Blog

08.04.2020

Dwufeny lotiokarbazon

W artykule znajdziesz:

Dwufeny lotiokarbazon

Dwufeny lotiokarbazon

Dwufeny lotiokarbazon - ditizon.

Dwufosfat, precypitat, ekstrafos - nawóz mineralny fosforowy bardzo skoncentrowany, zawierający jako główny składnik dwuwodny fosforan dwuwapniowy CaHP04 • 2H20, łatwo rozpuszczalny w 2% cytrynianie amonowym, co jest miarą przyswajalności związków fosforowych przez rośliny (program uprawnienia budowlane na komputer).

Dwufosfina, fosforowodór ciekły, P2H4 - bezbarwna ciecz, łatwo rozkłada się (zwłaszcza na świetle) na fosfor i gazowy fosforowodór (PH3), samozapalna.

Dwugarmond -  stopień pisma drukarskiego o wielkości 20 punktów typograficznych (= 7,521 mm).

Dwugaz, gaz wodno-węgłowy - mieszanina gazu węglowego i gazu wodnego; gaz węglowy i gaz wodny otrzymuje się w jednym generatorze gazowym, ale odprowadzane są one oddzielnie; gaz węglowy poddaje się oczyszczaniu i następnie miesza ponownie z gazem wodnym; ze względu na stosunkowo niską wartość opałową sam d. nie ma znaczenia jako paliwo, może tylko być składnikiem gazu miejskiego.

Dwuhol -  jednoczesny lot dwóch szybowców za samolotem (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Dwukarbonyl - dwuwartościowa grupa funkcyjna występująca w a-dwuketonach, glioksalu, kwasie szczawiowym, aketokwasach, aketoaldehydach i ich pochodnych.

Dwukąt sferyczny - figura zamknięta na kuli utworzona przez półokręgi dwóch kół wielkich.

Dwuketony - związki organiczne zawierające dwie grupy ketonowe; ogólne własności d. są podobne do własności ketonów; ulegają one kondensacji łatwiej niż ketony; służą do syntez związków heterocyklicznych (uprawnienia budowlane).

Dwukielich - krótka kształtka rurowa (np. wodociągowa, kanalizacyjna), prosta, zakończona z obu stron kielichami, stosowana do odwrócenia kierunku kielichów układanych rur; zob. króciec.

Dumetyloamina, (CH3)2 • NH - najprostsza drugorzędowa amina alifatyczna; bezbarwny gaz, bardzo dobrze rozpuszczalny w wodzie; jest produktem gnicia białek; występuje w guanie peruwiańskim; d. stosowana jest jako absorbent gazów kwaśnych, rozpuszczalnik, czynnik flotacyjny, stabilizator benzyny, w przemyśle włókienniczym. do wyrobu mydeł, środków czyszczących i depilacyjnych.

Dwumety lobenzen - ksylen.

Dwumetyloformamid, (CH3)2NCHO - bezbarwna, higroskopijna. ruchliwa ciecz o specyficznym zapachu zgniłych ryb, miesza się w każdym stosunku z wodą. alkoholem, acetonem, eterem, dwusiarczkiem węgla jest stosowany głównie jako rozpuszczalnik wielu substancji organicznych. tworzyw sztucznych, absorbent gazów kwaśnych.

Dwumety loketon

Dwumety loketon - aceton.

Dwumetylotereftalan - kwasu tereftalowego ciało stale krystaliczne w postaci blaszek
lub igiełek, łatwo lotne z parą wodną, bardzo trudno rozpuszczalne w zimnej wodzie, alkoholu, rozpuszczalne w czterochlorku węgla, acetonie, eterze i dwumetyloformamidzie; d. stosowany jest jako podstawowy produkt do otrzymywania politereftalanu etylenu (włókien poliestrowych) przez glikolem etylenowym i następnie kondensację.

Dwumian Newtona - wzór dwumienny Newtona (program egzamin ustny).

Dwumocznik - biuret.

Dwunastościan foremny, dodekaedr - wielościan foremny ograniczony dwunastoma pięciokątami foremnymi.

Dwunitka, omotka - smołowana lewoskrętna cienka linka spleciona z dwóch skrętek, używana do motowiązania.

Dwupłat - samolot o dwóch płatach nośnych umieszczonych jeden nad drugim.

Dwupłat naddźwiękowy, dwupłat Busemanna - układ dwóch płatów o profilach trójkątnych, zwróconych ku sobie wierzchołkami (opinie o programie).

Dwupłytka piezoelektryczna, - zespół dwóch płytek wyciętych z materiału piezoelektrycznego i połączonych ze sobą mechanicznie i elektrycznie w celu poprawienia właściwości elektrycznych i mechanicznych.

Dwupolówka - zmianowanie składające się z dwóch roślin albo z dwóch grup roślin.

Dwupostaciowość - dimorfizm.

Dwurodnik - wolny rodnik zawierający dwa niesparowane elektrony przy dwóch różnych atomach (np. d. propenu CH3CHCH2) (segregator aktów prawnych).

Dwu róg - lekkie kowadełko dwurożne blacharskie, kowalskie lub jubilerskie.

Dwusacharydy - dwucukry.

Dwusiarczek węgla, CS2 - bezbarwna, silnie trująca, niezwykle łatwopalna i łatwo wybuchająca ciecz, o przykrym zapachu; trudno rozpuszczalny w wodzie, rozpuszczalny w benzenie, alkoholu i eterze; stosowany jako rozpuszczalnik.

Dwusieczna kąta - prosta przechodząca przez wierzchołek kąta i dzieląca go na dwa przystające.

Dwuskrętka - skrętka żarnika żarówki zwinięta powtórnie w kształcie linii śrubowej o większej średnicy.

Dwuster - układ podwójnego sterowania, przy którym dwa miejsca załogi statku powietrznego wyposażone są w sterownice; d. stosuje się w samolotach komunikacyjnych i bojowych dalekiego zasięgu (I i II pilot); (2) samolot szkolny wyposażony w układ podwójnego sterowania (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami