Blog
Elektryczne przyrządy kontrolne
W artykule znajdziesz:
Dla badania zapalników mostkowych, przewodów, gotowych połączeń strzelniczych oraz zapalarek używa się specjalnych przyrządów elektrycznych. służą tylko do ustalenia, czy badany obwód jest zamknięty, czy też przerwany, stopień natomiast uszkodzenia obwodu nie może być przez te przyrządy określony (program uprawnienia budowlane na komputer). Główną ich częścią składową jest urządzenie, za pomocą którego można wykryć obecność prądu w przewodzie (np. przez ukazanie się w okienku białego krzyża, jak to jest stosowane m. in. w telefonach).
Urządzenie to jest połączone z bardzo słabą bateryjką elektryczną, która normalnie nie powinna wywołać zapalenia poprawnie wykonanego zapalnika elektrycznego służą nie tylko dla stwierdzenia, czy przez badany obwód przepływa prąd elektryczny, lecz i dla pomiaru jego oporu. Stosowane są do mierzenia oporu pojedynczych zapalników, przewodów oraz gotowych połączeń strzałowych. Przyrządy te umożliwiają wykrycie nie tylko przerw obwodu, lecz i jego częściowych uszkodzeń, wadliwego połączenia drutów oraz krótkich spięć (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
W tym celu, znając opór poszczególnych zapalników, ich liczbę i sposób łączenia (szeregowy czy równoległy) oraz opór przewodu strzałowego, oblicza się opór całości połączenia (obwodu). Taki sam opór winien nam wykazać omometr. Jeżeli zmierzony opór okaże się mniejszy, będzie to dowodem istnienia krótkiego połączenia; musimy wtedy zbadać, czy źle izolowane miejsca przewodu nie stykają się ze sobą, względnie czy nie znajdują się na przedmiotach przewodzących prąd lub na wilgotnej ziemi (uprawnienia budowlane). Jeżeli zmierzony opór jest znacznie wyższy, będzie to wskazywało albo na uszkodzenie przewodów, albo też na wadliwe połączenie drutów. Przy braku jakichkolwiek wskazań omometru mamy przerwę w obwodzie, tzn. w przewodzie strzałowym albo w jednym z zapalników (program egzamin ustny). Omometry są stosowane przy ważniejszych robotach strzelniczych, np. przy jednoczesnym odpalaniu dużej ilości strzałów, przy strzelaniu komorowym itp.
Przyrządy do badania zapalarek
Pomimo, iż wmontowana do przyrządu badawczego lub opornika bateryjka jest tak dobrana, by nie mogła ona spowodować rozżarzenia mostka zapalnika, to jednak pod tym względem nigdy zupełnej gwarancji. Dlatego też przy badaniu zapalników połączonych ze spłonkami, jak również gotowych połączeń strzałowych należy zachować jak najdalej idące środki ostrożności na wypadek nieprzewidzianego ich zapalenia przez przyrząd kontrolny (opinie o programie). W tym celu badany zapalnik ze spłonką umieszcza się w grubościennej rurce żelaznej, w pustej beczce, albo też wkłada się dostatecznie głęboko do ziemi. Przy badaniach gotowych połączeń strzałowych usuwa się ludzi z zagrożonego obszaru, podaje się sygnały itd., a więc zachowuje się w taki sam sposób, jak przed strzelaniem.
Dla zapalania zapalarek stosowane są specjalne urządzenia badawcze. Urządzeniem takim może być dodatkowy opór, włączony między zapalarkę a zapalnik. Zapalarka działa należycie, jeżeli po włączeniu tego oporu zapali normalny zapalnik. Inne urządzenia zaopatrzone są w małą żarówkę, która powinna zaświecić przy uruchamianiu zapalarki. Przy stałym używaniu zapalarki musi ona być badana przynajmniej raz na miesiąc (segregator aktów prawnych). Samoczynne zapalanie się elektrycznych zapalników
Włączone już do przewodów zapalczych zapalniki elektryczne mogą przy szczególnych okolicznościach zapalić się samoczynnie poza źródłem prądu przeznaczonego do ich zapalenia. Może to nastąpić podczas burzy od uderzenia w przewody piorunu lub też od prądów indukcyjnych z innych przewodów elektrycznych, znajdujących się w pobliżu, tzw. prądów błądzących. Z powyższych powodów podczas burzy należy stosować możliwe środki ostrożności, ani też nie należy nigdy zapalczych przeprowadzać w bezpośrednim przewodów prądu silnego (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32