Blog
Komentarz
W artykule znajdziesz:
Komentarz
Komentarz - uwagi dodatkowe nie mające wpływu na wykonanie programu, wprowadzane do rozkazu w celu zwiększenia czytelności tabulogramu programu.
Kometa - ciało niebieskie, zazwyczaj krążące dookoła Słońca po bardzo wydłużonej orbicie eliptycznej (okres obiegu kilka do kilkudziesięciu i więcej lat); k. składa się z głowy (bryły lub brył ciał stałych otoczonych po zbliżeniu się do Słońca gazową otoczką - komą) oraz tzw. warkocza, powstającego zwykle, gdy k. znajduje się w pobliżu Słońca i skierowanego w kierunku od Słońca; warkocz powstaje wskutek wypychania cząstek gazów z głowy k. przez ciśnienie światła słonecznego; k. świeci odbitym światłem słonecznym i światłem własnym pochodzącym z fluorescencji gazów; masa k. jest w porównaniu z masą planet znikomo mała (program uprawnienia budowlane na komputer).
Komfort atmosferyczny - wytworzony sztucznie stan atmosfery w przodkach zbliżony do jej stanu na powierzchni.
Komfort cieplny - najkorzystniejsze warunki mikroklimatu pomieszczenia, w których człowiek czuje się dobrze, a gospodarka jego ustroju przebiega najekonomiczniej stan ten osiąga się w różnych kombinacjach wzajemnych temperatury, wilgotności względnej i ruchu powietrza (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Komin - konstrukcja murowana, betonowa lub blaszana zawierająca przewód pionowy do odprowadzania spalin z palenisk pieców i kotłów do atmosfery; k. wytwarza naturalny ciąg powietrza.
Komin - wąska, wysoka wyrwa nad wyrobiskiem.
Komin - ciągły prąd wstępujący powietrza powstający nad silnie ogrzanymi przez Słońce obszarami Ziemi; k. wykorzystywane są w szybownictwie.
Komin krasowy - pionowa, nieregularna w zarysie szczelina w skałach obszarów krasowych poszerzona ku dołowi wskutek ługującej działalności wód opadowych spływających w głąb.
Kominek spadochronu - otwór w środku czaszy kulistej spadochronu zapewniający stateczność opadania (uprawnienia budowlane).
Komonomer - jeden z monomerów biorących udział w procesie kopolimeryzacji.
Komora - obszerne wyrobisko podziemne obudowane lub nieobudowane, o różnym przeznaczeniu.
Komora akceleracyjna - komora przyspieszeń.
Komora akustyczna
Komora akustyczna - układ akustyczny utworzony przez określoną objętość środowiska ograniczonego sztywnymi ściankami (program egzamin ustny).
Komora amunicyjna - pomieszczenie znajdujące się w silnie opancerzonej części okrętu, w którym przechowywane są zapasy amunicji.
Komora bezechowa - pomieszczenie zamknięte, izolowane od zewnętrznych zakłóceń akustycznych, którego ściany pokryte są ustrojami dźwiękochłonnymi, zapewniającymi w tym pomieszczeniu warunki akustyczne zbliżone do warunków panujących w przestrzeni nieograniczonej.
Komora bombowa - pomieszczenie na bomby w kadłubie samolotu bombowego (opinie o programie).
Komora chłodnicza - pomieszczenie z izolacją zimnochronną zaopatrzone w urządzenia chłodnicze, umożliwiające utrzymywanie stałej niskiej temperatury; w zależności od zakresu stosowanych temperatur k.ch. dzieli się na k. chłodnie, k. uniwersalne, k. mroźnie.
Komora chłodząca - urządzenie do powolnego chłodzenia wsadu; rozróżnia się k.ch. o działaniu okresowym (obsługiwane przez wózki lub wsadzarki) i k.ch. o działaniu ciągłym (komory w postaci tuneli zaopatrzonych w przenośniki taśmowe, rolkowe lub tory do przepychania panwi); ścianki k.ch. wykonywane są ze stali i zaopatrzone są zazwyczaj w płaszcz wodny; chłodzenie odbywa się w powietrzu przepływającym przez komorę.
Komora chromatograficzna - szczelnie zamknięte naczynie o dowolnym kształcie i rozmiarach, w którym prowadzi się kondycjonowanie bibuły i rozwijanie chromatografów.
Komora dekompresyjna - pomieszczenie wytrzymujące ciśnienie kilkunastu atmosfer, służące do poddawania nurków zabiegowi dekompresji.
Komora dwupłata - komora skrzydeł dwupłata (segregator aktów prawnych).
Komora dyfuzyjna - komora kondensacyjna, w której stan przesycenia w gazie zawierającym pary cieczy uzyskuje się przez stałą dyfuzję pary w dół naczynia pod wpływem pionowego gradientu temperatury.
Komora dyszowa - skrzynia dyszowa (turbiny cieplnej).
Komora elektrofiltru - środkowa część obudowy elektrofiltru, w której umieszczone są elektrody zbiorcze, elektrody ulotowe i inne części wewnętrznego wyposażenia elektrofiltru (strzepywacze, zawieszenie itp.).
Komora fermentacyjna, komora gnilna - san. urządzenie, w którym w warunkach beztlenowych przy sztucznym podgrzewaniu przeprowadza się przeróbkę biochemiczną (fermentację) osadu z wód ściekowych.
Komora gaszeniowa - komora lukowa łącznika przeznaczona do gaszenia luku elektrycznego (promocja 3 w 1).
Komora gazowa - zespół części broni automatycznej pracującej na zasadzie odprowadzenia gazów prochowych przez otwór w ścianie lufy; k.g. służy do skierowania gazów prochowych na tłok gazowy w celu uruchomienia części automatycznych broni.
Komora grzejna - przestrzeń zamknięta w urządzeniu grzejnym (piecu, suszarce) ograniczona ścianami utrudniającymi odpływ ciepła do otoczenia.
Komora iskrowa 1 - murowana komora, umieszczona ponad szybem żeliwiaka, zatrzymująca iskry i pył unoszone przez spaliny do komina.
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32