Blog
Długość szczotki
W artykule znajdziesz:
Do napowietrzania ścieków i wywoływania ich ruchu w rowie stosuje się szczotki Kessenera typu walca klatkowego. Długość szczotki należy tak zaprojektować, aby mieściła się w górnej części użytecznego poprzecznego przekroju rowu. Charakterystykę szczotki Kessenera typu walca klatkowego. Charakterystyczne wymiary rowów biologicznych wg wytycznych ATV. Dane zawarte w tej tablicy obejmują wymiary rowów dla liczby mieszkańców 200-2500 (program uprawnienia budowlane na komputer).
- Przy projektowaniu tego typu urządzeń należy przestrzegać następujących podstawowych zasad ich wymiarowania:
- długość rowu obsługiwanego przez jedną szczotkę nie powinna przekraczać 100 m,
- przekrój rowu powinien być trapezowy, o nachyleniu skarp 1 . 1,5,
- głębokość użyteczna rowu nie powinna przekraczać 1,20 m,
- szerokość zwierciadła ścieków 3,5-5,0 m,
- promień zakoli nie powinien przekraczać 5 m (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
- Ogólna długość szczotki i liczba jednostek dla jednego rowu powinna być tak dobrana, aby przy ustalonym zanurzeniu i ustalonej szybkości obrotowej stosunek dobowej ilości wprowadzanego tlenu OC w g Oa/d • m do maksymalnego dobowego ładunku BZT5 (L) w g BZTs/d-m, dopływającego do rowu (uprawnienia budowlane).
Obciążenie szczotki
Orientacyjnie można przyjmować obciążenie szczotki typu walca klatkowego o średnicy 70 cm następująco:
- w rowie utleniającym 500 M/m (mieszkańców na 1 m długości szczotki),
- w rowie wysokoobciążonym 1400-1700 M/m (program egzamin ustny).
- Doprowadzenie ścieków do rowu powinno być dokonane przez studzienkę dopływową z zabudowaną kratą, spełniającą również rolę (przy małych ilościach ścieków) łapacza piasku. Wlot ścieków do rowu biologicznego należy projektować poniżej zwierciadła ścieków na prostym odcinku przed szczotką.
- Odprowadzenie ścieków oczyszczonych należy tak zaprojektować, aby każda porcja ścieków mogła odpłynąć z rowu po co najmniej jednorazowym przepłynięciu pod szczotką. W przypadku okresowego działania rowu doprowadzenia i odprowadzenia ścieków należy tak zaprojektować wysokościowo, aby możliwe było odpowiednie podwyższenie zwierciadła ścieków w rowie i następnie jego obniżenie po odprowadzeniu ścieków.
- Osad nadmierny usuwany z rowów biologicznych należy poddawać suszeniu na poletkach w przypadku rowów niskoobciążonych utleniających bądź też poddawać fermentacji metanowej w osadnikach w przypadku rowów wysokoobciążonych (opinie o programie).
Przeciętną ilość nadmiernego osadu czynnego należy przyjmować 18-27 g/RLM-d. Przy obliczaniu poletek do suszenia osadu wartość tę można przyjmować w wysokości 30 g/RLM • d lub też przyrost suchej masy osadu czynnego 0,56 g sm/kg zredukowanego BZT5. Przy projektowaniu poletek do suszenia osadu można posługiwać się obciążeniem poletek suchą masą, przyjmując tę wartość w wysokości 30 kg sm/m2 - a.
W warunkach zimowych należy przewidzieć ocieplenie szczotki napowietrzającej. Przy temperaturach niższych od - 5cC należy ponadto przewidzieć podgrzewanie wnętrza obudowy szczotki (segregator aktów prawnych). Przez pojęcie zblokowanych oczyszczalni ścieków należy rozumieć zespolone pod względem konstrukcyjnym urządzenia, którymi są zazwyczaj komora osadu czynnego (komora aeracji) i osadnik wtórny.
Oczyszczalnie te pracują według uproszczonej metody stosowania osadu czynnego polegającej na długotrwałym napowietrzaniu ścieków w komorze z zawartością osadu czynnego, przy niewielkim obciążeniu ładunkiem zanieczyszczeń komory i osadu czynnego. Ścieki po przejściu przez komorę aeracji poddawane są sedymentacji w osadnikach o stosunkowo długim czasie zatrzymania (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32