Blog
Zużycie pary
W artykule znajdziesz:
Do takich nośników należą powietrze sprężone o ciśnieniu nie mniej niż 3 at i para przegrzana o t = 85^-95°C, doprowadzana do specjalnej mieszarki strumieniowej. Mieszanie z nagrzewaniem mieszanki. Za granicą, w szczególności w Danii, w wielu wytwórniach wyrobów żelbetowych stosuje się nowy sposób nagrzewania mieszanki betonowej do temperatury 60-65°C parą doprowadzaną do środka mieszarki. Takie nagrzewanie przebiega równomiernie, łatwiej i o wiele szybciej niż przy uprzednim nagrzewaniu wody i kruszyw, jak również przy ogrzewaniu elektrycznym mieszanki (program uprawnienia budowlane na komputer).
Stosuje się mieszarki o działaniu okresowym typu turbinowego z wtryskiwaniem pary. Składają się one z misy nieruchomej i centralnego mieszadła obrotowego w postaci systemu łopatek; przez puste drążki łopatek doprowadza się parę, która nagrzewa mieszankę. Zużycie pary w mieszarkach o pojemności 500 i 1000 1 wynosi odpowiednio 0,5 i 1 kg na 1°C wzrostu temperatury (program uprawnienia budowlane na ANDROID). Po odpowiedniej przebudowie można wykorzystać również posiadane mieszarki. Przy tym sposobie mieszania nieodzowne są kruszywa o niezmiennej wilgotności lub odpowiedni system regulowania zużycia pary o wymaganych parametrach zależnie od wilgotności kruszywa. Przewożenie mieszanki betonowej z betonowni do miejsca formowania powinno odbywać się przy minimalnej ilości przeładunków. Dla umknięcia początku wiązania i gęstnienia mieszanki czas jej przewozu me powinien przekroczyć 1 godziny. Przy wyborze sposobu przewozu należy uwzględnić odległość, potrzebną szybkość, konsystencję mieszanki i wysokość jej wyładowywania, jak również ekonomiczność sposobu (uprawnienia budowlane).
Mieszanki betonowe można przewozić następującymi sposobami. W oddziałach o wysoko zmechanizowanej produkcji stosuje się specjalne zasypniki (zwykle przemieszczane na specjalnej estakadzie) przewożące mieszankę do zasobników rozdzielaczy. Te przewożą mieszankę na niewielkie odległości i rozdzielają ją do form. Zapewnia to najmniejsze rozwarstwianie się mieszanki, zachowując jej jednorodność i wymaganą konsystencję. Można również stosować wózki samojezdne poruszające się na estakadzie i kierowane zdalnie (program egzamin ustny).
Mieszanki o konsystencji gęstoplastycznej
Mieszanki o konsystencji gęstoplastycznej wskazane jest przemieszczać przenośnikami taśmowymi wyposażonymi w przesuwne urządzenia zrzutowe do wydawania mieszanki w dowolnym miejscu taśmy. Dla uniknięcia rozwarstwiania się mieszanki kąt nachylenia przenośnika przy podnoszeniu mieszanki o konsystencji do 4 cm opadu stożka nie powinien przekraczać 15-P200, a przy dużej ciekłości dla szybkości poruszania się taśmy (opinie o programie).
Dla zmniejszenia rozwarstwiania się i strat mieszanki przy jej zrzucaniu należy stosować zasobniki prowadzące lub korytka kierujące. Przenośniki umożliwiają automatyzację podawania mieszanki. Jednak dla zapewnienia ich nie zakłóconej pracy niezbędne są zabiegi, które mają na celu aktualne oczyszczanie taśm i węzłów takiego urządzenia. W oddziałach o małej lub średniej zdolności produkcyjnej można stosować wózki lub wciągniki elektryczne z kubełkami; niezbędne są przy tym mechanizmy do zdejmowania kubełków i podawania ich na miejsce układania mieszanki (segregator aktów prawnych).
Podawanie plastycznej mieszanki na znaczne odległości rurami, za pomocą urządzeń pneumatycznych, jest celowe np. przy produkcji płyt w formach bateryjnych. Rury, które zajmują mało miejsca, można układać w pomieszczeniach ciasnych. Stosowanie rur wyklucza straty i rozwarstwianie się mieszanki. Mieszankę wychodzącą z rurociągu wprowadza się do niszczycieli ustawianych nad każdą formą bateryjną. Nieodzowna jest dobra organizacja instalacji przemywania rurociągu transportującego mieszankę betonową (promocja 3 w 1).
W betonowniach rozmieszcza się urządzenia według schematu jednostopniowego (pionowego) lub dwustopniowego (parterowego). W pierwszym przypadku ustawia się je na stropach oddziału z zastosowaniem jednorazowego podnoszenia materiałów wyjściowych do poziomu, na którym umieszczono zasobniki rozdzielcze. Zasobniki rozmieszcza się w górze oddziału, skąd materiały przesuwają się w dół pod własnym ciężarem.
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32