Blog

Rady robotnicze zdjęcie nr 2
14.05.2019

Kariera projektanta krok po kroku

W artykule znajdziesz:

Kariera projektanta krok po kroku

Praca w zawodzie projektanta budowlanego jest satysfakcjonująca i daje możliwość rozwoju zawodowego (https://uprawnienia-budowlane.pl). Pierwszym krokiem do jej podjęcia jest oczywiście wybór odpowiedniego kierunku kształcenia. Należy przy tym kierować się tym, jaką specjalizację uprawnień budowlanych chce się zdobyć. Do wyboru jest specjalność architektoniczna, konstrukcyjno-budowlana, drogowa,

Rady robotnicze zdjęcie nr 3
Kariera projektanta krok po kroku

mostowa, kolejowa, hydrotechniczna, wyburzeniowa, instalacyjna sanitarna, elektryczna i telekomunikacyjna (program na komputer). Przy podejmowaniu decyzji warto kierować się swoimi zainteresowaniami, dobierając na ich podstawie kierunek studiów oraz uczelnię.

Wybór uczelni to bez wątpienia ważny krok. Do wyboru są przede wszystkim politechniki lub uniwersytety przyrodnicze. Najbardziej uniwersalnym kierunkiem jest budownictwo, po którym można się starać o niemal każdą specjalność (program na telefon).

Ukończenie studiów magisterskich daje możliwość zdobycia uprawnień w bez ograniczeń, natomiast sam tytuł inżyniera pozwala tylko na zdobycie uprawnień w ograniczonym zakresie, które nie dają tak wielu możliwości. Planując karierę projektanta, warto już w czasie studiów zacząć myśleć o pracy (opinie o programie). Dobrym rozwiązaniem są dorywcze prace jako asystent projektanta, ponieważ dzięki temu można zdobyć cenne doświadczenie zawodowe. Znalezienie pracy może nie być łatwe, ponieważ studentów jest z pewnością więcej, niż firm projektowych, ale na pewno nie zaszkodzi czegoś poszukać (segregator aktów prawnych).

Wykonywać swoje obowiązki

Po znalezieniu pracy trzeba rzetelnie wykonywać swoje obowiązki i korzystać z doświadczenia kolegów i koleżanek z biura. Oczywiście nie zawsze trafią się osoby, które chętnie dzielą się swoją wiedzą, ale jeśli uda się trafić do w miarę”normalnej” firmy, to warto skorzystać z możliwości, jakie daje (promocja 3 w 1). Kolejna ważna kwestia to zrozumienie tego, co się robi. Trzeba wiedzieć, co się projektuje i po co, ponieważ to jedyna droga do rozwoju w wybranym zawodzie. Praca w czasie studiów to również świetny sposób na znalezienie opiekuna przyszłych praktyk zawodowych (program egzamin ustny). Dopiero po ukończeniu praktyk można przystąpić do egzaminu na uprawnienia budowlane.

Najnowsze wpisy

23.07.2024
Rady robotnicze zdjęcie nr 4
Zmiany w projekcie technicznym

Zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane, opracowanie projektu budowlanego należy do podstawowych obowiązków…

22.07.2024
Rady robotnicze zdjęcie nr 5
Historia uprawnień budowlanych w Polsce

Uprawnienia budowlane w Polsce mają długą i złożoną historię, sięgającą czasów przedwojennych (program TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE - wersja na komputer). W…

Rady robotnicze zdjęcie nr 8 Rady robotnicze zdjęcie nr 9 Rady robotnicze zdjęcie nr 10
Rady robotnicze zdjęcie nr 11
Rady robotnicze zdjęcie nr 12 Rady robotnicze zdjęcie nr 13 Rady robotnicze zdjęcie nr 14
Rady robotnicze zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Rady robotnicze zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Rady robotnicze zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami