Zawody związane z budownictwem


Uprawnienia budowlane - rodzaje

 

Uzyskanie uprawnień budowlanych nie jest prostą sprawą. Istotne jest po pierwsze zdobycie odpowiedniego wykształcenia, następnie odbycie i odpowiednie udokumentowanie nierzadko kilkuletnich praktyk na placu budowy, a w końcu podejście do egzaminu, na którym należy się wykazać także znajomością przepisów. Trudno się dziwić - uprawnienia budowlane dają w końcu prawo do kierowania robotami budowlanymi, a złe ich przeprowadzenie może prowadzić do znamiennej w skutkach katastrofy.

 

Zawody związane z budownictwem stanowią bardzo dużą grupę nierzadko zupełnie różniących się od siebie specjalizacji. Uzyskanie uprawnień jest możliwe w wielu z nich, ale należy zawsze pamiętać o tym, że np. uprawnienia wyburzeniowe to zupełnie co innego niż uprawnienia architektoniczne. Jakie najważniejsze rodzaje uprawnień można zdobyć w konkretnych zawodach i posiadając konkretne wykształcenie?

 

Uprawnienia architektoniczne

 

Uprawnienia budowlane architektoniczne dzielą się na te dotyczące projektowania oraz kierowania faktycznymi robotami a także łączone. Zawody związane z budownictwem takie jak architekt łączą się z dużą odpowiedzialnością - w końcu zły projekt może stanowić o porażce całej inwestycji. Z tego względu praktyka dla osób, które nie ukończyły studiów magisterskich bardzo się wydłuża.

 

Uprawnienia mostowe

 

Architekci mostów o dziwo nie projektują - aby zdobyć możliwość wykonywania tego zawodu i/lub kierowania robotami budowlanymi praktykant musi ukończyć studia na kierunku budownictwo lub być technikiem bądź mistrzem drogownictwa, dróg i mostów kolejowych czy budownictwa.

 

Uprawnienia kolejowe

 

Do ich zdobycia uprawniona jest stosunkowo duża liczba osób, ponieważ określone w przepisach kierunki studiów to budownictwo i transport. Technicy i mistrzowie dróg i mostów kolejowych oraz budownictwa również mogą ubiegać się o możliwość podejścia do egzaminu.

 

Zawody związane z budownictwem w większości przypadków dają możliwość uzyskania uprawnień. Nie zapominajmy jednak: w nieograniczonym zakresie przysługują one jedynie absolwentom studiów magisterskich.

Oprócz usług detektywistycznych świadczyny także pomoc w zakresie ochrony mienia prywatnego, firmowego oraz ochrony dużych imprez. Nasza agencja współpracowała z najlepszymi firmami w całej Polsce. Zyskaliśmy sobie wiernych klientów także wśród polityków i ludzi show businessu.

 

Aby cały czas utrzymywać najwyższe standardy naszych usług, nasi pracownicy, oprócz zdobywania praktycznego doświadczenia w trakcie wykonywania obowiązków, podnoszą swoje kwalifikacje poprzez częste szkolenia branżowe. Rocznie wykonujemy ponad 1000 zleceń, co w połączeniu ze świetnie wyszkoloną kadrą stawia nas w czołówce europejskich agencji detektywistyczno - ochroniarskich.

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby każdy z naszych pracowników był dokładnie sprawdzoną i kompetentną osobą, cieszącą się nieposzlakowaną opinią, ponieważ od samego początku naszej działalności chcemy być dla Państwa godnym zaufania partnerem.

 

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!

39 498

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

97%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

COVID-19

z uwagi na panującą pandemię każdy kandydat jest zobowiązany do posiadania własnych aktów prawnych ! Sprawdź ofertę w zakładce SEGREGATOR AKTY PRAWNE 2022 - właśnie taki segregator będziesz mógł zabrać ze sobą na swój egzamin !

39 498

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

97%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

COVID-19

z uwagi na panującą pandemię każdy kandydat jest zobowiązany do posiadania własnych aktów prawnych ! Sprawdź ofertę w zakładce SEGREGATOR AKTY PRAWNE 2022 - właśnie taki segregator będziesz mógł zabrać ze sobą na swój egzamin !