Blog

15.06.2019

Kierunek budownictwo – dla przyszłych inżynierów

W artykule znajdziesz:

Kierunek budownictwo – dla przyszłych inżynierów


Budownictwo to kierunek studiów, który do lat cieszy się największym zainteresowaniem na wszystkich politechnikach w kraju (https://uprawnienia-budowlane.pl). Bez wątpienia jest to kierunek, który daje konkretną wiedzę oraz fach, dzięki czemu można realizować się w branżach związanych z budownictwem.

Kierunek budownictwo – dla przyszłych inżynierów

W związku z dużym zainteresowaniem budownictwem, do studiów trzeba się odpowiednio przygotować (program na komputer). Najlepiej zacząć już na początku szkoły średniej, rozwijając swoją wyobraźnię oraz talenty matematyczne. Konieczne jest także nauczenie się podstaw rysunku technicznego (program na telefon). Bardzo ważne jest także rozwijanie swoich umiejętności i wiedzy w takich dziedzinach jak chemia i fizyka, ponieważ są one niezbędne na studiach w przedmiotach związanych z obliczeniami konstrukcyjnymi i materiałoznawstwem (program egzamin ustny).

Polskie uczelnie na budownictwie oferują naukę w kilku istotnych dla inżyniera dziedzinach wiedzy, których zalicza się:
• technologię robót budowlanych,
• zarządzanie zespołem,
• budownictwo morskie, kolejowe, mostowe i drogowe,
• geologię, geodezję i hydrologię,
• matematykę z analizą matematyczną i matematykę z geometrią wykreślną,
• materiałoznawstwo, chemię, materiały budowlanych oraz wytrzymałość materiałów budowlanych.
W zależności od uczelni poszczególnych dziedzin wiedzy może być oczywiście więcej (opinie o programie).

Odbywanie staży

Studia na kierunku budownictwo nie polegają wyłącznie na nauce w laboratoriach i salach wykładowych (segregator aktów prawnych). Każdy ze studentów ma obowiązek realizowania praktyk zawodowych w terminach określonych przez uczelnię. Konieczne jest odbywanie staży przy projektowaniu, wykonywaniu robót budowlanych oraz innych czynnościach związanych z zawodem, dzięki którym możliwe będzie ubieganie się o uprawnienia budowlane. Uzyskanie dyplomu to oczywiście nie wszystko, ponieważ osoby, które pracują w zawodach budowlanych, uczą się praktycznie przez cały czas. Muszą one stale odświeżać swoją wiedzę, zwłaszcza w zakresie osiągnięć nauk technicznych. Studenckie staże i praktyki to świetny czas na poznanie rynku pracy oraz przygotowanie się do egzaminu na uprawnienia budowlane (promocja 3  w 1).

Najnowsze wpisy

09.05.2024
Architekt - po co mu uprawnienia budowlane?

Jeśli chcesz zostać architektem, potrzebne będą Ci specjalne uprawnienia budowlane. Uzyskanie tych uprawnień nie jest proste. Kandydat na architekta musi…

07.05.2024
Praktyki budowlane. Wszytko, co musisz o nich wiedzieć

Znaczenie praktyki zawodowej w zdobywaniu uprawnień budowlanych Praktyka zawodowa odgrywa kluczową rolę w zdobywaniu uprawnień budowlanych dla architektów oraz innych…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami