Blog
Izolacja cieplna
W artykule znajdziesz:
Przy czym wymagania te są bardzo surowe w odniesieniu do materiałów stosowanych we wnętrzach budynków, gdzie od nich w dużym stopniu zależy mikroklimat pomieszczeń. Dla pewnych rodzajów budowlanych tworzyw sztucznych, które w normalnych warunkach eksploatacyjnych nie mają żadnego zapachu i szkodliwych wydzielin (np. izolacja cieplna z poliuretanu piankowego), wymagania te można rozciągnąć na przypadki pożarów lub innych nadzwyczajnych sytuacji. Sanitarno-techniczna ocena nowych materiałów i wyrobów budowlanych przez specjalne organa staje się taką samą obowiązkową procedurą, jak ich dokładne zbadanie i sprawdzenie przez organa nadzoru pożarowego (program uprawnienia budowlane na komputer).
Do wyżej wyliczonych podstawowych wymagań architektoniczno-budowlanych należy również zaliczyć wymagania ekonomiczne lub, ściślej mówiąc, wymagania efektywności ekonomicznej, od których w znacznym stopniu zależy celowość opracowania i wdrożenia tego lub innego materiału. Według określenia M. Makotińskiego, wymaganiom ekonomicznej efektywności odpowiadają te materiały i wyroby, które charakteryzują się stosunkowo mniejszym współczynnikiem przytoczonej wartości (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Określa się go na podstawie wzoru gdzie: K współczynnik przytoczonej wartości, rb (na jednostkę wykończonej kubatury lub powierzchni); C rzeczywisty koszt materiału, rb; D długotrwałość (okres eksploatacji) materiału, lat; E średnie roczne wydatki eksploatacyjno-remontowe, rb (na jednostkę kubatury lub powierzchni). Ten scalony wzór, wyprowadzony w celu określenia porównawczego wskaźnika ekonomicznej efektywności materiałów wykończeniowych, jest słuszny także dla innych rodzajów materiałów i wyrobów budowlanych (uprawnienia budowlane).
Ceny graniczne
Ceny graniczne oblicza się według wzorów stosowanych do wyznaczania górnej granicy ceny, jednak z uwzględnieniem możliwego obniżenia własnego kosztu produkcji w okresie od początku seryjnej produkcji nowego wyrobu do drugiego lub trzeciego roku jego wytwarzania, tj. tego roku, w którym wprowadza się obliczenie własnego kosztu nowego produktu przy wyznaczaniu jego ceny zgodnej z przewidzianym planem (program egzamin ustny).
Ceny graniczne na nowe materiały lub wyroby po raz pierwszy wprowadzane w kraju określa się na zasadzie zwiększonych normatywów kosztów materiałowych i nakładów pracy. Obliczenia te są dokonywane z reguły przez ekonomistów. Inny parametr, określający wymagania ekonomiczne w odniesieniu do materiałów i wyrobów budowlanych długotrwałość był rozpatrywany (opinie o programie). Tu trzeba jedynie dodać, że do wymagań dotyczących jakości produkcji należą optymalna (wymagana) długotrwałość, uwzględniająca zarówno miejsce materiału w konstrukcji, jak i okresy jego moralnego starzenia się, oraz wpływ tego parametru (długotrwałości) na koszty eksploatacji.
Architekt powinien umieć bezbłędnie określić i ściśle sformułować swoje wymagania w odniesieniu do wyrobów przemysłu materiałów budowlanych (materiałów, wyrobów, elementów konstrukcji) (segregator aktów prawnych). Z jednej strony po to, żeby porównując te wymagania z odpowiednimi wskaźnikami gotowych produktów, umieć prawidłowo określić właściwe zakresy ich stosowania, a z drugiej żeby poprawnie sformułować swoje zamówienie nie tylko w odniesieniu do wykazu materiałów i wyrobów, ale również w odniesieniu do parametrów ich jakości. Ostatni warunek jest szczególnie ważny, ponieważ osiągnięte sukcesy w zakresie technologii produkcji sztucznych materiałów powodują, że staje się realne nie tylko teoretyczne ujęcie zagadnienia uruchomienia masowej produkcji przemysłowej z zawczasu założonymi właściwościami, ale również rozwiązanie problemu optymalizacji jakości. Metodycznie oba te zagadnienia formułowanie zlecenia-zamówienia dla przemysłu i określenie racjonalnego zakresu stosowania materiału są zbliżone do siebie i szczegółowo rozpatrywane w następnym rozdziale (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32