięciu określonej wagi, wykazanej przez wskazówkę na tarczy podziałkowej. Sterowanie ręczne stosowane bywa zarówno przy mierzeniu objętościowym jak i wagowym. Natomiast sterowanie półautomatyczne i automatyczne stosowane jest tylko przy odmierzaniu wagowym (program uprawnienia budowlane na komputer).

Odmierzanie wody przewidziane jest w zasadzie we wszystkich betoniarkach, a potrzebne urządzenia odmierzające stanowią z reguły część składową konstrukcji betoniarki. Znaczna większość odmierzaczy wody w betoniarkach oparta jest na objętościowym odmierzaniu, a pod względem konstrukcyjnym na zasadzie działania syfonu, np. odmierzacz wody w betoniarce typu BW-400 krajowej produkcji (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

W ostatnich latach w różnych typach nowych betoniarek stosuje się dla wody (ciepłej do +30° i gorącej do +90°) odmierzacze przepływowe pracujące na zasadzie wodomierza. Odmierzacze wodomierzowe po wypływie ustalonej ilości wody samoczynnie przerywają jej dopływ do zarobu oraz, co jest istotnie ważne, rejestrują ilość zużytej wody do produkcji masy betonowej w określonym czasie (uprawnienia budowlane). Ten prosty i niezawodny sposób kontroli powinien stać się pewnego rodzaju tamą dla nadmiernego stosowania wody, tak jeszcze rozpowszechnionego na naszych budowach.

Wobec coraz szerszego stosowania metody wagowego odmierzania składników przy produkcji masy betonowej. Przepływowy również liczba różnego rodzaju rozwiązań konstrukcyjnych odmierzaczy wagowych jest znaczna (program egzamin ustny).

Spośród nich należy wymienić przede wszystkim te, które powstały przez przystosowanie elementów samych betoniarek do celów wagowego mierzenia składników masy betonowej (opinie o programie). Należą tu:

  • odmierzacze - kosze wsypowe betoniarek,
  • odmierzacze - mieszalniki betoniarek.

Schemat odmierzacza obrotowego

W obydwu powyższych rozwiązaniach napełnianie odmierzaczy cementem odbywa się za pomocą przenośników ślimakowych, zaś kruszywem za pomocą mechanicznych lub grawitacyjnie z zasobników.

Schemat odmierzacza obrotowego umieszczonego na stalowym ramieniu nad koszem wsypowym betoniarki w tym przypadku odmierzacz podstawia się kolejno pod zasobniki cementu oraz kruszywa, a po napełnieniu obraca się ponad kosz betoniarki i zawartość wsypuje (segregator aktów prawnych).

Schemat odmierzacza ruchomego w postaci wózka podstawianego kolejno pod zasobniki cementu i kruszywa i ustawionego nad koszem wsypowym betoniarki, gdzie wysypywana jest jego zawartość.

Czas cyklu roboczego odmierzania ma wielki wpływ na efektywność eksploatacyjną całego urządzenia wytwarzającego masę betonową i decyduje o jego wydajności oraz o możliwości zastosowania jednego urządzenia odmierzającego do paru betoniarek.

Automatyzacja odmierzania ma tu istotny wpływ; tak np. cykl roboczy odmierzania wagowego przy sterowaniu ręcznym wynoszący 2-2,5 min obniża się przy sterowaniu automatycznym do 0,5 min i mniej.

Automatyzacja wytwarzania masy betonowej czyni w ostatnich latach duże postępy, w szczególności w centralnych wytwórniach masy betonowej, gdzie stosowane są elektronowe urządzenia sterujące. Również i w punktach produkcyjnych postęp w automatyzacji jest niemały, a z reguły obejmuje odmierzanie składników (promocja 3 w 1).

Projektowanie betonu i jego cechy stanowią przedmiot oddzielnej dyscypliny naukowej - technologii betonu - dlatego na tym miejscu obok podstawowych danych omówione będą tylko zasady wytwarzania (środki i metody) zaprojektowanego betonu i jego kontrola na budowie.

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

COVID-19

z uwagi na panującą pandemię każdy kandydat jest zobowiązany do posiadania własnych aktów prawnych ! Sprawdź ofertę w zakładce SEGREGATOR AKTY PRAWNE 2023 - właśnie taki segregator będziesz mógł zabrać ze sobą na swój egzamin !

Dodaj wpis:


Powiązane artykuły

Włókna szklane

Włókna szklane, znane jako generatory szklanokwarcowe, to materiał kompozytowy wytwarzany z włókien elektrycznych, które są emitowane zamiast urządzenia ludzkiego włosa.…

Materiał elewacyjny

Materiał elewacyjny do materiału używanego do pokrywania zewnętrznych ścian budynków w celu ochrony przed ich dostępem oraz nadania im estetycznego…

Drabiny ewakuacyjne

Drabiny ewakuacyjne to specjalne urządzenie, które jest natychmiast opuszczane przez budynki lub elementy z dodatkowym piętrem w przypadku awarii lub…

Okna dachowe

Okna dachowe, znane również jako okna połaciowe lub okna strychowe, do okien umieszczonych w połaci dachowej budynku. Są one montowane…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

COVID-19

z uwagi na panującą pandemię każdy kandydat jest zobowiązany do posiadania własnych aktów prawnych ! Sprawdź ofertę w zakładce SEGREGATOR AKTY PRAWNE 2023 - właśnie taki segregator będziesz mógł zabrać ze sobą na swój egzamin !