Blog

Proces betonowania skarp i dna zdjęcie nr 2
30.05.2018

Budynki efektywne energetycznie

W artykule znajdziesz:

Budynki efektywne energetycznie


Budynki efektywne energetycznie

 

Efektywność energetyczna oznacza oszczędność energii w połączeniu z zapewnieniem optymalnych warunków użytkowania budynku. Pomóc w tym może odpowiedni dobór materiałów konstrukcyjnych oraz właściwa izolacja termiczna, a ponadto sprawne systemy c.o. oraz c.w.u. Wbrew bowiem potocznemu przekonaniu, to nie energia elektryczna wykorzystywana do oświetlania czy użytkowania sprzętu domowego stanowi największą część zużytej energii, lecz ta potrzebna do ogrzewania. Szacuje się, iż w budynkach mieszkalnych aż 70% zużycia energii związane jest właśnie z ogrzewaniem.

 

Oferta: Program TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE 2018 w wersji na komputer oraz w wersji na telefon. Dodatkowo każda z wersji posiada PROGRAM EGZAMIN USTNY. Wrażenia osób, które już są po egzaminie na uprawnienia budowlane znajdziesz na podstronie Opinie. Zobacz także jakie przygotowaliśmy promocje do zakupu naszych kluczy licencyjnych.

 

Trochę statystyki

Według niektórych analiz, ponad 70% budynków jedno- i wielorodzinnych w Polsce ma bardzo niski lub niski standard energetyczny. W dużej mierze wpływa na to jakość izolacji termicznej ścian. Budynki o najniższych standardach są albo zupełnie pozbawione ocieplenia, albo też posiadają zbyt cienką warstwę izolacji. Z drugiej strony, zaledwie 1% domów można uznać za budynki energooszczędne.

Standard energetyczny budynków jest ściśle związany z ich wiekiem, np. domy pozbawione izolacji pochodzą z okresu przedwojennego, te zaś o najwyższym standardzie energetycznym zostały w większości wybudowane po 2001 roku.

 

Trochę prawa

Poprawa efektywności energetycznej budynków stała się priorytetem Unii Europejskiej i każdy należący do niej kraj jest zobowiązany do przestrzegania ustanowionych przepisów. W Polsce problematyka poprawy efektywności energetycznej budynków została uregulowana w rozporządzeniu w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Przepisy odnoszą się do nowych inwestycji, ale obejmują także budynki poddawane przebudowie.

 

Przewiduje się, iż kolejne nowelizacje będą zwiększały poziom wymagań, celem jest także objęcie nimi wszystkich uczestników rynku budowlanego.

 

Wiele korzyści

Poprawa efektywności energetycznej budynku to nie tylko wygoda i komfort mieszkańców, czy też oszczędności uzyskiwane na rachunkach, ale w dużej mierze ochrona środowiska naturalnego.

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Proces betonowania skarp i dna zdjęcie nr 3
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Proces betonowania skarp i dna zdjęcie nr 4
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Proces betonowania skarp i dna zdjęcie nr 7 Proces betonowania skarp i dna zdjęcie nr 8 Proces betonowania skarp i dna zdjęcie nr 9
Proces betonowania skarp i dna zdjęcie nr 10
Proces betonowania skarp i dna zdjęcie nr 11 Proces betonowania skarp i dna zdjęcie nr 12 Proces betonowania skarp i dna zdjęcie nr 13
Proces betonowania skarp i dna zdjęcie nr 14

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Proces betonowania skarp i dna zdjęcie nr 15

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Proces betonowania skarp i dna zdjęcie nr 16

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami