Blog

Kierownik budowy i jego obowiązki zdjęcie nr 2
02.04.2020

Bileciarka

W artykule znajdziesz:

Bileciarka

 

Kierownik budowy i jego obowiązki zdjęcie nr 3
Bileciarka

Bileciarka - maszyna do druku biletów lub do dziurkowania biletów (program uprawnienia budowlane na komputer).

Bimetal - układ warstwowy dwóch spojonych ze sobą metali lub stopów.

Bimetal termometryczny, termobimetal - bimetal wykonany z metali różniących się znacznie współczynnikiem temperaturowym wydłużalności, wykorzystywany do budowy prostych przyrządów sygnalizacyjnych i regulacyjnych o działaniu uzależnionym od zmian temperatury.

Bimzowarka - maszyna obuwnicza do oczyszczania brzegów podeszwy po jej przymocowaniu.

Binaryzacja - w teorii informacji rozkład zespołu rozpatrywanych możliwości, dokonywany w ten sposób, że początkowo dzieli się wszystkie możliwości na dwie grupy, a następnie każdą z nich dzieli się na dwie mniejsze grupy itd. aż do otrzymania najmniejszych grup liczących tylko po dwie możliwości; pozwala to rozpatrywać informację jako występowanie lub niewystępowanie jednego z dwóch możliwych stanów fizycznych (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Binaryzacja - przejście na zapis liczb w systemie dwójkowym.

Bindra - dębowa klepka beczkowa w stanie surowym.

Binduga - teren nad rzeką, jeziorem albo kanałem, służący do składowania i przygotowywania drewna do spławu oraz przybrzeżny obszar wodny wydzielony do wiązania lub zbijania tratew.

Bing-bang - uderzenie dźwiękowe.

Binistor, dynistor - element półprzewodnikowy stosowany w elektronicznych układach przełączających i pamięciowych, stanowiący połączenie tranzystora p-n-p z tranzystorem  binokular - przyrząd optyczny przystosowany do obserwacji obuocznych, np. mikroskop binokularowy (uprawnienia budowlane).

Binormalna (do linii w punkcie), dwunormalna - prosta prostopadła w danym punkcie do stycznej i normalnej głównej do linii wdanym punkcie.

Biocenoza - zespół populacji różnych gatunków zwierząt i roślin danego środowiska podlegających jego czynnikom i powiązanych ze sobą pośrednio lub bezpośrednio zależnościami pokarmowymi oraz konkurencją biologiczną wewnątrz i międzygatunkową; b. stanowi samodzielną jednostkę zdolną do utrzymania stanu dynamicznej równowagi biologicznej.

Biochemia, chemia fizjologiczna - nauka badająca budowę chemiczną żywych organizmów i zachodzące w nich procesy chemiczne (program egzamin ustny).

Biochora - duży obszar jednolity pod względem klimatycznym i pokrycia roślinnością, np. tundry, lasy tropikalne, sawanny itp.; składa się z poszczególnych biotopów.

Biocybernetyka - dział cybernetyki zajmujący się badaniem zasad przesyłania i przetwarzania informacji oraz sterowania w organizmach żywych, jak również w społecznościach złożonych z wielu organizmów (opinie o programie).

Biocydy, dodatki biobójcze - substancje przeciwdziałające rozwojowi mikroorganizmów w środowisku wodno-węglowodorowym, dodawane np. do paliw odrzutowych, olejów napędowych emulsji wodnoolejowych oraz olejów i smarów ochronnych

Bioelektronika

Bioelektronika - dział elektroniki zajmujący się zastosowaniem aparatury elektronicznej w biologii.

Bioelement - element techniczny działający analogicznie do któregoś z elementów (organu lub tkanki) organizmu żywego (np. model neutronu, receptora węchu, smaku itp.).

Bioenergetyka - dział biochemii zajmujący się przemianami energetycznymi w żywych organizmach (segregator aktów prawnych).

Biofacja - zespól cech paleontologicznych odróżniających od siebie osady tego samego wieku określa się na podstawie zawartych w osadzie szczątków kopalnych organizmów zwierzęcych.

Biofiltr - złoże biologiczne biofiltracja - oczyszczanie biologiczne ścieków.

Biofizyka - dział fizyki zajmujący się podstawami fizycznymi i fizykochemicznymi makroskopowych i molekularnych procesów życiowych zachodzących w żywych organizmach oraz oddziaływaniem zewnętrznych czynników fizycznych na te układy.

Biogaz, agrogaz - gaz powstający podczas cieplnej fermentacji świeżego obornika lub innej substancji organicznej bez dostępu tlenu; zawiera do 60% metanu, jest łatwopalny; nadaje się do ogrzewania, oświetlania i do napędu silników biogeny - związki mineralne (głównie azotu i fosforu) oraz witaminy i inne związki chemiczne niezbędne do życia i rozwoju roślin, które mogą z tych związków tworzyć materię organiczną, będącą z kolei pokarmem zwierząt biogeneza - pochodzenie życia.

Biogeochemia - dział geochemii badający skład chemiczny organizmów roślinnych i zwierzęcych oraz koncentrowanie się pierwiastków chemicznych pochodzących z materii organicznej.

Biogeografia - nauka zajmująca się badaniem rozmieszczenia organizmów roślinnych i zwierzęcych oraz ich zespołów na Ziemi w zależności od zmiennych warunków środowiska geografia i zoogeografia.

Biokalorymctr -respirokalorymetr (promocja 3 w 1).

Biokataliza - kataliza fermentacyjna biokatalizator, katalizator biochemiczny - związek chemiczny obecny w małych ilościach w organizmach żywych i katalizujący zachodzące w nich reakcje chemiczne są enzymy, hormony i witaminy.

Bioklimat - ekoklimat.

Bioklimatologia - nauka biologiczna badająca zależności procesów fizjologicznych zachodzących w organizmach żywych oraz rozmieszczenia tych organizmów od klimatu.

Biokorozja - korozja biologiczna biolity - skały osadowe utworzone przy udziale organizmów roślinnych (fitolity) lub zwierzęcych oraz produktów ich procesów biologicznych.

Biologia - nauka o organizmach żywych biologia molekularna - dziedzina biologii, której celem jest wyjaśnianie zjawisk życiowych przez poznanie struktury molekularnej i funkcji związków organicznych występujących w żywych organizmach 

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Kierownik budowy i jego obowiązki zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Kierownik budowy i jego obowiązki zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Kierownik budowy i jego obowiązki zdjęcie nr 8 Kierownik budowy i jego obowiązki zdjęcie nr 9 Kierownik budowy i jego obowiązki zdjęcie nr 10
Kierownik budowy i jego obowiązki zdjęcie nr 11
Kierownik budowy i jego obowiązki zdjęcie nr 12 Kierownik budowy i jego obowiązki zdjęcie nr 13 Kierownik budowy i jego obowiązki zdjęcie nr 14
Kierownik budowy i jego obowiązki zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Kierownik budowy i jego obowiązki zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Kierownik budowy i jego obowiązki zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami