Blog

14.04.2020

Grysik

W artykule znajdziesz:

Grysik

 

Grysik

Grysik - kruszywo kamienne łamane o wymiarach ziarn 5-2 mm (program uprawnienia budowlane na komputer).
Grysik cukier biały, którego kryształy przechodź;] przez sito o wymiarach oczek 0.28 mm.
Gryz - wierni, uzbrojona część robocza świdra gryzowego lub koronki gryzowej w kształcie krążka, walca, stożka lub gryzak - wierni - gryz gryzak - wierni - świder gryzowy.
Gryzeofulwina, CnHiyOftCI - antybiotyk wyodrębniony z hodowli Peiiieilliuni grisecjulvum, bezbarwna substancja nierozpuszczalna w kwasie octowym, benzenie i eterze stosowana jest jako lek przeciwgrzybiczy.
Gryzer - świder gryzowy (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Gryzochwytacz - wierni narzędzie składające się z kadłuba i kuli używane przy wierceniach obrotowych do wyciągania pozostałych w otworze wiertniczym Gryzów ze świdrów oraz innych drobnych przedmiotów.
Grzałka nurkowa - przyrząd zawierający elektryczny element grzejny i dający się zanurzać w substancji ciekłej lub plastycznej w’ celu jej nagrzewania.
Grzanie - podnoszenie temperatury przedmiotów lub utrzymywanie ich temperatury na poziomic wyższym niż temperatura otoczenia.
Grzanie beznalotowe - grzanie jasne.
Grzanie bezzgorzelinowe - grzanie czyste.
Grzanie całkowite - grzanie, przy którym równomiernie nagrzewa się cała masa przedmiotu do jednakowej temperatury (uprawnienia budowlane).
Grzanie częściowe - grzanie, przy którym równomiernie nagrzewa się do jednakowej temperatury określona część przedmiotu grzanie czyste.

Grzanie bezzgorzelinowe - grzanie w skrzynkach lub w garnkach, zapewniające małe utlenianie powierzchni obrabianych przedmiotów i zapobiegające powstawaniu zgorzeliny.
Grzanie elektrodowe - metoda grzania elektrycznego, w której ciepło wytwarza się w wyniku przepływu prądu elektrycznego między metalowymi elektrodami przez stopioną sól stanowiącą kąpiel grzejną.
Grzanie elektryczne - grzanie, w który m wykorzystuje się zjawiska elektryczne.
Grzanie indukcyjne - metoda grzania elektrycznego, w której prądy grzejne są wytwarzane za pośrednictwem indukcji elektromagnetycznej.
Grzanie jasne, grzanie beznalotowe - grzanie w atmosferze ochronnej lub w próżni zapobiegające powstawaniu nalotów tlenkowych na powierzchni obrabianych przedmiotów.
Grzanie łukowe - metoda grzania elektrycznego, w którym ciepło jest wytwarzane głównie przez luk elektryczny gdy prąd łuku płynie przez nagrzewany materiał pośrednie - gdy prąd nie płynie przez materiał (program egzamin ustny).
Grzanie mikrofalowe - metoda grzania elektrycznego, w której ciepło wytwarza się w całej objętości materiału o własnościach dielektrycznych, znajdującego się w polu mikrofalowym wytwarzanym przez generator magnetronowy.

Grzanie oporowe

Grzanie oporowe - metoda grzania elektrycznego, w której ciepło wytwarza się wskutek zjawiska Joule’a w przewodniku elektrycznym przyłączonym bezpośrednio do źródła prądu bezpośrednie - przy którym prąd płynie przez nagrzewany materiał pośrednie przy który m prąd nie płynie przez, materiał, lecz w specjalnych przewodach, a ciepło przenoszone jest do nagrzewanego materiału.

Grzanie pojemnościowe - metoda grzania elektrycznego. w której ciepło wytwarza się głównie wskutek strat dielektrycznych powstających w materiale o małej konduktywności poddawanym działaniu przemiennego pola elektrycznego grzanie powierzchniowe - grzanie, przy którym nagrzewa się równomiernie do jednakowej temperatury tylko określona powierzchniowa warstwa całego przedmiotu lub jego części.
Grzanie promiennikowe - metoda grzania elektrycznego, w której energia cieplna jest przenoszona głównie za pośrednictwem promieniowania podczerwonego (opinie o programie).
Grzbiet dachu - kalenica.
Grzbiet fali - wielkość charakteryzująca chwilowe wzniesienie fali grzbiet formy - zewnętrzna powierzchnia wierzchu formy utworzona przez masę formierską.
Grzbiet gwintu - śrubowy występ gwintu między sąsiednimi wgłębieniami - bruzdami.
Grzbiet łupiny - górna powierzchnia łupiny.
Grzbiet płata -  powierzchnia utworzona przez grzbiety profilów tworzących płat.
Grzbiet profilu - odcinek profilu, leżący po tej stronie cięciwy wewnętrznej, po której występuje oderwanie przy większym, eo do bezwzględnej wartości, kącie natarcia.
Grzbiet sklepienia - górna powierzchnia sklepienia.
Grzbietnica - pita do drewna ręczna, jednochwytowa o brzeszczocie usztywnionym wzdłuż grzbietu.
Grzbietopłat - jednopłat, którego płat nośny umieszczony jest na wysokości górnej powierzchni kadłuba (segregator aktów prawnych).
Grzbietówka - pasek papieru, kartonu lub tektury przyklejony do wewnętrznej strony grzbietu okładki w celu jego usztywnienia.
Grzebalisko - wydzielone pomieszczenie w kurniku lub do niego dobudowane z podłogą wysypaną piaskiem lub ściółką, w którą rzucane jest ziarno przeznaczone na paszę zmusza to kury do ruchu, co jest szczególnie ważne w zimie.
Grzebieniarka - rozciągarka wyposażona w grzebienie bardzo grube i mocne, stosowana do czesania wełny przy bczzgrzeblarkowym przerobie bardzo grubych i długich włókien (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami