Blog
Zawód architekta
W artykule znajdziesz:
Zawód architekta
Zawód architekta
Projektowanie budowli, wnętrz, a może ogrodów? Jeśli podoba Ci się taka praca, to zawód architekta jest właśnie dla Ciebie. To jeden z bardziej prestiżowych zawodów na świecie, wiążący się z koniecznością uzyskania odpowiedniego wykształcenia i doświadczenia zawodowego. Na czym polega praca architekta? Architekt odpowiada za tworzenie projektów budowli, na podstawie których będą one wznoszone. W tym zawodzie liczy się nie tylko wyobraźnia, ale również znajomość historii, materiałów budowlanych i wykończeniowych oraz znajomość zagadnień konstruktorskich. Architekt musi bowiem tak projektować budynki, aby były zarówno funkcjonalne, jak i bezpieczne w użytkowaniu. Aby spełnić tym wymogom, uzyskanie tytułu architekta związane jest z ukończeniem studiów inżynierskich, obroną pracy, a następnie zdobyciem uprawnień do wykonywania zawodu. To wszystko wymaga czasu i dużych nakładów ciężkiej pracy. Czy warto? Zdecydowanie tak! Z zawodem architekta wiąże się wiele korzyści, nie tylko finansowych, ale również o wymiarze niematerialnym.
Oferta: Program TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE 2018 w wersji na komputer oraz w wersji na telefon. Dodatkowo każda z wersji posiada PROGRAM EGZAMIN USTNY. Wrażenia osób, które już są po egzaminie na uprawnienia budowlane znajdziesz na podstronie Opinie. Zobacz także jakie przygotowaliśmy promocje do zakupu naszych kluczy licencyjnych.
Zarobki – świeżo upieczony architekt zatrudniony w biurze projektowym może liczyć na zarobki min. 3000 złotych netto. Z czasem, wraz ze zdobywaniem nowych umiejętności i doświadczenia kwota ta będzie wzrastać. Na wyższe wynagrodzenie może liczyć architekt mający uprawnienia budowlane bez ograniczeń, a także ten, który zdecyduje się otworzyć własne biuro projektowe i pracować na własny rachunek.
Możliwości zawodowe – polscy architekci są wybitnymi specjalistami, docenianymi na całym świecie. Daje to realną możliwość współtworzenia światowych projektów, takich jak najwyższe biurowce lub inne znane obiekty. Praca przy takich inwestycjach to zarówno szansa na zdobycie cennego doświadczenia zawodowego, jak również promocję swojego nazwiska w branżowym świecie.
Niezależność – nie można ukrywać że praca architekta pozwala zyskać bardzo cenną niezależność finansową i zawodową. Podejmując pracę na własny rachunek i będąc dobrym w swoim fachu, nie trzeba się martwić o nowe zlecenia i satysfakcjonujące zarobki.
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32