Blog
Kierunek budownictwo – dla przyszłych inżynierów
W artykule znajdziesz:
Kierunek budownictwo – dla przyszłych inżynierów
Budownictwo to kierunek studiów, który do lat cieszy się największym zainteresowaniem na wszystkich politechnikach w kraju (https://uprawnienia-budowlane.pl). Bez wątpienia jest to kierunek, który daje konkretną wiedzę oraz fach, dzięki czemu można realizować się w branżach związanych z budownictwem.
W związku z dużym zainteresowaniem budownictwem, do studiów trzeba się odpowiednio przygotować (program na komputer). Najlepiej zacząć już na początku szkoły średniej, rozwijając swoją wyobraźnię oraz talenty matematyczne. Konieczne jest także nauczenie się podstaw rysunku technicznego (program na telefon). Bardzo ważne jest także rozwijanie swoich umiejętności i wiedzy w takich dziedzinach jak chemia i fizyka, ponieważ są one niezbędne na studiach w przedmiotach związanych z obliczeniami konstrukcyjnymi i materiałoznawstwem (program egzamin ustny).
Polskie uczelnie na budownictwie oferują naukę w kilku istotnych dla inżyniera dziedzinach wiedzy, których zalicza się:
• technologię robót budowlanych,
• zarządzanie zespołem,
• budownictwo morskie, kolejowe, mostowe i drogowe,
• geologię, geodezję i hydrologię,
• matematykę z analizą matematyczną i matematykę z geometrią wykreślną,
• materiałoznawstwo, chemię, materiały budowlanych oraz wytrzymałość materiałów budowlanych.
W zależności od uczelni poszczególnych dziedzin wiedzy może być oczywiście więcej (opinie o programie).
Odbywanie staży
Studia na kierunku budownictwo nie polegają wyłącznie na nauce w laboratoriach i salach wykładowych (segregator aktów prawnych). Każdy ze studentów ma obowiązek realizowania praktyk zawodowych w terminach określonych przez uczelnię. Konieczne jest odbywanie staży przy projektowaniu, wykonywaniu robót budowlanych oraz innych czynnościach związanych z zawodem, dzięki którym możliwe będzie ubieganie się o uprawnienia budowlane. Uzyskanie dyplomu to oczywiście nie wszystko, ponieważ osoby, które pracują w zawodach budowlanych, uczą się praktycznie przez cały czas. Muszą one stale odświeżać swoją wiedzę, zwłaszcza w zakresie osiągnięć nauk technicznych. Studenckie staże i praktyki to świetny czas na poznanie rynku pracy oraz przygotowanie się do egzaminu na uprawnienia budowlane (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane, opracowanie projektu budowlanego należy do podstawowych obowiązków…
Uprawnienia budowlane w Polsce mają długą i złożoną historię, sięgającą czasów przedwojennych (program TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE - wersja na komputer). W…
53 465
98%
32