Blog

20.01.2020

Gazy spalinowe

W artykule znajdziesz:

Gazy spalinowe

Gazy spalinowe

W piecach polowych gazy spalinowe wychodzące na zewnątrz mają temperaturę niewiele niższą od temperatury wypalania, a zatem straty cieplne są bardzo duże (program uprawnienia budowlane na komputer).

Na jedną tonę wypalonego wapna zużywa się około 400-4-450 kg węgla o wartości cieplnej ok. 7000 kcal/kg. Piece połowę mogą mieć zastosowanie przy niewielkiej lub czasowej produkcji, zwłaszcza jeśli na miejscu znajduje się tanie paliwo miejscowe (torf, drewno opałowe) (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Piece kręgowe o działaniu ciągłym stosowane są tego samego typu jak do wypalania cegły i schemat produkcji jest taki sam. W piecach tych na jedną tonę wypalonego wapna zużywa się 200-4- 2’20 kg węgla. Stroną ujemną pieca kręgowego jest ciężka praca przy prawidłowym układaniu kamieni i wyładowaniu gorącego wapna; ponadto z powodu przesuwania strefy gorąca pewną ilość ciepła traci się na podgrzewanie dna, sklepienia i grubych ścian pieca (uprawnienia budowlane).

Piece szybowe mają podobnie jak kręgowe działanie ciągłe oraz 3 strefy cieplne: u góry — podgrzewanie kamienia, w środku — wypalanie, u dołu — ochładzanie wapna i podgrzewanie powietrza. Strefy te w tym przypadku są nieruchome, nie ma zatem strat ciepła na skutek periodycznego nagrzewania i ostygania ścian pieca. Ponadto zaletą pieców szybowych jest możliwość zmechanizowania pracy.

Istnieje wiele typów tych pieców (program egzamin ustny).

Murowany piec szybowy

Murowany piec szybowy przedstawiony ogrzewany jest węglem spalanym całkowicie w palenisku. Wewnętrzna okładzina pieca Ujemnymi stronami tego typu pieców jest to, że:

a) przy ładowaniu paliwa do pieca przedostaje się znaczna ilość zimnego powietrza, które obniża temperaturę spalin;

b) spaliny podnoszą się w szybie przede wszystkim przy jego obwodzie, wskutek czego w pobliżu osi pieca wapno jest mniej wypalone, a przy obwodzie niekiedy przepalone. Powoduje to ograniczenie wymiaru średnicy wewnętrznej szybu do około 1,8 m, co ogranicza wydajność do 10 ton wapna dziennie (opinie o programie).

W bardziej nowoczesnych piecach palenisko jest tak urządzone, że paliwo spala się w nim na tzw. półgaz, tj. mieszaniną COz i CO. Od dołu pieca doprowadza się środkiem dodatkowe powietrze, które po woduje ostateczne spalanie półgazu w szybie, w przestrzeni przyosiowei pieca (segregator aktów prawnych).

szybowy typu szwedzkiego ma własne palenisko 1 na półgaz, który przenika do wnętrza przez kanały 2 i 3 bezpośrednio do szybu oraz przez otwory w palenisku 4, kanał 5, 6, 7 i 8 do środka szybu. Przez kanał 7 doprowadzane jest również dodatkowo powietrze do spalania półgazu. Wapno wyjmuje się przez drzwi 9. Kanały 7 i 8 mieszczą się w masywie tzw. rdzenia. Dzięki rdzeniowi osiąga się równomierne rozprowadzenie spalin w szybie, a przez to średnica wewnętrzna pieca może być większa (3-h4 m), a wydajność dzienna osiąga 30H-35 ton wapna.

Na jedną tonę wypalonego wapna w piecach szybowych zużywa się 170-f- -4-220 kg węgla lub innego paliwa o wartości cieplnej 7000 kcal/kg (promocja 3 w 1). Piece szybowe są często używane w przemyśle wapienniczym, jakkolwiek stosowane bywają również piece obrotowe, jak do wypalania cementu oraz piece tunelowe, przez które wapno przesuwa się na wózkach z okładziną ogniotrwałą.

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami