Blog

Kamień w komorze roboczej
W artykule znajdziesz:
Kamień w komorze roboczej

Kamień w komorze roboczej ulega kruszeniu pod działaniem uderzeń bijaków młotów i samego materiału o płyty wykładziny: Kruszarki młotkowe mogą produkować kruszywo różnych frakcji aż do materiału bardzo drobnego jak piasek o różnym uziarnieniu, co uzależnione jest od rozstawu rusztów i odległości bijaków młotów od rusztu (program uprawnienia budowlane na komputer). Kruszarki kulowo-prętowe stanowią rodzaj bębna opancerzonego płytami ze staliwa manganowego, wewnątrz którego znajdują się kule lub pręty stalowe.
Po załadowaniu kamieniem bęben wprawiany jest w ruch obrotowy, wskutek czego materiał w czasie obracania się bębna podnosi się wraz z kulami lub prętami, a następnie opada. Podczas powtarzającego się cyklu podnoszenia i opadania materiału następuje jego kruszenie i mielenie. Wyładowanie odbywa się przez otwór w bębnie zamykany drzwiczkami (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Maszyny do przesiewania kruszywa służą do sortowania kruszywa według frakcji; są to tzw. przesiewniki, które w zależności od konstrukcji dzielą się na walcowe i płaskie. Przesiewniki walcowe używane są głównie do segregacji kruszywa grubszego i tłucznia, natomiast przesiewniki płaskie nadają się lepiej do kruszyw naturalnych i drobniejszych tłuczni.
Mogą to być urządzenia stałe, osadzone na fundamentach, oraz przewoźne. Agregaty przewoźne składają się najczęściej z kruszarki i przesiewnika, zazwyczaj walcowego. Miarą skuteczności pracy przesiewników jest wskaźnik efektywności przesiewu, który wyraża się stosunkiem ilości kruszywa przesianego do ilości załadowanego. Dla przesiewników płaskich mechanicznych wskaźnik ten wynosi 0,8-0,9, podczas gdy dla walcowych - 0,5-0,6 (uprawnienia budowlane). Różnica w wartości wskaźników tłumaczy się tu nie tylko różnicą w intensywności przesiewu, lecz również stopniem wykorzystania powierzchni sita w czasie przesiewu oraz stosunkiem powierzchni otworów w sicie do powierzchni całego sita.
Przesiewanie i segregacja kruszywa odbywa się w bębnie z blachy stalowej o grubości 6-12 mm, w której znajdują się różnego kształtu otwory (okrągłe, kwadratowe, prostokątne). Bęben może być również wykonany w postaci sita plecionego napiętego na pierścieniach połączonych konstrukcją stalową wzdłuż tworzących bębna (program egzamin ustny).
Krótkie przesiewniki walcowe
Krótkie przesiewniki walcowe wprawiane są w ruch obrotowy za pomocą wału, umieszczonego w osi bębna, ‘który wraz z nim wprawiany jest w ruch obrotowy za pomocą przekładni z pary kół zębatych stożkowych i koła pasowego. W przesiewnikach o większej długości bęben opiera się na dwóch parach pierścieni tocznych, które napierają się na rolkach. Długość przesiewnika zależna jest od ilości frakcji, na jakie sortowane jest kruszywo (opinie o programie).
Praktycznie przyjmuje się 0,9-M,0 m długości sita na jedną frakcję. Ogólna długość walca nie przekracza zwykle 10 m (niekiedy 15 m). Oś bębna jest nachylona do poziomu pod kątem od 3 do 7°. Przy większym kącie nachylenia przesuwanie się kruszywa wzdłuż bębna byłoby szybsze, jednak wskaźnik efektywności przesiewania spada. Rzeczywista czynna powierzchnia sita, przez którą przesiewa się materiał, jest niewielka, gdyż waha się w granicach 15-r-20»/o całej po- wierzchni bębna; jak wynika z praktyki, grubość warstwy kruszywa w bębnie nie powinna przekraczać podwójnej średnicy przeciętnego ziarna kruszywa, co ogranicza kontakt kruszywa z powierzchnią sita do nieznacznej części obwodu bębna (segregator aktów prawnych).
Przesiewniki walcowe odznaczają się prostą i pewną w działaniu konstrukcją, lecz mają małą wydajność i są źródłem dużego hałasu w czasie produkcji.
Przesiewniki płaskie dzielimy na ręczne, wstrząsane i wibracyjne, a w zależności od liczby i rozmieszczenia wzajemnego sit - na jedno-, dwu- i trzy- pokładowe.
Przesiewnik ręczny składa się z ramy przeważnie drewnianej i naciągniętej na niej siatki plecionej.
Przesiewanie zwane w tym przypadku rafowaniem, odbywa się ręcznie przez narzucanie szuflą materiału, na odpowiednio nachyloną ramę, w wyniku czego uzyskuje się dwie frakcje kruszywa - przesianą 1 pozostałą przed sitem (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Deskowanie inaczej szalowanie, to tymczasowa konstrukcja stosowana w budownictwie, która służy do nadawania kształtu mieszance betonowej podczas jej wylewania oraz…
Instalacja wodociągowa to system rur, armatury i urządzeń służących do doprowadzania wody do budynków oraz jej rozprowadzania do poszczególnych punktów…







53 465

98%

32