Blog

Specjalność wyburzeniowa - uprawnienia budowlane zdjęcie nr 2
30.05.2018

Jak prowadzić książkę praktyki zawodowej?

W artykule znajdziesz:

Jak prowadzić książkę praktyki zawodowej?

Jak prowadzić książkę praktyki zawodowej?

Książka praktyki zawodowej jest niezbędnym warunkiem uprawniającym do podejścia do egzaminu na uprawnienia budowlane. Zdobycie uprawnień pozwala na pełnienie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie i rozpoczęcie kariery w wybranym zawodzie. Warto więc zadbać o to, aby książka była odpowiednio wypełniona i podpisana.

Specjalność wyburzeniowa - uprawnienia budowlane zdjęcie nr 3
Jak prowadzić książkę praktyki zawodowej?

Systematyczność jest niezbędna

Wielu kandydatów na uprawnienia budowlane ma spory problem z systematycznym wypełnianiem książki praktyki zawodowej. Tymczasem już po tygodniu można o wielu rzeczach zapomnieć. Właśnie dlatego, pracując np. w biurze projektowym, warto zapisywać w kalendarzu czy notatniku rodzaj wykonywanych w tygodniu pracy, w tym również rodzaj obiektu, tytuły rysunków, obliczenia czy zakres opracowywanej dokumentacji (promocja 3  w 1).

Pracując na budowie należy zbierać tygodniowe raporty, a dopiero na ich podstawie wypełniać książkę. Można też, podobnie jak w przypadku biura projektowego, dokumentować prac w notatniku czy zeszyci, a w wolnych chwilach wpisywać je do książki praktyk. Zaniedbując codzienne notatki można mieć później naprawdę duży problem z wypełnieniem książki przed złożeniem dokumentów do postępowania kwalifikacyjnego.

Kto może złożyć podpis w książce praktyki zawodowej?

Bardzo ważne jest to, że wszystkie wpisy w książce praktyki zawodowej muszą być potwierdzone przez kierownika budowy lub projektanta, który posiada uprawnienia budowlane bez ograniczeń. Po zakończeniu pracy w biurze lub na budowie i rozpoczęciu jej w innym miejscu, warto wypisać część książki oraz zebrać niezbędne podpisy od opiekuna praktyki. Nie wolno o tym zapomnieć, aby nie okazało się, że przed złożeniem książki praktyki zawodowej niezbędna będzie pielgrzymka po kraju w poszukiwaniu kierownika budowy, który akurat zaczął pracę na drugim końcu Polski. Oczywiście można wysłać książkę praktyk pocztą, ale raczej niewiele osób tak ryzykuje, biorąc pod uwagę czas spędzony na wypisywanie książki. Wypełniona i podpisana książka praktyki zawodowej jest niezbędna, aby można było przystąpić do egzaminu na uprawnienia budowlane.

Najnowsze wpisy

23.07.2024
Specjalność wyburzeniowa - uprawnienia budowlane zdjęcie nr 4
Zmiany w projekcie technicznym

Zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane, opracowanie projektu budowlanego należy do podstawowych obowiązków…

22.07.2024
Specjalność wyburzeniowa - uprawnienia budowlane zdjęcie nr 5
Historia uprawnień budowlanych w Polsce

Uprawnienia budowlane w Polsce mają długą i złożoną historię, sięgającą czasów przedwojennych (program TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE - wersja na komputer). W…

Specjalność wyburzeniowa - uprawnienia budowlane zdjęcie nr 8 Specjalność wyburzeniowa - uprawnienia budowlane zdjęcie nr 9 Specjalność wyburzeniowa - uprawnienia budowlane zdjęcie nr 10
Specjalność wyburzeniowa - uprawnienia budowlane zdjęcie nr 11
Specjalność wyburzeniowa - uprawnienia budowlane zdjęcie nr 12 Specjalność wyburzeniowa - uprawnienia budowlane zdjęcie nr 13 Specjalność wyburzeniowa - uprawnienia budowlane zdjęcie nr 14
Specjalność wyburzeniowa - uprawnienia budowlane zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Specjalność wyburzeniowa - uprawnienia budowlane zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Specjalność wyburzeniowa - uprawnienia budowlane zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami