Blog

Zakotwienia lub balast zdjęcie nr 2
16.05.2023

Kolejność wykorzystywania wody

W artykule znajdziesz:

Zakotwienia lub balast zdjęcie nr 3
Kolejność wykorzystywania wody

Podstawową zaletą obiegu zamkniętego jest ograniczenie zużycia wody pobieranej ze źródła wody. Obieg mieszany stanowi kombinację dwóch równoważnych obiegów: otwartego i zamkniętego, zaopatrujących odpowiednie urządzenia w tym samym zakładzie przemysłowym. W przypadku wyraźnej przewagi jednego z obiegów zastosowany system nosi nazwę obiegu przeważającego. Odmianą obiegu mieszanego jest tzw. system zwrotny, który zależnie od potrzeb może pracować jako otwarty lub zamknięty (program uprawnienia budowlane na komputer).

Obiegi mieszane stosowane są przede wszystkim w przypadkach niewystarczającej ilości wody ze źródła dla obiegu otwartego, którego zastosowanie uzasadniają względy technologiczne. W obiegu mieszanym następuje uzupełnienie brakującej wody w źródle wodą zrzutową z obiegu zamkniętego (chłodniczego).

W rozwiązaniach gospodarki wodno-ściekowej zakładów przemysłowych obiegi otwarte i zamknięte mogą być projektowane w układzie szeregowym z wielokrotnym wykorzystaniem wody, lub równoległym z jednokrotnym użyciem wody w produkcji. W układzie szeregowym woda wykorzystywana jest kolejno przez poszczególne urządzenia, działy, a nawet może być przekazywana do innego zakładu (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Kolejność wykorzystywania wody zależy od wielkości zapotrzebowania, wymaganego ciśnienia i jakości wody dla poszczególnych urządzeń oraz od wielkości bezzwrotnego zużycia, strat ciśnienia i stopnia zanieczyszczenia wody w toku produkcji na poszczególnych urządzeniach. W uzasadnionych przypadkach w obiegach o układzie szeregowym mogą występować pompownie do uzdatniania wody oraz kanały zrzutowe do odprowadzenia nadmiaru wody. Układy szeregowe są szczególnie zalecane dla zakładów o znacznym zapotrzebowaniu wody, np. do chłodzenia, a następnie do innych celów produkcyjnych(uprawnienia budowlane).

Ujęcia własne

W układzie równoległym każdy element występujący w obiegu otwartym (lub zamkniętym) zasilany jest oddzielnie ze wspólnego wodociągu zakładowego. Układy takie mają zastosowanie w warunkach nieopłacalności układów szeregowych, np. przy nierównomiernym zapotrzebowaniu wody dla sąsiednich urządzeń (oddziałów lub zakładów)(program egzamin ustny).

W przypadkach znacznie zróżnicowanych wymagań dotyczących ciśnienia i jakości wody dla zakładu w rozwiązaniach zaopatrzenia w wodę mogą być przewidziane oddzielnie systemy wodociągowe dla odpowiednich grup urządzeń (opinie o programie). Przykładem takiego rozwiązania jest schemat zaopatrzenia zakładu przemysłowego w wodę na cele produkcyjne (przemysłowe), gospodarcze i przeciwpożarowe z ujęcia własnego ze studni głębinowych. Schemat niezależnego systemu zaopatrzenia zakładu przemysłowego w wodę gospodarczą z własnej studni wierconej. W przypadku szeregu sąsiadujących ze sobą zakładów przemysłowych celowe jest projektowanie grupowego zaopatrzenia w wodę ze wspólnego źródła wody (segregator aktów prawnych).

Ujęcia własne powinny mieć wszystkie zakłady przemysłu wodochłonnego oraz z konieczności zakłady przemysłu niewodochłonnego w przypadkach braku innych możliwości ujęcia potrzebnej ilości wody. Zakłady przemysłowe zlokalizowane na terenie uzbrojonym w komunalną sieć wodociągową mogą być (za zgodą dostawcy wody) zaopatrywane z wodociągu komunalnego. Wodociąg powinien zabezpieczać w całości potrzeby wodne przemysłu niewodochłonnego oraz częściowo przemysłu wodochłonnego (co najmniej zapotrzebowanie wody na cele bytowo- -gospodarcze). Pozostałe potrzeby wodne przemysłu wodochłonnego powinny być pokryte z ujęć własnych zakładów (promocja 3 w 1). Do przemysłu wodochłonnego zaliczane są zakłady, w których zapotrzebowanie wody na jednostkę powierzchni przekracza odpowiedni wskaźnik zapotrzebowania wody dla terenów mieszkaniowych o największej gęstości zaludnienia w jednostce osadniczej.

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Zakotwienia lub balast zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Zakotwienia lub balast zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Zakotwienia lub balast zdjęcie nr 8 Zakotwienia lub balast zdjęcie nr 9 Zakotwienia lub balast zdjęcie nr 10
Zakotwienia lub balast zdjęcie nr 11
Zakotwienia lub balast zdjęcie nr 12 Zakotwienia lub balast zdjęcie nr 13 Zakotwienia lub balast zdjęcie nr 14
Zakotwienia lub balast zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Zakotwienia lub balast zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Zakotwienia lub balast zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami