Blog

Właściwości gazobetonu zdjęcie nr 2
15.04.2022

Wodoszczelny

W artykule znajdziesz:

Właściwości gazobetonu zdjęcie nr 3
Wodoszczelny

Wodoszczelny - o budowie uniemożliwiającej dostęp wody wodowanie - spuszczanie nowo zbudowanego statku z pochylni na wodę, rufą w kierunku wody lub, w przypadku mniejszych jednostek, burtą w kierunku wody (w. boczne) wodowanie - końcowa faza lotu wodnosamolotu odpowiadająca lądowaniu samolotu lądowego wodowisko - obszar wód przybrzeżnych wydzielony jako lotnisko dla startów i wodowań wodnosamolotów wodownik - zbiornikowiec zaopatrujący statki w wodę (program uprawnienia budowlane na komputer).

Wodowskaz - przyrząd do pomiaru wysokości napełnienia wodą np. zbiornika wodowskaz kolcowy - wodowskaz złożony z kolca prostego lub wygiętego w kształcie haka, osadzonego na przesuwnej listwie z podziałką, umożliwiającą pomiar odległości zwierciadła wody od dowolnie przyjętego poziomu odniesienia wodowskaz manometryczny - manometr naczyniowy otwarty, którego wskazania są proporcjonalne do wysokości wzniesienia zwierciadła wody ponad dowolnie przyjęty poziom odniesienia wodowskaz oporowy elektryczny - wodowskaz, którego zasada pomiarowa polega na wykorzystaniu proporcjonalności wysokości napełnienia zbiornika do natężenia prądu elektrycznego, jaki przepływa przez pręt oporowy zanurzany w wodzie (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Wodowskaz pływakowy - wodowskaz złożony z pływaka unoszącego się na powierzchni wody, urządzenia przenoszącego ruchy pływaka na odległość i skali, której wskazania odpowiadają wysokości wzniesienia zwierciadła wody ponad dowolnie przyjęty poziom odniesienia wodowskaz pneumatyczny - wodowskaz składający się z puszki przeponowej lub dzwonu, lub też przewodu nurkowego oraz z manometru otwartego; zasada działania przyrządu polega na wykorzystaniu proporcjonalności wzniesienia zwierciadła wody ponad poziom odniesienia do ciśnienia powietrza sprężonego w puszce (dzwonie lub przewodzie nurkowym) (uprawnienia budowlane).

Wodowskaz przechylny

Wodowskaz przechylny - wodowskaz przystosowany do przyłączenia do kołnierzy na kotle, położonych w różnych płaszczyznach pionowych wodowskaz przeziernikowy - wodowskaz zaopatrzony w dwa szkła, po jednym z obu stron słupa wody, z naświetleniem zewnętrznym źródłem światła wodowskaz refleksyjny - wodowskaz zaopatrzony w żłobione szkło załamujące promienie świetlne w celu lepszej widoczności poziomu wody (program egzamin ustny).

Wodowskaz rejestrujący - limnigraf wodowskaz rurkowy szklany - wodowskaz złożony z pionowej rurki szklanej i nieruchomej skali, zaopatrzonej w wodzidło do odczytywania poziomu wzniesienia menisku wody ponad dowolnie przyjęty poziom odniesienia wodowskaz wypornikowy - wodowskaz złożony z wypomika zanurzonego częściowo w cieczy i wagi sprężynowej, która mierzy ciężar pozorny wypomika; zasada działania przyrządu polega na proporcjonalności wzniesienia zwierciadła wody ponad przyjęty poziom odniesienia do przyrostu wyporu hydrostatycznego (promocja 3 w 1).

Wodór, H - najlżejszy i najprostszy z pierwiastków chemicznych, rozpoczynający układ okresowy (liczba atomowa 1); w. jest gazem palnym, bezbarwnym i bezwonnym, słabo rozpuszczalnym w wodzie; jest bardzo aktywny chemicznie, z tlenem tworzy mieszaninę piorunującą spalającą się na wodę, z innymi pierwiastkami reaguje łagodniej; dzięki zdolności odbierania tlenu związanego przez inne pierwiastki w. jest silnym reduktorem; w. występuje pod postacią trzech izotopów jako: w. lekki (prot), w. c i ę ż k i (deuter) i promieniotwórczy wodór superciężki (tryt) wodór kwasowy - każdy atom wodoru w cząsteczce kwasu, który może być podstawiony atomem jednowartościowego metalu z wytworzeniem cząsteczki soli (opinie o programie).

Wodzak - wózek wodzony (ciągniony), np. w. wodzarki wodzarka - ciągnik przemieszczający ładunek ku sobie i oa siebie za pośrednictwem dwóch cięgien wodze - szelki wodziany - hydraty wodzidło - element stawidła lokomotywy w postaci drąga stalowego łączącego inne elementy poruszające się ruchem wahadłowym (np. w. wahacza, w. suwaka, w. jarzma) wodzik - element lub zespół prowadzony ślizgowo w prowadnicach podczas ruchu posuwisto-zwrotnego wodzik korbowodowy - wodzik łączący tłoczysko z korbowodem wodzik planimetru - element planimetru przeznaczony do oprowadzania po obwodzie mierzonego pola (segregator aktów prawnych).

Najnowsze wpisy

31.03.2025
Właściwości gazobetonu zdjęcie nr 4
Co to jest deskowanie i jakie są jego rodzaje?

Deskowanie inaczej szalowanie, to tymczasowa konstrukcja stosowana w budownictwie, która służy do nadawania kształtu mieszance betonowej podczas jej wylewania oraz…

21.03.2025
Właściwości gazobetonu zdjęcie nr 5
Co to jest instalacja wodociągowa?

Instalacja wodociągowa to system rur, armatury i urządzeń służących do doprowadzania wody do budynków oraz jej rozprowadzania do poszczególnych punktów…

Właściwości gazobetonu zdjęcie nr 8 Właściwości gazobetonu zdjęcie nr 9 Właściwości gazobetonu zdjęcie nr 10
Właściwości gazobetonu zdjęcie nr 11
Właściwości gazobetonu zdjęcie nr 12 Właściwości gazobetonu zdjęcie nr 13 Właściwości gazobetonu zdjęcie nr 14
Właściwości gazobetonu zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Właściwości gazobetonu zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Właściwości gazobetonu zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami