Blog

Amplitudy drgań poziomych zdjęcie nr 2
17.04.2020

Kolumna

W artykule znajdziesz:

Kolumna

Amplitudy drgań poziomych zdjęcie nr 3
Kolumna

Kolumna - skład uformowany wg ustalonego formatu (ewentualnie z kliszami, tabelami itp.), jedno- lub wielołamowy, odpowiadający stronicy druku; (2) odbitka wykonana z tego składu.
Kolumna bufetowa - urządzenie do nalewania piwa z beczek do kufli (program uprawnienia budowlane na komputer).
Kolumna chromatograficzna - rura (najczęściej cylindryczna) zawierająca fazę nieruchomą, zaopatrzona w doprowadzenie i wylot fazy ruchomej.
Kolumna destylacyjna, kolumna rektyfikacyjna - urządzenie do wielokrotnej, jednoczesnej destylacji; k.d. składa się przeważnie z szeregu półek (k.d. półkowa) umieszczonych jedna nad drugą; na półkach tych znajduje się ciecz, przez którą przechodzą do góry pary cieczy, natomiast ciecz spływa z wyższych półek na niższe przez przelewy; w ten sposób odbywa się wielokrotne odparowanie cieczy, które wzmaga efektywność destylacji; znane są również k.d. z wypełnieniem (drobne kształtki w postaci kulek, pierścieni itp.) (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Kolumna epiuracyjna - kolumna stanowiąca część składową instalacji do rektyfikacji spirytusu i służąca do usuwania przedgonów (niskowrzą- cych zanieczyszczeń) ze spirytusu surowego.
Kolumna głośnikowa - zespół głośników umieszczonych w jednym rzędzie we wspólnej obudowie i pracujących z tą samą fazą.
Kolumna jonitowa, wymiennik jonitowy - cylindryczna rura wypełniona jonitem, zaopatrzona w doprowadzenie i odprowadzenie roztworu poddawanego rozdzielaniu, oczyszczaniu itd.
Kolumna kierownicy - mol. rurowa obudowa wału kierownicy, łącząca łożysko piasty koła kierownicy z obudową przekładni mechanizmu kierowniczego i przejmująca obciążenia zginające, działające na wał kierownicy.
Kolumna masztu, pień masztu - dolna część masztu od pięty opartej na stępce do miejsca połączenia ze stengą.

Kolumna parnikowa - urządzenie stałe lub przewoźne o dużej wydajności do parowania ziemniaków bądź innych pasz; składa się z jednego kotła parowego, wytwarzającego parę o niskim ciśnieniu, oraz kilku kotłów na ziemniaki, do których doprowadzana jest rurami para z kotła parowego (uprawnienia budowlane).

Kolumna rur

Kolumna rur - połączone ze sobą rury okładzinowe zapuszczane do otworu wiertniczego; k.r. eksploatacyjna- doprowadzona do złoża produktywnego; k.r. pośrednia (techniczna) - zapuszczona do otworu głównie w celu oddzielenia od siebie nawierconych horyzontów wodnych, ropnych, gazowych; k.r. prowadnikowa (kierunkowa) - zapuszczana w górnej części otworu głównie w celu nadania mu założonego kierunku wiercenia - pierwsza k.r. w otworze zapuszczana w celu zabezpieczenia go przed obsypywaniem się wierzchnich, głównie luźnych warstw skalnych (program egzamin ustny).
Kolumna sterowa - element sterownicy ręcznej, na którym osadzone jest koło sterowe; wychylenie k.s. do przodu lub do tyłu powoduje odpowiednie wychylenie steru wysokości.

Kolumna termiczna - kilkumetrowej grubości blok grafitu prowadzący do rdzenia reaktora jądrowego przez reflektor i osłonę, który służy do termalizacji neutronów.
Klumnada - rząd lub kilka rzędów kolumn połączonych ze sobą belkowaniem lub lukami arkadowymi.
Kolur - wielkie koło na sferze niebieskiej przechodzące przez bieguny niebieskie i punkty równonocy lub przez bieguny niebieskie i punkty stanowisk Słońca.
Koluwium - materiał skalny przemieszczony w dół zbocza w procesach osuwiskowych; tworzy pełzające pokrywy lub jęzory osuwiskowe (opinie o programie).
Koła bliźniacze samochodu - dwa koła jezdne zamocowane na wspólnej piaście w celu zwiększenia nośności osi.
Koła niewspółśrodkowe - koła o różnych środkach (segregator aktów prawnych).
Koła styczne - dwa koła, których okręgi mają jeden tylko punkt wspólny; koła te mogą być styczne wewnętrznie - jeżeli jedno leży wewnątrz drugiego, lub styczne zewnętrznie, jeżeli leżą na zewnątrz siebie.
Koła współśrodkowe - koła o wspólnym środku.

Koła zmianowe - zespół kół zębatych lub pasowych zakładanych parami na dwa lub więcej wałów w celu uzyskania różnych przełożeń’, k.z. stosuje się np. w obrabiarkach skrawających do powiązania dwóch ruchów za pośrednictwem przekładni gitarowej, np. ruchu obrotowego wrzeciona i ruchu posuwowego suportu przy obróbce gwintów na tokarce.
Kołatek - chrząszcz (Anobius pertinax) o długości 3-5 mm żerujący w drewnie iglastym i liściastym, drążący chodniki okrągłe o średnicy ok. 3 mm; szkodnik mebli i elementów drewnianych w budownictwie.
Kołek - element konstrukcyjny zwykle w postaci krótkiego cienkiego pręta, walcowego lub stożkowego, uniemożliwiający przesunięcie się części łączonych w kierunku prostopadłym do osi k.; ze względu na spełniane zadanie rozróżnia się m.in. k. złączne, ustalające, ruchowe i bezpiecznikowe (ścinane w razie przeciążenia) (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

30.06.2025
Amplitudy drgań poziomych zdjęcie nr 4
Jak wyciszyć ściany, stropy i instalacje?

Mostki akustyczne to newralgiczne miejsca w każdej konstrukcji budynku fragmenty ścian, stropów czy podłóg, którymi dźwięk może „przeskakiwać” z jednego…

23.06.2025
Amplitudy drgań poziomych zdjęcie nr 5
Sylikat czyli materiał na dom

Bogactwo asortymentu silikatowego wykracza daleko poza standardowe kształtki o wymiarach dostosowanych do najpowszechniej stosowanych grubości ścian. W ofercie producentów znaleźć…

Amplitudy drgań poziomych zdjęcie nr 8 Amplitudy drgań poziomych zdjęcie nr 9 Amplitudy drgań poziomych zdjęcie nr 10
Amplitudy drgań poziomych zdjęcie nr 11
Amplitudy drgań poziomych zdjęcie nr 12 Amplitudy drgań poziomych zdjęcie nr 13 Amplitudy drgań poziomych zdjęcie nr 14
Amplitudy drgań poziomych zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Amplitudy drgań poziomych zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Amplitudy drgań poziomych zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami