Blog

Przemysł wapna palonego zdjęcie nr 2
20.04.2022

Złącze półprzewodnikowe

W artykule znajdziesz:

Przemysł wapna palonego zdjęcie nr 3
Złącze półprzewodnikowe

Złącze półprzewodnikowe - obszar graniczny w półprzewodniku, położony między obszarami różniącymi się swymi własnościami elektrycznymi, w sposób umożliwiający doprowadzenie do nich zróżnicowanych funkcjonalnie elektrod złącze przylgowe - złącze powstałe wskutek nałożenia jednego elementu na drugi; łączenie może być wykonane za pomocą takich samych spoin i zgrzein jak przy złączu na zakładkę oraz za pomocą spoin grzbietowych złącze spawane - miejsce, w którym części łączone zostały spojone; w z.s. rozróżnia się: spoinę, strefę wpływu ciepła (po obu stronach spoiny), gdzie metal rodzimy wykazuje zmiany struktury, oraz metal rodzimy nie zmieniony złącze stopowe - złącze powstałe wskutek rekrystalizacji półprzewodnika stopionego lokalnie z metalem o niższej temperaturze topnienia (program uprawnienia budowlane na komputer).

złącze szynowe - złącze łączące końce szyn; rozróżnia się z.sz. podparte - jeśli znajduje się ono nad dwoma podkładami zsuniętymi i połączonymi i z.sz. wiszące - między dwoma rozstawionymi podkładami złącze teowe - złącze, którego przekrój poprzeczny przypomina literę T złącze wyciągane - elektron, złącze powstałe podczas procesu wyciągania monokryształu, wskutek domieszkowania roztopionego półprzewodnika pierwiastkiem donorowym lub akceptorowym (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

złącze zakładkowe - złącze, w którym połączone elementy (płaskie) założone są na siebie i stykają się na znacznej powierzchni złącze żelbetowe - złącze konstrukcyjne stosowane przy montażu prefabrykowanych elementów konstrukcji żelbetowej, powstające przez połączenie zbrojenia wystającego z montowanych elementów oraz przez zabetonowanie szczelin między tymi elementami złączka - element do wzajemnego łączenia przewodów elektrycznych, np. przez ich zaciśnięcie wkrętami lub przez sprasowanie złączka rurowa - łącznik rurowy dwuwylotowy o osi prostej lub zespół elementów zawierający taki łącznik; z.r. mogą być kielichowe, kołnierzowe, gładkie lub gwintowe (uprawnienia budowlane).

Złącznik

Złącznik - wtyczka podwójna w kształcie litery U do łączenia gniazd łączeniowych stojaka teletransmisyjnego złocenie - pokrywanie metali powłoką ze złota metodą elektrolityczną, kondensacyjną lub przez platerowanie, w celach dekoracyjnych lub ochrony przed korozją (promocja 3 w 1). Złociany, MeAu02 - sole wywodzące się z amfoterycznego nietrwałego wodorotlenku Złotowego Au(OH)3, zwanego zazwyczaj kwasem Złotowym ze względu na przeważające własności kwasowe złom - metalowe odpadki produkcyjne i nieużyteczne przedmioty metalowe nadające się jedynie do przerobu w piecach metalurgicznych (program egzamin ustny).

złom anodowy - część anody pozostająca po upływie czasu przewidzianego na przeprowadzenie rafinacji elektrolitycznej większości metalu anody złom obcy - złom dostarczony do danego zakładu z zewnątrz, tzn. złom, który nie powstał w tym zakładzie, w którym go się przerabia złom wielkopiecowy - złom powstający podczas rozlewania surówki, np. w postaci skrzepów w rynnach spustowych złom własny obiegowy - powstające w odlewni (hucie) odpadki metalowe zużywane ponownie jako materiał wsadowy w tym samym zakładzie (opinie o programie).

złomowanie - klasyfikowanie i uznawanie zużytych technicznie środków trwałych jako nienadających się do dalszego użytkowania złoto, Au - pierwiastek chemiczny rodziny dodatkowej miedziowców w I grupie układu okresowego (litowce), liczba atomowa 79, o własnościach zasadowych; z. jest metalem szlachetnym o pięknym żółtym połysku, miękkim i kowalnym, chemicznie zachowuje się biernie, rozpuszcza się tylko w wodzie królewskiej i w roztworach cyjanku w obecności tlenu; z. występuje głównie w stanie rodzimym, niekiedy w postaci rodzimego stopu ze srebrem, miedzią lub platyną; z. jest stosowane do wyrobów jubilerskich i artystycznych, do bicia monet, w dentystyce, elektrotechnice i do wyrobów stopów specjalnych złoto rodzime - złoto występujące w przyrodzie w stanie wolnym (segregator aktów prawnych).

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Przemysł wapna palonego zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Przemysł wapna palonego zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Przemysł wapna palonego zdjęcie nr 8 Przemysł wapna palonego zdjęcie nr 9 Przemysł wapna palonego zdjęcie nr 10
Przemysł wapna palonego zdjęcie nr 11
Przemysł wapna palonego zdjęcie nr 12 Przemysł wapna palonego zdjęcie nr 13 Przemysł wapna palonego zdjęcie nr 14
Przemysł wapna palonego zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Przemysł wapna palonego zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Przemysł wapna palonego zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami