Blog
Zmiękczacze
W artykule znajdziesz:
Sprawa szybkiego a ciągłego mieszania i żelowania niektórych tworzyw sztucznych (szczególnie PCW) jest kluczowym zagadnieniem przy produkcji najważniejszych wyrobów dla budownictwa, jak wykładziny podłogowe, płyty, rury, folie, profile, kształtki itp. Do tego celu nadają się mieszarki zamknięte np. o średnicy ślimaka 300 mm i wydajności godzinowej do 900 kg (program uprawnienia budowlane na komputer). Wydajność ta jest jednak w wielu przypadkach jeszcze za mała (np. do zasilania wielkiego kalandra). Poza tym przy zastosowaniu napełniaczy twardych (abrazywnych) następnie zbyt szybkie zużycie skomplikowanych i kosztownych części mieszarki.
Dlatego ostatnio stosuje się do tych celów zespoły innych urządzeń. Schemat specjalnego układu do mieszania, żelowaniu i wytłaczania polichlorku winylu, gdzie polichlorek winylu w proszku przesyłany jest do zasobnika w górze i dozowany za pomocą wagi automatycznej do mieszalnika turbulentnego (program uprawnienia budowlane na ANDROID). Inne dodatki jak napełniacze, zmiękczacze itp. wprowadza się do mieszalnika oddzielnymi kanałami. Wskutek szybkich obrotów w mieszalniku i dodatkowego ogrzewania ścian następuje podgrzewanie masy z równoczesnym wymieszaniem i żelowanie (uprawnienia budowlane). Następnie masa przechodzi do położonego niżej specjalnego mieszalnika, gdzie następuje dodatkowe jej wymieszanie, po czym przechodzi automatycznie do zasobnika wytłaczarki umieszczonej na dole, która produkuje gotowe wyroby wytłaczane (program egzamin ustny).
Proces mieszania
Ulepszony układ, tzw. dryblending o bardzo dużej wydajności. Dwa górne mieszalniki są ogrzewane parą, a dolny chłodzony wodą. Dozowanie surowców jest automatyczne (pneumatycznie obsługiwane zamknięcia). Zmiękczacze, stabilizatory itp. wtryskuje się przez specjalne dysze, co zapewnia lepsze ich wymieszanie (opinie o programie). Cały system dozowania zmiękczaczy. Układ ten jest całkowicie zamknięty i zautomatyzowany, a jego wydajność wynosi do 2 ton na godzinę, czyli może zapewnić pełne przygotowanie masy na duży nowoczesny kalander. Znajdującą się w dolnej części ugniatarkę zamkniętą ze stemplem „Mikser-Banbury” stosuje się w przemyśle tworzyw sztucznych i w gumowym (np. w produkcji wykładzin podłogowych). Doskonałe wyniki można osiągnąć w układzie. Zastosowano tu do wstępnego mieszania specjalny mieszalnik S6 i umieszczony pod nim zbiornik, z którego ślimakiem podaje się wstępnie wymieszaną masę do urządzenia Plastomat P 250, gdzie następuje szybkie mieszanie i żelowanie (40-60 kg w ciągu 1-3 minut) (segregator aktów prawnych).
W dążeniu do całkowitej automatyzacji procesu mieszania i żelowania z równoczesnym wytłaczaniem wprowadzono różne mieszarki dwuślimakowe, podobne do wytłaczarek. Przykład takiego rozwiązania. Jest to mieszarka wytłaczająca, zakończona głowicą granulującą z dwoma wirującymi nożami o trzech ostrzach.
W części pierwszej obydwa ślimaki o średnicy 300 mm pracują razem, najpierw jako ślimaki podające masę, a następnie jako ślimaki ugniatające i mieszające. Dalej następuje stożkowe przewężenie i rozdzielenie komory na dwa cylindry, z dwoma odrębnymi ślimakami 10 (o średnicy 150 mm). Ślimaki mają wspólny napęd oraz hydraulicznie regulowany docisk (do 150 ton). Umożliwia to dowolne przesuwanie ślimaków do tyłu lub do przodu, a tym samym przy nieruchomych cylindrach zwiększa się lub zmniejsza przepływ masy w części stożkowej. W ten sposób reguluje się szybkość przepływu masy (niezależnie od szybkości obrotów ślimaków)(promocja 3 w 1).
W zakończeniu części stożkowej znajdują się otwory do odgazowania, a cylindry są ogrzewane i chłodzone (z odpowiednią regulacją). Zamiast granulatorów można zamontować ewentualnie inne ustni- ki, np. do produkcji płyt i w ten sposób za pomocą jednego urządzenia można otrzymywać gotowe wyroby wprost z tworzywa w proszku. Wydajność tego urządzenia jest duża i wynosi w przypadku polichlorku winylu zmiękczonego ok. 850 kg na godzinę (przy produkcji granulatu), a jego praca jest całkowicie ciągła i równomierna.
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32