Blog

Stopy prefabrykowane zdjęcie nr 2
29.05.2020

Cecha charakterystyczna

W artykule znajdziesz:

Cecha charakterystyczna

Stopy prefabrykowane zdjęcie nr 3
Cecha charakterystyczna

Nieznanemu stosunkowi liczbowemu nadaje się potem taką wartość, aby obciążenie obliczeniowe zgodziło się z obciążeniem żądanym. Zastosowanie tej metody podano na trzech prostych przykładach mających jednak poważne zastosowanie praktyczne (program uprawnienia budowlane na komputer).

Przykłady dotyczą powłok o podwójnej symetrii i rzucie kwadratowym o boku kwadratu równym 2a; funkcję obciążenia przyjęto w postaci Z (xy) = const. Kształt powłoki w każdym przypadku opisuje funkcja j (xy) zawierająca jeden dowolny parametr A.
Charakterystyczną cechą takich powierzchni jest to, że prawa strona równania zawiera, oprócz członu addytywnego, iloczyn dwu funkcji, z których jedna zależy tylko od zmiennej x, a druga tylko od zmiennej y. Przekroje tej powierzchni płaszczyznami równoległymi do xOz są krzywymi podobnymi (lecz nie identycznymi); uwaga dotyczy również przekrojów równoległych do yOz (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Jeżeli w narożu powłoki lub w jakimkolwiek innym punkcie na jej powierzchni g (x) lub h (y) równa jest zeru, to równowaga powłoki w tych miejscach nie może być zachowana tylko przy pomocy naprężeń błonowych; dlatego takie przypadki należy wykluczyć z rozważań
Przekroje tej powierzchni płaszczyznami równoległymi do xOz i yOz są parabolami o zmiennych współczynnikach; nie jest to więc powierzchnia translacyjna (uprawnienia budowlane).
Obliczenia statyczne tak określonej powłoki można wykonać dwoma sposobami; przyjmując funkcję naprężeń zgodnie z lub według.
Nieznany parametr C obliczamy wychodząc z założenia, że średnia wartość obciążenia Z (xy) określona równaniem powinna być zgodna z obciążeniem rzeczywistym Z0 (program egzamin ustny).
W tym przypadku średnią wartość Z w punktach przecięcia siatki znajduje się w taki sposób, aby oddzielne wartości Z były otrzymywane jako wynik mnożenia przez współczynniki wzoru Simpsona.

Powłowka wypukła

Po obliczeniu parametrów A, B, C kształt geometryczny powłoki i funkcja naprężeń są w pełni określone. Wartości sił wewnętrznych obliczamy po wykonaniu prostego różniczkowania. Dla późniejszego sprawdzenia celowe jest określenie o ile wartości Z (xy) w punktach różnią się od wartości rzeczywistej (opinie o programie). Przedstawiona metoda oparta jest na założeniach liniowej teorii błonowej.

Można ją stosować przy obliczaniu powłok o rzucie kwadratowym lub prostokątnym, obciążonych równomiernie lub w sposób zbliżony do równomiernego. Wpływ momentów zginających i sił poprzecznych uwzględniono tu w sposób przybliżony, ograniczając się do stref przypodporowych.
Powłowka wypukłą o rzucie prostokątnym i jednakowych promieniach krzywizny pod działaniem obciążenia równomiernego. Powłoka wzdłuż czterech boków oparta jest na przeponach, co do których zakładamy, że są sztywne tylko w swoich płaszczyznach. Na podstawie analizy i doświadczeń stwierdzono, że w powłokach tego typu działają przede wszystkim błonowe naprężenia ściskające.
Momenty zginające, siły poprzeczne i skośne rozciągające powstają tylko w strefach przypodporowych (segregator aktów prawnych). Szerokość strefy zaburzeń brzegowych można określić z wykresu (wykres 1 dla obciążenia symetrycznego, wykres 2 dla obciążenia antysymetrycznego). W środkowej części powłoki ograniczonej kwadratem działają siły ściskające oraz siły styczne.

Przy obciążeniu antysymetrycznym momenty zginające powstają nie tylko w strefach przypodporowych, ale również w części środkowej powłoki. Analogicznie przedstawia się rozkład sił stycznych. Normalne siły ściskające przyjmują wartości 4-^5-krotnie mniejsze niż przy obciążeniu równomiernym (promocja 3 w 1). Szerokość strefy zaburzeń brzegowych można określić z wykresu w zależności od parametru A.

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Stopy prefabrykowane zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Stopy prefabrykowane zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Stopy prefabrykowane zdjęcie nr 8 Stopy prefabrykowane zdjęcie nr 9 Stopy prefabrykowane zdjęcie nr 10
Stopy prefabrykowane zdjęcie nr 11
Stopy prefabrykowane zdjęcie nr 12 Stopy prefabrykowane zdjęcie nr 13 Stopy prefabrykowane zdjęcie nr 14
Stopy prefabrykowane zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Stopy prefabrykowane zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Stopy prefabrykowane zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami