Blog

26.04.2019

Zbiornik retencyjny przy zabudowie domku jednorodzinnego

W artykule znajdziesz:

Ochrona ujęcia wód podziemnych przed zanieczyszczeniem

Zabudowa jednorodzinna daje ogromne możliwości, domki jednorodzinne to inwestycje prowadzone na ogół przez jednego inwestora. Można więc przy tego rodzaju zabudowie, na terenie ogrodzonej posesji utworzyć różnego rodzaju zbiorniki retencyjne (https://uprawnienia-budowlane.pl).

Zbiornik retencyjny

CO TO JEST ZBIORNIK RETENCYJNY. Zbiornik retencyjny to sztuczny zbiornik wodny, może być to staw, jezioro lub basen rekreacyjny (program na komputer). Woda z takiego zbiornika jest wykorzystywana ponownie, dlatego bardzo często uprzednio jest oczyszczana. Dzisiaj produkuje się betonowe zbiorniki retencyjne (program na telefon). Tego rodzaju zbiorniki mają odpowiednie wyposażenie i umożliwiają retencjonowanie wody i oczyszczanie jej (opinie o programie).

FUNKCJE ZBIORNIKA RETENCYJNEGO. Budowa zbiornika pozwala na całkowite zagospodarowanie wód deszczowych. Wody są oczyszczane a następnie wykorzystywane w gospodarce, przemyśle lub w domowym gospodarstwie. Wybudowanie zbiornika retencyjnego na terenie prywatnej posesji wymaga odpowiednich pozwoleń, ale daje ogromne możliwości (segregator aktów prawnych).

Zbiorniki mają ogromne możliwości:
- oczyszczają wodę,
- kontrolują odbiór wód,
- dają możliwość zagospodarowania terenu dla celów rekreacyjnych i celów gospodarczych,
- budowa ich daje niskie koszty gospodarowania gospodarką wodną.

Jakie są zbiorniki retencyjne

Mamy przykłady następujących rodzai zbiorników retencyjnych:
- wyrównawcze,
- suche,
- przepływowe,
- przeciwpożarowe.
Wszystkie zbiorniki znacznie chronią też dane tereny przed powodziami (promocja 3 w 1).

Budowa zbiorników retencyjnych znacznie zaburza naturalną gospodarkę wodną w danym rejonie, dlatego ich budowa wymaga odpowiednich pozwoleń i danych wyliczeń. Bardzo często budowa takich zbiorników jest krytykowana i źle oceniana przez ekologów, którzy z powodu ich budowy organizują różnego rodzaju protesty i są przeciwnikami zbiorników retencyjnych (program egzamin ustny). Te ich protesty nie zawsze są słuszne, ponieważ zbiorniki są potrzebne w niektórych przypadkach i bardzo pomagają przy zabudowach domków jednorodzinnych jak i przy zakładach przemysłowych.

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami