Dachy płaskie - gdzie można je budować?


Dachy płaskie – gdzie można je budować?

 

Dachy płaskie jeszcze do niedawna nie wzbudzały najlepszych skojarzeń. Zwykle były pokrywane zwykłą papą i nie prezentowały się zbyt efektownie. Obecnie płaskie dach wracają do łask, ponieważ mają naprawdę wiele zalet. Najczęściej są wykorzystywane w budynkach charakteryzujących się dużą kubaturą. Przeważnie można je zobaczyć w:


• zabudowie wielorodzinnej,
• budynkach gospodarczych,
• obiektach przemysłowych,
• budynkach użyteczności publicznej.


Dzięki nowoczesnym technologiom zastosowanie tego rodzaju zabudowy dachowej jest znacznie większe. Coraz częściej dachy płaskie są wykorzystywane w budownictwie jednorodzinnym. Doskonale komponują się z budynkami o nowoczesnej bryle, a poza tym zapewniają sporo miejsca na piętrze, ponieważ nie wymagają skosów. Dach płaski to również mniejsze zapotrzebowanie na energię grzewczą, dlatego często znajduje się w projektach domów pasywnych i energooszczędnych.

 

Oferta: Program TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE 2018 w wersji na komputer oraz w wersji na telefon. Dodatkowo każda z wersji posiada PROGRAM EGZAMIN USTNY. Wrażenia osób, które już są po egzaminie na uprawnienia budowlane znajdziesz na podstronie Opinie. Zobacz także jakie przygotowaliśmy promocje do zakupu naszych kluczy licencyjnych.


Koszt budowy dachu płaskiego jest niższy niż dachu wielospadowego, co pozwala na zwiększenie możliwości jego wykorzystania. Rosnącą popularnością cieszą się zwłaszcza zielone dachy płaskie, które powstają zarówno na obiektach biurowych, jak i budynkach wielorodzinnych czy jednorodzinnych. Powierzchnia takiego dachu zaliczana jest do powierzchni biologicznie czynnych, co jest niezwykle przydatne zwłaszcza na działkach mających niewielki metraż. Warto przy tym pamiętać, że minimalna powierzchnia biologicznie czynna na działce budowlanej to 25%.
Oczywiście koszt dachu płaskiego zielonego bywa dość wysoki. Największe wydatki wiążą się z koniecznością wykonania drenażu, usypania ziemi oraz zagospodarowania roślinnością. Mimo to dachy zielone cieszą się coraz większym zainteresowaniem firm inwestujących w budynki w centrach dużych miast. Takie budynki wyróżniają się na tle innych i zapewniają użytkownikom wysoki komfort użytkowy. W Polsce jednak nadal jest to rozwiązanie spotykane rzadko, zwłaszcza w budownictwie jednorodzinnym, gdzie dominują dachy dwuspadowe.

45 565

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

97%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

COVID-19

z uwagi na panującą pandemię każdy kandydat jest zobowiązany do posiadania własnych aktów prawnych ! Sprawdź ofertę w zakładce SEGREGATOR AKTY PRAWNE 2023 - właśnie taki segregator będziesz mógł zabrać ze sobą na swój egzamin !

Powiązane artykuły

Układ włókien drewna

Większość stwierdzonych szkód parkietów wynikała ze szkodliwego oddziaływania podłoża. Można tu wymienić zabarwienia, paczenie lub pęknięcia w miejscach narażonych na…

Odklejanie się płytek

Klej należy mocno naciągnąć na podłoże i rozprowadzić szpachlą grzebieniową aż do wytworzenia równomiernej warstwy o grubości co najmniej 3…

Przyczepność płytek

Przyczepność płytek i ich przyleganie do podłoża całą powierzchnią musi zapewnić warstwa zaprawy lub kleju. Osiągnięcie tego zależy od jakości…

Płytki z ceramiki szlachetnej

Niebezpieczeństwo odłamywania się krawędzi płytek jest niewielkie, gdy spoiny są wypełnione zaprawą o dużej wytrzymałości i dobrze zagęszczoną, związaną z…

45 565

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

97%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

COVID-19

z uwagi na panującą pandemię każdy kandydat jest zobowiązany do posiadania własnych aktów prawnych ! Sprawdź ofertę w zakładce SEGREGATOR AKTY PRAWNE 2023 - właśnie taki segregator będziesz mógł zabrać ze sobą na swój egzamin !