Blog

16.12.2021

Domy mieszkalne

W artykule znajdziesz:

Domy mieszkalne

Domy mieszkalne

Niejednorodność realizowanych obiektów może wahać się zatem w dużych granicach. Na przykład obiekt żelbetowy w postaci monolitowego, szkieletowego magazynu różni się od obiektu dworca o konstrukcji stalowej wszystkimi wymienionymi cechami, a więc charakterem budowli, przeznaczeniem, konstrukcją, wielkością, technologią wykonania oraz zastosowanymi materiałami, dlatego też ten przypadek niejednorodności obiektów nazwać można niejednorodnością całkowitą (program uprawnienia budowlane na komputer).

Obiekty takie nie mogą być realizowane według jednolitego ciągu organizacyjnego z zastosowaniem metody pracy równomiernej, jako nie mające żadnych jednorodnych elementów, lecz każdy z tych obiektów z osobna może być wykonany z zastosowaniem metody pracy równomiernej.
Natomiast domy mieszkalne typu miejskiego, np. w obrębie jednego osiedla, różnią się w zasadzie tylko wielkością (objętością), a zachowując jednorodne wspólne elementy (typowe sekcje) mogą i powinny być realizowane za pomocą ciągów jednolitych z zastosowaniem metody pracy równomiernej (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Zatem ogólnie biorąc, metodę pracy równomiernej w postaci jednolitego ciągu organizacyjnego można zastosować przy budowlach niejednorodnych tylko wtedy, gdy można w nich odnaleźć wspólne jednorodne cechy, jak np. jednorodne konstrukcje wykonane z tych samych materiałów, jednorodne rodzaje robót lub nawet różnego rodzaju roboty (np. ziemne), jednakże z zastosowaniem jednakowych maszyn. W tym ostatnim przypadku wydziela się równe co do pracochłonności (wielkości).

Znacznie prostsze rozwiązanie następuje w przypadkach, gdy niejednorodność polega tylko na różnej długości (objętości) obiektów wnętrza o jednakowym przeznaczeniu (domy mieszkalne), konstrukcji, technologii wykonania oraz jednorodnej liczbie kondygnacji (wysokości) (uprawnienia budowlane).
W tym przypadku jako zasadniczą działkę jednolitego ciągu organizacyjnego realizowanego metodą pracy równomiernej można przyjąć np. dwie lub trzy sekcje budynku mieszkalnego.

Ciągi organizacyjne obiektu

Przyjęcie takiej czy innej liczby sekcji jako działki zasadniczej zależne jest między innymi od tego, jaka liczba tych sekcji (2 lub 3) występuje najczęściej. W przypadku gdy liczba takich domów jest znaczna, można zastosować odrębne ciągi organizacyjne dla domów dwusekcyjnych i dla domów trzysekcyjnych (program egzamin ustny).
Dotychczasowe rozważania o metodach pracy równomiernej dotyczyły tylko takich przypadków jej stosowania, w których poszczególne ciągi organizacyjne miały cząstkowe czasy trwania robót U na wszystkich działkach jednakowe lub gdy poszczególne ciągi organizacyjne miały czasy wielokrotne w stosunku do pozostałych ciągów, lecz również na całej przestrzeni ciągów jednakowe.

Takie ciągi organizacyjne, nazywane cyklicznymi, stosowane są przy wykonaniu wszelkiego rodzaju budowli. konstrukcji, robót charakteryzujących się jednorodnością. Jednakże w przypadku budowli niejednorodnych i skomplikowanych nie zawsze jest możliwe podzielenie budowli na jednakowe co do ilości robót działki (lub różniące się między sobą nie więcej niż o 10-15%) (opinie o programie).
W tych warunkach czas wykonania pewnych procesów roboczych na różnych działkach tego samego ciągu organizacyjnego może być różny. Ciągi takie nazywają się niecyklicznymi.
Całkowite niecykliczne ciągi organizacyjne obiektu mogą składać się wyłącznie ze szczegółowych ciągów organizacyjnych niecyklicznych lub częściowo z niecyklicznych, a częściowo cyklicznych.
Wszystkie rodzaje ogólnych niecyklicznych ciągów organizacyjnych buduje się wyłącznie na zasadach oddzielnych (samodzielnych) ciągów organizacyjnych (segregator aktów prawnych).

Projektowanie całkowitego ciągu organizacyjnego cyklicznego powinno się opierać na zasadzie, aby szczegółowe ciągi organizacyjne były najbardziej do siebie zbliżone, przy czym czynności objęte tymi ciągami były wykonywane na tych samych działkach po zakończeniu na nich czynności poprzedzających.

Takie okoliczności mają miejsce w przypadku obiektów pojedynczych, najczęściej przy budowie gmachów teatralnych, szpitali itp., a w przypadku zespołów obiektów przy budowie zakładów przemysłowych, osiedli mieszkaniowych o szczególnej różnorodności układów konstrukcyjnych i wielkości obiektów (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami