Blog
Jakie parametry muszą spełniać wejścia dla osób niepełnosprawnych?
W artykule znajdziesz:
Jakie parametry muszą spełniać wejścia dla osób niepełnosprawnych?
Jakie parametry muszą spełniać wejścia dla osób niepełnosprawnych? Właściciele budynków użytku publicznego mają nie lada wyzwanie, przystosowując swoje lokale do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. To nie tylko stworzenie specjalnych toalet, ale również odpowiednie przystosowanie wejść dla osób niepełnosprawnych, tak aby nie miały one problemu z samodzielnym dostaniem się do środka. Wejście do budynku bez pomocy osób trzecich. Zachowanie pewnego rodzaju samodzielności jest ważną kwestią dla wielu osób niepełnosprawnych. Dlatego projektując wejścia do lokalu, uwzględniające potrzeby osób poruszających się na wózkach, warto mieć na uwadze takie położenie drzwi wejściowych, by osoby te mogły łatwo poradzić sobie z samodzielnym wejściem i w związku z tym nie musiały prosić nikogo o pomoc. Jeżeli przy wejściu do budynku znajdują się schody, należy obok nich postawić specjalną rampę dla osób niepełnosprawnych i wyposażyć ją w barierki, które minimalizują ryzyko upadku. Warto również pamiętać o tym, aby wejście miało około metra szerokości, jako że takie są rozmiary standardowych wózków inwalidzkich.
Oferta: Program TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE 2018 w wersji na komputer oraz w wersji na telefon. Dodatkowo każda z wersji posiada PROGRAM EGZAMIN USTNY. Wrażenia osób, które już są po egzaminie na uprawnienia budowlane znajdziesz na podstronie Opinie. Zobacz także jakie przygotowaliśmy promocje do zakupu naszych kluczy licencyjnych. Segregator:Segregator
Odpowiednia przestrzeń manewrowa. Wejścia dla osób niepełnosprawnych to nie tylko sam podjazd, ale również odpowiednia powierzchnia manewrowa, która nie będzie sprawiała problemu osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich. Przede wszystkim ważne jest to, aby oprócz odpowiedniej szerokości wejścia drzwi również otwierały się odpowiednio szeroko, by osoby te mogły bez problemu wjechać i wyjechać z budynku. Warto zwrócić również uwagę na odpowiednią wysokość klamek, tak aby otwieranie drzwi było wygodne i nie sprawiało problemów. Jeżeli tuż przy wejściu znajduje się korytarz wymagający skrętu, należy tak zaprojektować powierzchnię przed wejściem, by osoby niepełnosprawne mogły bez problemu wykonać ten manewr. Wszystkie te aspekty muszą zostać uwzględnione już przy projekcie budynku, tak aby podczas jego budowy można były dostosować parametry do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32