Blog

Budowy pomieszczeń dla inwentarza zdjęcie nr 2
19.08.2020

Charakterystyka techniczna wytwórni

W artykule znajdziesz:

Charakterystyka techniczna wytwórni

Budowy pomieszczeń dla inwentarza zdjęcie nr 3
Charakterystyka techniczna wytwórni

Kruszywo dostarczane było z pobliskich złóż przenośnikami taśmowymi do sortowni wstępnej i stąd do przerobowni na placu budowy, a część samochodami wywrotkami z kamieniołomu i stacji kolejowej (program uprawnienia budowlane na komputer). Z przerobowni kruszywo podawane było przenośnikiem skośnym na estakadę dla składowania w stosach wysokich wg frakcji.

Pod stosami frakcjonowanego kruszywa usytuowany był tunel rozładowczy z przenośnikami taśmowymi, którymi poszczególne frakcje kruszywa dostarczane były do zasobników w wytwórni (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Każdy ciąg produkcyjny składał się z 5 zarobników kruszywa dla frakcji 0,1/4, 4/20, 20/40, 40/80 i 80/100 mm, po jednym przejściowym (roboczym) zasobniku cementu i pyłów, zbiorczych przenośników taśmowych i betoniarki o pracy ciągłej. Betoniarki obu ciągów mieściły się we wspólnym pomieszczeniu, w którym były również odmierzacze wody i zbiorniki z roztworem plastyfikatora. Zespół zasobników magazynowych składał się z 6 zasobników cementu i 2 zasobników pyłów.

Zasilanie ciągów produkcyjnych w materiały wiążące odbywało się za pomocą przenośników (rynien) operacyjnych (uprawnienia budowlane).
Zapas operacyjny kruszywa magazynowany był w zasobnikach stalowych o średnicy 7 m i wysokości 10 m (pojemność ok. 350 ms) z dnem płaskim, spoczywających na tunelowej konstrukcji żelbetowej. Zasobniki wyłożone były wewnątrz ocieplającą wykładziną drewnianą grubości 15 cm. Zasobniki dla frakcji 0,1/4, 4/20 i 20/40 zaopatrzone były ponadto w urządzenia grzejne dla rozmrażania i podgrzewania kruszywa w zimie. Frakcje 40/60 i 80/100 były podgrzewane za pomocą obiegowego wdmuchiwania gorącego powietrza. Urządzenie to składa się z wentylatora i nagrzewnicy oraz przewodu powietrza (program egzamin ustny).

W dnach zasobników znajdowały się otwory wysypowe 70×70 cm. zakrywane rusztem z wysuwanych prętów stalowych, których rozstaw regulowany był odpowiednio do wielkości ziarn danej frakcji kruszywa.

Cement i pyły

Pod otworami zsypowymi umieszczone były w tunelu leje zsypowe, z których kruszywo dozowane było za pomocą dozownika o działaniu ciągłym typu EMRP 50 i podawane na przenośnik zbiorczy. Dozownik EMRP 50 składa się z podawacza elektrowibracyjnego i przelotowej wagi. Podawacz tworzy rynna swobodnie zawieszona, zakryta dla frakcji 0,1/4, 4/20 i 20/40, otwarta zaś dla frakcji 40/80 i 80/100, do której przymocowane są 2 wibratory elektromagnetyczne zasilane regulowanym prądem o stałej częstotliwości (opinie o programie).

Zwiększenie am- plitudy powoduje większą przelotowość podawacza i na odwrót. Z podawacza kruszywo spada na taśmowy przenośnik o stałej szybkości, zawieszony dc układu dźwigniowego wagi, która za pomocą dodatkowego urządzenia reguluje automatycznie wydajność dozownika. Wydajność dozownika EMRP 50 wynosi 1( do 50 t/h, co obejmuje wymagany zakres od 12 t/h (eskploatowany jeden ciąg produkcyjny) do 45 t/h (eksploatowane oba ciągi) w zależności od minimalnego i maksymalnego zapotrzebowania. Dozowanie jest sterowane i kontrolowane zdalnie.
Cement i pyły były magazynowane w 8 zasobnikach, ustawionych w 2 grupach po 4 zasobniki po obu stronach 2 rynien areacyjnych zasilających zasobniki robocze. Każda grupa zawierała 3 zasobniki cementu o pojemności użytkowej ok. 350 ton każdy i 1 zasobnik pyłów o pojemności 230 ton (segregator aktów prawnych).

Zasobniki były wyposażone we wskaźniki zapełnienia (minimum i maksimum). Każda grupa obsługiwana była przez przenośnik ślimakowy 0 500 mm o długości 14,30 m który podawał cement i pyły na odpowiednią rynnę areacyjną. Rynny areacyjne o wydajności 40 t/h o długości 45 m ułożone były w obudowie ze spadkiem 6°/o.
Dozowanie cementu i pyłów odbywało się w zasobnikach roboczych o pojemności 20 ton, ustawionych na ciągach produkcyjnych. Każdy ciąg obsługiwany był przez 1 zarobnik cementu i 1 zasobnik pyłów. Zasobniki cementu zaopatrzone były w oddzielne filtry powietrzne.

Zasobniki pyłów miały filtr wspólny. Z zasobników roboczych cement i pyły spływały grawitacyjnie na dozowniki ślimakowe (promocja 3 w 1). Cement dozowany był wagowo z dokładnością ±2,5^/o, płyty natomiast były dozowane tylko objętościowo.

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Budowy pomieszczeń dla inwentarza zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Budowy pomieszczeń dla inwentarza zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Budowy pomieszczeń dla inwentarza zdjęcie nr 8 Budowy pomieszczeń dla inwentarza zdjęcie nr 9 Budowy pomieszczeń dla inwentarza zdjęcie nr 10
Budowy pomieszczeń dla inwentarza zdjęcie nr 11
Budowy pomieszczeń dla inwentarza zdjęcie nr 12 Budowy pomieszczeń dla inwentarza zdjęcie nr 13 Budowy pomieszczeń dla inwentarza zdjęcie nr 14
Budowy pomieszczeń dla inwentarza zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Budowy pomieszczeń dla inwentarza zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Budowy pomieszczeń dla inwentarza zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami