Blog

Głowice ram zdjęcie nr 2
20.04.2022

Zgrzewanie indukcyjne

W artykule znajdziesz:

Głowice ram zdjęcie nr 3
Zgrzewanie indukcyjne

Zgrzewanie indukcyjne - zgrzewanie elektryczne prądem przemiennym (o częstotliwości 1 -500 kHz) z wykorzystaniem zjawiska nagrzewania się metali umieszczonych w zmiennym polu magnetycznym wskutek powstania w nich prądów wirowych i histerezy magnetycznej; z.i. stosuje się szczególnie przy produkcji rur zgrzewanych zgrzewanie iskrowe - zgrzewanie doczołowe, w którym elementy podlegające zgrzewaniu pozostają w styczności niezupełnej tak, że pod wpływem prądu następuje miejscowe wytwarzanie się ciepła powodujące stopienie i częściowe ulotnienie brzegów elementów, które następnie są poddawane dociskowi (program uprawnienia budowlane na komputer).

Zgrzewanie kondensatorowe - zgrzewanie elektryczne energią zakumulowaną w baterii kondensatorów; rozróżnia się z.k. beztransformatorowe i transformatorowe; z.k. ma szczególnie szerokie zastosowanie przy produkcji przyrządów i aparatury pomiarowej, elektrotechnicznej i elektronicznej zgrzewanie kuźnicze - zgrzewanie metali przez nagrzanie łączonych części i dociśnięcie ich uderzeniami młota lub naciskiem prasy zgrzewanie liniowe - zgrzewanie oporowe ciągłe, zazwyczaj na zakładkę, za pomocą elektrod krążkowych (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Zgrzewanie mechaniczne - zgrzewanie metali przy zastosowaniu wyłącznie energii mechanicznej bez doprowadzania ciepła do miejsca łączenia zgrzewanie ogniowe - zgrzewanie, przy którym nagrzewanie łączonych elementów odbywa się w piecu gazowym lub w ognisku zgrzewanie oporowe - zgrzewanie elektryczne prądem przemiennym (o częstotliwości 3 - 300 Hz) z wykorzystaniem oporu elektrycznego na styku części łączonych do podgrzania metalu przed dociskiem; poszczególne fazy z.o. obejmują: docisk wstępny, zgrzewanie, docisk dodatkowy i wyżarzanie (uprawnienia budowlane).

Zgrzewanie płomieniowe

Zgrzewanie płomieniowe - łączenie arkuszy folii polietylenowej przez zaciśnięcie ich przy brzegu między listwami stalowymi; wystające brzegi folii stapia się płomieniem palnika gazowego uzyskując spoinę w postaci przezroczystej nitki zgrzewanie punktowe - zgrzewanie oporowe za pomocą elektrod nagrzewających i dociskających punktowe elementy na siebie nałożone zgrzewanie tarciowe - zgrzewanie mechaniczne części rozgrzanych przez tarcie; tarcie jest wywoływane ruchem obrotowym lub drganiami jednego lub dwóch elementów łączonych, albo elementu pośredniczącego; najszersze zastosowanie znalazło z.t., przy którym tarcie wywoływane jest obrotem jednego z elementów łączonych (program egzamin ustny).

Zgrzewanie termitowe - zgrzewanie, w którym ciepło otrzymuje się z płynnych produktów reakcji egzotermicznej między składnikami termitu zgrzewanie udarowe - metoda zgrzewania oporowego, w której następuje stosunkowo intensywne wyładowanie energii elektrycznej i wywarcie dużego ciśnienia (zwykle podobnego do uderzenia młotem) (opinie o programie).

Zgrzewanie ultradźwiękowe, spajanie ultradźwiękowe - zgrzewanie mechaniczne jednakowych lub różnych materiałów (metali i ich stopów z metalami i niemetalami) przez dociśnięcie powierzchni łączonych i poddanie ich drganiom mechanicznym o częstotliwości ultradźwiękowej (18-22 kHz) zgrzewanie wirowe - zgrzewanie tarciowe, przy którym ciepło wytwarza się przez tarcie dwóch wirujących w przeciwnym kierunku elementów łączonych (segregator aktów prawnych).

Zgrzewanie wybuchowe - zgrzewanie mechaniczne, przy którym w celu otrzymania dużego docisku na powierzchni styku elementów łączonych wykorzystuje się siłę eksplozji materiałów wybuchowych; z.w. stosuje się przy budowie reaktorów atomowych, w przemyśle lotniczym, chemicznym i hutniczym, np. przy platerowaniu metali jedną lub kilkoma warstwami pokryć ochronnych, łączeniu rur, kształtowników i blach zgrzewanie zgniotowe - zgrzewanie mechaniczne metali o wysokiej plastyczności tylko przez działanie sił dociskających części łączone w temperaturze otoczenia; w zależności od rodzaju wykorzystanych połączeń rozróżnia się z.z. punktowe, liniowe, doczołowe zgrzewanie zwarciowe - zgrzewanie oporowe doczołowe z nieprzerwanym dociskiem podczas nagrzewania (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

23.07.2024
Głowice ram zdjęcie nr 4
Zmiany w projekcie technicznym

Zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane, opracowanie projektu budowlanego należy do podstawowych obowiązków…

22.07.2024
Głowice ram zdjęcie nr 5
Historia uprawnień budowlanych w Polsce

Uprawnienia budowlane w Polsce mają długą i złożoną historię, sięgającą czasów przedwojennych (program TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE - wersja na komputer). W…

Głowice ram zdjęcie nr 8 Głowice ram zdjęcie nr 9 Głowice ram zdjęcie nr 10
Głowice ram zdjęcie nr 11
Głowice ram zdjęcie nr 12 Głowice ram zdjęcie nr 13 Głowice ram zdjęcie nr 14
Głowice ram zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Głowice ram zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Głowice ram zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami