Blog

Szczeliny robocze zdjęcie nr 2
03.02.2020

Dodatkowe obciążenie uprawnienia budowlane

W artykule znajdziesz:

Dodatkowe obciążenie uprawnienia budowlane

Szczeliny robocze zdjęcie nr 3
Dodatkowe obciążenie uprawnienia budowlane

Produkcja płyt wielootworowych zagęszczanych rdzeniami wibrującymi pod dodatkowym obciążeniem (program uprawnienia budowlane na komputer). W metodzie produkcji z zagęszczaniem za pomocą rdzeni wibrujących drgania rdzeni przenoszą się bezpośrednio na mieszankę betonową, podobnie jak przy zagęszczaniu wibratorami wgłębnymi. Zagęszczanie mieszanki betonowej za pomocą rdzeni wibrujących jest znacznie efektywniejsze niż zagęszczanie na stołach wibracyjnych, dzięki czemu sposób ten znalazł zastosowanie w wielu nowoczesnych metodach produkcji płyt z kanałami.

Ponadto w niektórych rozwiązaniach udało się połączyć mechanizm do wprowadzania i wyciągania rdzeni z urządzeniem do składania bocznych ścianek form i do rozformowywania płyt, dzięki czemu płyty kanałowe natychmiast po uformowaniu przesuwane są na płytach dennych formy do komory obróbki termicznej. Metoda zagęszczania za pomocą rdzeni wibrujących stosowana jest również i w metodach produkcji ślizgowej, w których płyty formowane są bez użycia form (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Na zasadniczą część urządzenia składają się dwa zespoły rdzeni wibrujących przymocowanych do poprzecznicy obustronnie przy czołach formy, boczne ścianki i czołowe ścianki formy, płyta wibrująco-obciążająca umieszczona na ramie z mechanizmem do podnoszenia i opuszczania płyty oraz mechanizm do przesuwania rdzeni wibrujących z silnikiem.
Silnik elektryczny przesuwa poprzecznicę z rdzeniami i ściankami czołowymi formy za pośrednictwem przekładni, wału poprzecznego, kół stożkowych, wałów podłużnych, nakrętek śrub pociągowych i śrub pociągowych, będących bezpośrednim mechanizmem do przesuwania zespołów rdzeni wibrujących (uprawnienia budowlane).

Przy obrocie śrub pociągowych obracające się nakrętki poruszające poprzecznice z rdzeniami przesuwają jednocześnie ścianki czołowe połączone prętami z belką poprzeczną oraz odsuwają ścianki podłużne formy. Tym samym ścianki czołowe i boczne formy ustawiają się we właściwym miejscu w sposób automatyczny w czasie wsuwania rdzeni do formy. Ten jednoczesny symetryczny ruch ścianek czołowych i podłużnych formy zapewniany jest przez przeguby, które łączą ścianki czołowe i podłużne ze sobą za pomocą krótkich prętów. Wykonywanie płyt na tym urządzeniu obejmuje kolejno następujące czynności:
- przesunięcie po szynach stalowej płyty dennej formy na stanowiska formowania oraz podniesienie jej do poziomu formowania za pomocą pras hydraulicznych,
- wstępne uruchomienie zespołu rdzeni, powodujące zestawienie ścianek bocznych formy oraz ułożenie dolnej siatki zbrojenia,
- doprowadzenie do formy mieszanki betonowej przy uruchomionej wibracji rdzeni,
- ułożenie górnej siatki zbrojenia i dopełnienie formy mieszanką betonową przy trwającym wibrowaniu rdzeni,
- opuszczenie płyty wibrującej 14, która pod obciążeniem ciężarem własnym zagęszcza i wyrównuje powierzchnię górną formowanej płyty,
- wyciągnięcie rdzeni po zakończeniu zagęszczania z równoczesnym odsunięciem ścianek bocznych formy przy nie podniesionej płycie obciążającej,
- opuszczenie płyty spoczywającej na dnie formy na poziom torów i odwożenie jej do komory obróbki termicznej (program egzamin ustny).

Płyty kanałowe

Na omówionym urządzeniu produkowane są płyty kanałowe o dowolnej długości i o przekrojach poprzecznych do 200 X 22 cm. Analogiczne urządzenia przystosowane zostały do produkcji równocześnie dwu płyt, każda o 10 kanałach o przekrojach prostokątnych sklepionych (opinie o programie).

W niektórych wytwórniach stosowane są również urządzenia z rdzeniam. wibrującymi, lecz o dodatkowym obciążeniu wywołanym naciskiem pneumatycznym przy użyciu worków gumowych i sprężonego powietrza. Metoda ślizgowa produkcji płyt wielootworowych z betonu strunowego należy do najefektywniejszych z nowoczesnych metod produkcji tych elementów. Metoda ta charakteryzuje się wykonywaniem jednym ciągiem na długim torze roboczym płyt bądź belek strunobetonowych przez specjalny agregat ślizgowy formujący i zagęszczający beton bez użycia form. Uformowane przez agregat pasmo betonu strunowego o długości 100 do 300 m zostaje następnie, po uzyskaniu wymaganej do sprężenia wytrzymałości, pocięte na elementy płytowe czy belkowe o przewidzianej długości (segregator aktów prawnych).

W porównaniu z metodą długich torów roboczych z zastosowaniem form metoda ślizgowa przewyższa ją znacznie stopniem zmechanizowania procesu produkcyjnego. W metodzie ślizgowej usunięte zostały nie dające się zmechanizować najbardziej pracochłonne czynności: składania i rozkładania form wraz z ich czyszczeniem i smarowaniem oraz ręczne przewlekanie strun przez małe otwory tarcz rozdzielczych (tarcze w ilości kilkuset sztuk na torze roboczym o kilku lub kilkunastu „nitkach” elementów).

Uruchomienie produkcji tą metodą wymaga spełnienia dwu podstawowych warunków:
- opanowania technologii przygotowania mieszanki betonowej odpowiedniej dla prawidłowego funkcjonowania agregatu ślizgowego,
- opanowania techniki przecinania stwardniałego pasma betonu piłami tarczowymi (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Szczeliny robocze zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Szczeliny robocze zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Szczeliny robocze zdjęcie nr 8 Szczeliny robocze zdjęcie nr 9 Szczeliny robocze zdjęcie nr 10
Szczeliny robocze zdjęcie nr 11
Szczeliny robocze zdjęcie nr 12 Szczeliny robocze zdjęcie nr 13 Szczeliny robocze zdjęcie nr 14
Szczeliny robocze zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Szczeliny robocze zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Szczeliny robocze zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami