Blog

30.03.2019

Jak przygotować się do testów na uprawnienia budowlane?

W artykule znajdziesz:

Jak przygotować się do testów na uprawnienia budowlane?

Przygotowanie się do testów na uprawnienia budowlane wcale nie jest łatwe, zwłaszcza że zwykle brakuje na to czasu (program na komputer). Większość osób starających się o uprawnienia jednocześnie pracuje, prowadzi dom i życie prywatne, dlatego na naukę nie pozostaje zbyt wiele czasu. Z tego właśnie względu warto znaleźć sobie jedno, wiarygodne źródło wiedzy, z którego będzie się korzystać podczas nauki (program na telefon). Najlepiej w tej roli sprawdzają się nowoczesne aplikacje pozwalające na przygotowanie są zarówno do testów, jak i do części ustnej egzaminu. Oczywiście sieci wybór jest spory, dlatego warto zapoznać się z opiniami i przyjrzeć wszystkim możliwościom, aby wybrać najlepszą opcję.

Przeczytanie ustawy Prawo budowlane

Jak przygotować się do testów na uprawnienia budowlane?

Po wybraniu programu należy zapoznać się z aktami prawnymi – jest ich całkiem sporo, tylko na jedną specjalność trzeba przeczytać ok. 5 tysięcy stron (program na egzamin ustny). Jest to olbrzymia ilość materiału. Pierwszym krokiem jest przeczytanie ustawy Prawo budowlane, ponieważ to w niej znajdują się najważniejsze przepisy i jej dotyczy większość pytań na egzaminie (promocja 3 w 1). Kolejny krok to zapoznanie się warunkami BHP oraz kodeksem administracyjnym i wszelkimi ustawami czy rozporządzeniami, które dotyczą wybranej specjalności. Od razu po przeczytaniu aktów prawnych trzeba zacząć rozwiązywanie testów w wybranym programie. Zwykle są one podzielone na poszczególne specjalności i mają odniesienia do aktów prawnych, co ułatwia naukę (segregator).
Z większości dostępnych obecnie programów można korzystać zarówno na komputerze, jak i na urządzeniach mobilnych. Telefon zwykle każdy ma przy sobie, dlatego dzięki aplikacji mobilnej można w każdej wolnej chwili rozwiązywać testy lub powtarzać już przerobione pytania. Należy przy tym pamiętać, że część pisemna to dopiero połowa egzaminu, ponieważ po nim odbywa się jeszcze część ustna. Stąd też trzeba pamiętać, aby dobrze znać akty prawne (opinie). Dzięki temu podczas egzaminu łatwiej będzie znaleźć odpowiedni przepis – warto o tym pamiętać, zwłaszcza że czasu na udzielenie odpowiedzi jest niewiele.

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami