Blog

Jak używać materiału wybuchowego zdjęcie nr 2
28.07.2020

Demontaż rusztowań

W artykule znajdziesz:

Demontaż rusztowań

Jak używać materiału wybuchowego zdjęcie nr 3
Demontaż rusztowań

Przez kolejne przesuwania rusztowania i przekładania klinów, rusztowanie zmienia stanowisko robocze bez konieczności rozbierania górnej jego części (program uprawnienia budowlane na komputer).
Demontaż rusztowań wykonuje się w odwrotnej kolejności niż ich montaż.

Segmenty rusztowań należy magazynować pod zadaszeniem, części metalowe zaś w magazynach zamkniętych.
Średni nakład pracy przy wykonaniu rusztowań w stosunku do użytej ilości drewna można przyjmować orientacyjnie równy 33 rob.godz. cieśli oraz 20 rob.godz. pomocy na 1 m3 drewna.
Średnie zużycie drewna na 1 m3 zarusztowanej hali można przyjmować dla przekrycia hal - bez suwnic w granicach 0,014-0,028 i dla przekryć hal z suwnicami w granicach 0,016-4-0,042 m3 drewna na 1 m3 zarusztowanej hali. Wartości wskaźników mniejszych odpowiadają większym rozpiętościom, a zwłaszcza większym wysokościom hal (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Rusztowania przesuwne drewniane dla hal o dwustrzałkowych sklepieniach. Rusztowania przesuwne dla tego rodzaju przekryć w zasadzie nie różnią się konstrukcją od rusztowań stosowanych dla sklepień jednostrzalkowych. W rusztowaniach tych należy jedynie dostosować, w kierunku podłużnym, połowę górnej części rusztowania, znajdującej się nad ściągami, do wysokości odpowiadającej strzałce drugiego sklepienia.
Schemat takiego rusztowania w zastosowaniu do montażu przekrycia hali przemysłowej płytami falistymi (uprawnienia budowlane).
Rusztowanie przesuwne hali o konstrukcji łukowo-ramowej.

Rusztowanie takie zastosowano do wykonywania hal o siatce słupów 17,00×7,65 m, tworzących ramy trójprzęsłowe o ryglach (przeponach) łukowych, na których opiera się płyta wieloprzęsłowa.
Hale te przeznaczone są przede wszystkim dla przemysłu górniczo-hutniczego a także i innych gałęzi przemysłu wymagających budynków o takiej charakterystyce technicznej.
Przekrój poprzeczny i podłużny rusztowania hali (program egzamin ustny).
Rusztowanie przesuwne dla lego typu hal składa się z następujących części:
a) form z blachy dla poszczególnych elementów konstrukcji,
b) czterech kratownic nośnych ze stali profilowanej i stężeń,
c) dwóch suwnic podtrzymujących konstrukcje deskowania,
d) czterech wózków opartych na belkach podsuwnicowych,
e) czterech dźwigników.

Konstrukcja hali

Konstrukcja hali wykonywana jest wg następującej kolejności:
wykonanie slupów i belek podsuwnicowych za pomocą deskowań tradycyjnych lub deskowań przestawnych na rusztowaniach przesuwnych podobnie jak przy - rusztowaniach rurowych (wykonanie jednej sekcji - ok. 2 tygodni),
- montaż deskowań przesuwnych na belkach suwnicowych (4-6 tygodni),
- wykonanie konstrukcji betonowej przekrycia (ok. 5 dni na sekcję),
- demontaż deskowań i rusztowań (2-3 tygodnie) (opinie o programie).

Wadą tego typu rusztowań jest to, że przy ich użyciu wykonuje się tylko samo przekrycie, natomiast slupy i belki podsuwnicowe muszą być wykonywane uprzednio metodą tradycyjną. Wadą jest również konieczność opuszczenia na ok. 1,5 m rusztowania dla umożliwienia jego. przesuwu pod lukiem ramy oraz konieczność rozbierania i opuszczania tarcz deskowań rygli i żeber konstrukcji (segregator aktów prawnych).
Jeśli nie ma belek podsuwnicowych, rusztowanie musi być wsparte na wózkach za pośrednictwem dźwigników niezbędnych do ich opuszczania i podnoszenia.

Rusztowanie dachów pilastych z łupin walcowych składa się zwykle z rusztowania dolnego, które sięga na wysokość hali do spodu konstrukcji pilastej, i rusztowania górnego, w skład którego wchodzą krążyny na których układa się deskowanie. Ze względu na stosunkowo male promienie krzywizny łupin, krążyny nie mogą być wykonywane z krawędziaków z nabijanymi na nie deskami kształtującymi krzywiznę łupiny. Dlatego najczęściej krążyny wykonuje się z desek zbijanych na gwoździe i nadaje się im konstrukcję dźwigarów kratowych. Taka konstrukcja krążyn nie wymaga pośrednich podpór stojakowych (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Jak używać materiału wybuchowego zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Jak używać materiału wybuchowego zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Jak używać materiału wybuchowego zdjęcie nr 8 Jak używać materiału wybuchowego zdjęcie nr 9 Jak używać materiału wybuchowego zdjęcie nr 10
Jak używać materiału wybuchowego zdjęcie nr 11
Jak używać materiału wybuchowego zdjęcie nr 12 Jak używać materiału wybuchowego zdjęcie nr 13 Jak używać materiału wybuchowego zdjęcie nr 14
Jak używać materiału wybuchowego zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Jak używać materiału wybuchowego zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Jak używać materiału wybuchowego zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami