Blog
Izolacja ściany
W artykule znajdziesz:
Izolacja ściany
Izolację ściany, która uległa przegniciu lub uszkodzeniu z powodu braku docisku (wskutek wadliwej konstrukcji) lub z innych powodów, należy usunąć i zastąpić nową. Nową izolację można nałożyć jedynie na całkowicie suche podłoże i połączyć z suchą izolacją (program uprawnienia budowlane na komputer).
Przy naprawach styki starej izolacji z nową należy w zasadzie wykonać na płaszczyznach płaskich.
Jeżeli naprawa ma być dokonana w obrębie przejścia izolacji poziomej w pionową, to styk należy umieścić na płaszczyźnie poziomej lub jeśli stan izolacji na wyokrągleniu przy krawędzi na to pozwala na ścianie pionowej, tuż za wyokrągleniem (program uprawnienia budowlane na ANDROID). Jeżeli przed wykonaniem ściany podziemi nastąpi uszkodzenie izolacji w pobliżu płyty fundamentowej, to naprawa jej może wymagać usunięcia (wykucia) części świeżo wykonanej płyty fundamentowej w celu odsłonięcia izolacji poziomej i połączenia jej z nowo zakładaną izolacją. Beton należy wykuwać bardzo ostrożnie ręcznie, a nie miotami mechanicznymi, aby nie spowodować uszkodzenia odsłanianej izolacji. Sposób wykonania wyżej opisanej naprawy izolacji.
Na czas wykonywania izolacji pręty zbrojenia konstrukcji należy odgiąć, a po wykonaniu izolacji i warstwy ochronnej zagiąć z powrotem (uprawnienia budowlane).
Gdy uszkodzenie izolacji budowli istniejącej sięga izolacji poziomej, wówczas do wykonania połączenia starej izolacji z nową na ścianie pionowej zabraknie starej izolacji. Należy więc najpierw usunąć uszkodzoną izolację ściany, a następnie wyciąć beton lub mur stopy fundamentowej w ten sposób, aby można było dostać się do nieuszkodzonej izolacji poziomej i obnażyć ją na szerokości niezbędnej do wykonania połączenia z nową izolacją na zakłady w poszczególnych warstwach. Przy tym należy uważać, aby obnażonej izolacji poziomej przy odkuwaniu nie przeciąć i nie uszkodzić, ponieważ wówczas wykonanie połączenia z izolacją
pionową nie będzie możliwe. Po wykuciu stopy fundamentowej i obnażeniu izolacji wykonuje się na odpowiednią szerokość poza licem ściany podłoże betonowe i pomocniczą ściankę pionową z cegły o wysokości niezbędnej do wykonania wywiniętej nowej części izolacji poziomej (program egzamin ustny).
Pozioma izolacja
Nową izolację poziomą układa się na nowym podłożu i ściance pomocniczej, łącząc ją na zakłady z izolacją starą poziomą, uprzednio należycie oczyszczoną. Po ułożeniu izolacji poziomej wykonuje się na niej blok betonowy. Po stwardnieniu betonu usuwa się ściankę pomocniczą na wysokości uprzednio ułożonej izolacji i wykonuje się w dalszym ciągu nową izolację, łącząc ją z nieuszkodzoną pionową izolacją przy zachowaniu zasady wykonywania styków.
Ostatnią czynnością jest wykonanie warstwy ochronnej najpierw poziomej, a następnie pionowej (opinie o programie).
Inne rozwiązanie, różni się ono od poprzedniego jedynie tym, że nie wznosi się pomocniczej ścianki ceglanej pionowej, lecz nowy podkład pod izolację wykonuje się poza licem ściany z nachyleniem ku ścianie. Na tę pochyłą płaszczyznę nalepia się izolację poziomą, a następnie wykonuje się brakującą izolację pionową, łącząc ją z izolacją poziomą, naklejaną na płaszczyźnie pochyłej podłoża.
Jeżeli uszkodzenie izolacji poziomej sięga głębiej pod ścianą, lecz na niezbyt szerokim pasie, to można podciąć płytę fundamentową pod ścianą głębiej i izolację obnażyć do miejsca nieuszkodzonego. Taką właśnie naprawę izolacji; sposób jej wykonania jest taki sam (segregator aktów prawnych).
Należy dodać, że przy tego rodzaju rozwiązaniu z konieczności wykonuje się dwa dodatkowe niekorzystne zagięcia izolacji.
Naprawa uszkodzonej izolacji w obrębie przejścia z warstwy poziomej w warstwę pionową istniejącej budowli w przypadku uszkodzonej izolacji pod stopą:
a) wykucie ławy i odgięcie wkładek zbrojenia,
b) zabezpieczenie istniejącej izolacji przed przeciekaniem wody opadowej za pomocą obramienia z gliny i wymurowanie ścianki pomocniczej,
c) wykonanie izolacji na ściance pomocniczej i połączenie jej z izolacją stopy fundamentowej,
d) wyprostowanie zbrojenia i zabetonowanie stopy fundamentowej,
e) wykonanie izolacji pionowej na ścianach (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32