Blog
Złącza na gwoździe
W artykule znajdziesz:
Złącza na gwoździe
Ze względu na dobre przyleganie do drewna zaleca się stosować gwoździe o przekrojach okrągłych (program uprawnienia budowlane na komputer).
Trwałość oraz jakość wykonanych złączy zależy od średnicy, długości, liczby oraz właściwego rozmieszczenia gwoździ.
Dobór średnicy gwoździ.
Do złączy należy stosować gwoździe o średnicach od l , 54 I 11 grubości najcieńszego z łączonych elementów, w który gwóźdź jest wbijany. Ogólnie biorąc, średnice stosowanych w ciesielce gwoździ powinny się mieścić w granicach 246 mm (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Gwoździe o średnicy większej niż 6 mm nie mogą być wbijane bezpośrednio w drewno, lecz w uprzednio nawiercone otwory, których średnica powinna być nieco mniejsza od średnicy gwoździa.
|k orne zasady dotyczą przemarzniętego mokrego drewna oraz drewna gatunku. pomimo zachowania właściwego stosunku średnicy gwoździa do przybijanego najcieńszego elementu (uprawnienia budowlane).
Dobierając długość gwoździ należy mieć na uwadze potrzebną szerokość wbicia gwoździa, dodając 1 mm na każdy styk łączonych elementów oraz Li średnicy gwoździa na jego ostrze.
M konstrukcjach ciesielskich gwoździe należy wbijać z dwóch stron złącza, aby końcami nie wychodziły na zewnątrz. Gdy to się zdarzy, gwoździe należy zaginać wzdłuż włókien drewna.
W przypadku zbijania złącza z dwóch desek lub bali należy dobrać taką długość gwoździ aby odległość końca gwoździa od płaszczyzny styku zbijanych elementów złącza była mniejsza od 8 średnic. a długość ewentualnego zagięcia - od - średnic gwoździa (program egzamin ustny). W przypadku zbijania obustronnie trzech przylegających do siebie desek lub bali jedno złącze długość gwoździ może być dobierana według jednego z niżej podanych.
Zakładając, że gwoździe będą wbijane wzdłuż jednej osi. aby zostały spełnione dwa warunki: a końce gwoździ powinny zachodzić na siebie na 1/3 grubości elementu składowego non. w którym gwoździe się spotykają, odległość końców gwoździ od płaszczyzn styku elementów złącza nic powinny być mniejsze niż 12 średnic wbijanego gwoździa (S2 = 12 d). 1 W przypadku gdy nie może być spełniony warunek (środkowy, składowy element złącza jest zbyt cienki), należy tak dobrać długości, aby odległość końca gwoździa od płaszczyzny styku z jednej strony złącza nie była mniejsza od 8 średnic, a z drugiej strony od 4 średnic gwoździa (opinie o programie).
Uprawnienia budowlane
W pierwszym założeniu gwoździe pracują jako jednocięte, w drugim jako dwucięte. Wymiary i ciężar gwoździ wbijania gwoździ. Istnieją trzy układy wbijania gwoździ: układ prostokątny, przestawny i w zakosy. Układy prostokątny i przestawny stosowane są do wzdłużnego łączenia elementów (desek, bali itp.) (segregator aktów prawnych). Gdy elementy są łączone pod kątem, stosowany jest układ w zakosy. W każdym układzie gwoździ rozróżnia się szeregi i rzędy. Szeregami nazywamy gwoździe wbite równolegle do włókien drewna, rzędami gwoździe wbite w linii prosto padłej do włókien lub skośnie. Warunki łączenia. Wbijanie gwoździ zbyt blisko czoła tarczy, we wszystkich układach może spowodować jej pęknięcie.
Bezpieczna odległość wynosi 15 średnic wbijanego gwoździa, gdy złącza są rozciągane, 10 średnic, gdy są ściskane. Odległość wbijanego gwoździa od krawędzi tarcicy, we wszystkich układach, nie powinna być mniejsza niż 4 jego średnice. Zmniejszanie tej odległości może być przyczyną wzdłużnych pęknięć drewna. Odległość między poziomymi rzędami gwoździ, mierzona prostopadle do włókien drewna, w układzie prostokątnym i w zakosy, gdy kąt ich jest większy od 45°, nie powinna być mniejsza niż 4 średnice wbijanego gwoździa.
W układzie przestawnym i w zakosy, przy kącie nachylenia mniejszym niż 45°, odległość ta nie powinna być mniejsza niż 3 średnice gwoździa (promocja 3 w 1). Najmniejsze odległości między pionowymi rzędami gwoździ dla wszystkich układów, liczone wzdłuż włókien drewna, zależne są od stosunku grubości a najcieńszego z łączonych elementów do grubości d wbijanego gwoździa.
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32