Blog

16.04.2020

Kąt strat kondensatora

W artykule znajdziesz:

Kąt strat kondensatora

 

Kąt strat kondensatora

Kąt strat kondensatora - różnica między teoretycznym i rzeczywistym kątem przesunięcia fazowego (ten pierwszy wynosi 90″) prądu płynącego przez dany kondensator względem napięcia doprowadzonego do tego kondensatora w obwodzie sinusoidalnego prądu przemiennego (program uprawnienia budowlane na komputer).
Kąt ścinania - kąt określający położenie płaszczyzny ścinania względem kierunku pracy ostrza.
Kąt ślizgu - kąt odchylenia.
Kąt środkowy (okręgu) - kąt, którego wierzchołek leży w środku okręgu.
Kąt tarcia -  kąt, którego tangens jest równy współczynnikowi tarcia.
Kąt toru lotu - kąt pomiędzy kierunkiem prędkości lotu (stycznym do toru lotu) a poziomem.
Kąt wejścia - kąt natarcia (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Kąt wiatru - kąt pomiędzy kierunkiem wiatru a kierunkiem prędkości statku powietrznego, pocisku i in.
Kąt widzenia, kąt pola widzenia, kąt połowy - kąt utworzony przez skrajne promienie, biegnące od brzegów przedmiotu do układu optycznego lub oka obserwatora.
Kąt wielokąta - kąt, na którego ramionach leżą dwa sąsiednie boki wielokąta i dla którego istnieje otoczenie wierzchołka takie, że wszystkie punkty kąta zawarte w tym otoczeniu są punktami wielokąta.
Kąt wielościenny - część przestrzeni ograniczona kilkoma kątami płaskimi o wspólnym wierzchołku i takimi, że każde kolejne dwa mają wspólne ramię.
Kąt wierzchołkowy 1 - kąty wierzchołkowe (uprawnienia budowlane).
Kąt wierzchołkowy 2 (ostrza) - kąt zawarty między rzutami głównej i pomocniczej krawędzi skrawającej narzędzia na płaszczyznę podstawową (równoległą do podstawy narzędzia typu noża).
Kąt wklęsły - mai. kąt większy od kąta półpełnego.
Kąt wpisany (w okrąg) - kąt, którego wierzchołek leży na okręgu, ramiona zaś przecinają okrąg w punktach różnych od wierzchołka.
Kąt współotwarcia zaworów - kąt przekrycia zaworów.
Kąt wtryskiwania {paliwa) - kąt obrotu wału korbowego silnika z zapłonem samoczynnym odpowiadający czasowi trwania wtrysku paliwa (program egzamin ustny).
Kąt wyprzedzenia - kąt obrotu wyznaczony przez wał korbowy od chwili rozpoczęcia działania przez dane urządzenie rozrządcze, zapłonowe lub wtryskowe do chwili, w której tłok osiąga odpowiednie zwrotne położenie.
Kąt wyprzedzenia sworznia zwrotnicy - kąt między rzeczywistą lub pozorną osią sworznia zwrotnicy a prostą pionową, rzutowany na płaszczyznę pionową równoległą do podłużnej płaszczyzny symetrii pojazdu
Kąt wypukły - kąt mniejszy od kąta półpełnego (opinie o programie).
Kąt wzniesienia - elewacja.

Kąt wzniosu płata

Kąt wzniosu płata - kąt zawarty między linią środków aerodynamicznych a rzutem tej linii na płaszczyznę prostopadłą do płaszczyzny symetrii płata.
Kąt wznoszenia - kąt w płaszczyźnie pionowej zawarty między przedłużeniem podłużnej osi kadłuba samolotu podczas wznoszenia a płaszczyzną poziomą; k.w. zmienia się w granicach od 0° do 90″.
Kąt zalewania - kąt przechyłu, przy którym rozpoczyna się zalewanie statku przez otwory z niepełnymi zamknięciami.
Kąt załamania - kąt zawarty między normalną do powierzchni załamującej w punkcie padania a promieniem załamanym.
Kąt zarysu gwintu - kąt między bocznymi odcinkami zarysu gwintu (jeśli zarys złożony jest z odcinków prostej, z ew. zaokrągleniem wierzchołka) (segregator aktów prawnych).
Kąt zarysu zęba {kola zębatego) - kąt między styczną do zarysu zęba w dowolnym rozpatrywanym punkcie a promieniem przechodzącym przez ten punkt; k.z.z. w punkcie leżącym na kole podziałowym jest równy nominalnemu kątowi przyporu.
Kąt zejścia - kąt między płaszczyzną jezdni a płaszczyzną styczną do kół tylnych oraz do obrysu tylnej dolnej części pojazdu obciążonego, z uwzględnieniem haków holowniczych, tablicy rejestracyjnej itp.
Kąt zenitalny - odległość zenitalna.
Kąt zerowej siły nośnej - kąt zawarty między cięciwą odniesienia a cięciwą zerowej siły nośnej płata.
Kąt zerowy - kąt, którego ramiona pokrywają się i do którego należą tylko punkty jego ramion.
Kąt zewnętrzny wielokąta - kąt przyległy do kąta wielokąta.
Kąt znoszenia - kąt zawarty między osią podłużną statku powietrznego a kierunkiem jego rzeczywistej drogi względem Ziemi; k.z. jest miarą znoszenia statku powietrznego przez boczny wiatr.
Kąt zsypu naturalny - kąt między tworzącą stożka swobodnie nasypanego materiału a poziomem; wartość k.z.n. zależy od kształtu i rozmiarów ziam materiału, stanu ich powierzchni (współczynnik tarcia), warunków atmosferycznych (wilgotność) itd.; wartości k.z.n. podaje się z dużym przybliżeniem.
Kąt zwilżania - w układzie trójfazowym: ciecz, ciało stałe, gaz - kąt zawarty między powierzchnią ciała stałego i styczną do powierzchni kropli cieczy w punkcie zetknięcia się trzech faz.
Kątnik - strug (stolarski) do obróbki powierzchni ograniczonych z boku ścianami (promocja 3 w 1).
Kątomierz - przyrząd pomiarowy do bezpośredniego mierzenia kątów.
Kątomierz-busola - przyrząd artyleryjski optyczno-mierniczy do mierzenia kątów poziomych i pionowych, określania azymutów, pomiaru niedużych odległości za pomocą odległościomierza i prowadzenia obserwacji.
Kątomierz działowy - przyrząd optyczny połączony przeważnie z celownikiem działa, służący do wycelowania działa w płaszczyźnie poziomej i pionowej; zasadniczą częścią k.dz. jest luneta teleskopowa z układem pryzmatów.

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami