Blog

30.05.2018

Cała masa przepisów na egzamin

W artykule znajdziesz:

Cała masa przepisów na egzamin


Cała masa przepisów na egzamin na uprawnienia budowlane
Cała masa przepisów na egzamin na uprawnienia budowlane

Cała masa przepisów

 

Podobnie jak na prawie, osoba ubiegająca się o uprawnienia budowlane, musi posiadać nie tylko pewnego rodzaju umiejętności praktyczne, ale także znać całą masę określonych przepisów. Dotyczą one głównie norm, odległości, na przykład związanych z tym ile określona budowla może znajdować się od sąsiedniej, albo na przykład od hydrantu. Podobnie rzecz się ma w przypadku tego, jak bardzo daleko znajdować się może ujęcie wodne, aby nie groziło mu na przykład zanieczyszczenie ściekami z wód gruntowych. Bo jak się okazuje, mimo zachowania wszelkich przepisów BHP dotyczących przechowywania ścieków, konieczne jest sprawdzanie szczelności ich zbiornika, to i tak czasem zdarzają się mało znaczące ich wycieki, albo na przykład spowodowane awariami rur, albo z innych powodów. Jeśli wspomniane ścieki się wydostaną gdzieś na zewnątrz, a przez to także dostaną do wspomnianych wód gruntowych, okazać się może że przenikną w jakiś sposób do wód gruntowych. A z tych już blisko być może do zbiornika z czystą wodą, albo chociaż do rur ją doprowadzających. Z tego właśnie powodu, zostały nałożone określone normy związane z oddaleniem go na bezpieczną odległość. Nie wszyscy być może wiedzą, ale piasek gruntowy, także ma właściwości filtrujące, w związku z tym, ma on możliwość dodatkowego oczyszczania ścieków, albo ich ewentualnych drobinek, które mogłyby znaleźć się w gruncie z jakiegoś nie przewidzianego powodu. Dzięki temu, czysta woda jest jeszcze bardziej bezpieczna, a ewentualność zatrucia się okolicznych mieszkańców spada do minimum.

 

Oferta: Program TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE 2018 w wersji na komputer oraz w wersji na telefon. Dodatkowo każda z wersji posiada PROGRAM EGZAMIN USTNY. Wrażenia osób, które już są po egzaminie na uprawnienia budowlane znajdziesz na podstronie Opinie. Zobacz także jakie przygotowaliśmy promocje do zakupu naszych kluczy licencyjnych.

 

Odległości i wymiary


Odległość znajdowania się śmietnika od sąsiedniej działki to także nie jest zwykły wymysł, ale coś co ma dużo większe znaczenie praktyczne. Chodzi nie tylko o sam fetor, ale także o to, że wokół takiego śmietnika, mogą się unosić szczepy groźnych bakterii, dlatego osoby mieszkające na sąsiedniej parceli, także muszą być w pewnym sensie chronione przed ich ewentualną szkodliwością. Mogą one wywoływać nie tylko zwykłe zatrucia pokarmowe, ale także różnego rodzaju choroby, także takie przewlekłe.

Najnowsze wpisy

09.05.2024
Architekt - po co mu uprawnienia budowlane?

Jeśli chcesz zostać architektem, potrzebne będą Ci specjalne uprawnienia budowlane. Uzyskanie tych uprawnień nie jest proste. Kandydat na architekta musi…

07.05.2024
Praktyki budowlane. Wszytko, co musisz o nich wiedzieć

Znaczenie praktyki zawodowej w zdobywaniu uprawnień budowlanych Praktyka zawodowa odgrywa kluczową rolę w zdobywaniu uprawnień budowlanych dla architektów oraz innych…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami