Blog

Najważniejsze parametry wody w instalacjach ogrzewania zdjęcie nr 2
16.05.2022

Konstrukcja zamknięć wylotowych

W artykule znajdziesz:

Najważniejsze parametry wody w instalacjach ogrzewania zdjęcie nr 3
Konstrukcja zamknięć wylotowych

Konstrukcja zamknięć wylotowych w mieszarkach powinna być hermetyczna. Dozowanie materiałów wykonuje się z następującą dokładnością: cementu i drobno mielonych dodatków krzemionkowych - wagowo do ± 1%, kruszyw - objętościowo lub sposobem objętościowo-wagowym do ±3%, wody - wagowo lub objętościowo do dodatków porotwórczych w stanie suchym - wagowo do ±0,5%, a w roztworze - objętościowo do 1% (program uprawnienia budowlane na komputer).

Dla każdego rodzaju poryzacji wymagane są specjalne zabiegi przy wykonywaniu mieszanki. Przy wykonywaniu poryzowanej mieszanki keramzytobetonowej wprowadza się do mieszarki do zapraw lub do betoniarki o działaniu wymuszonym, z ostatnią porcją wody oraz z poryzowanym dodatkiem napowietrzającym, środek mikropianotwórczy PO-6. CNIPS-1 abietat sodowy, żywicosaponinę i in. Dla otrzymania stabilnej masy spienionej okres mieszania nie powinien być mniejszy niż 3 min, a chcąc zachować uzyskany ciężar objętościowy mieszanki należy wyroby formować nie później niż w ciągu 30 min. po przygotowaniu mieszanki, gdyż wprowadzone powietrze może w miarę upływu czasu ulotnić się z niej (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

W Związku Radzieckim utworzono półautomatyczną linię przygotowania, dozowania i podawania roboczego roztworu środka mikropianotwórczego. Dodatki napowietrzające stosuje się pod postacią 3-P5- -procentowego roztworu wodnego. Dla jego przygotowania rozcieńcza się odważoną porcję dodatku odmierzoną ilością wody w mieszarce z pionowym mieszadłem łopatkowym, przy nieustannym mieszaniu w ciągu 20-P -P30 min z prędkością 15-P20 obr/min. Dla przyspieszenia rozpuszczania się dodatku potrzebna jest woda o temperaturze do 50°C (uprawnienia budowlane). Przygotowany roztwór dodatku przepompowuje się do zbiornika pośredniego, ustawionego powyżej dozownika.

Okres przygotowania mieszanki

Mieszankę przygotowuje się w następującej kolejności. Do mieszarki ładuje się jednocześnie drobne i grube kruszywo porowate oraz spoiwo, następnie doprowadza się wodę i odmierzoną objętość wodnego roztworu dodatku napowietrzającego, po czym wszystkie składniki miesza się przez 4-5 minut (program egzamin ustny).

Przy wykonywaniu mieszanek poryzowanych pianą należy do ubijania piany i przetransportowania ich do mieszarki posługiwać się pompami odśrodkowymi typu wspornikowego (marki 6K6, 8K6, KNSz, 6NF, 8NF itd.). Objętość piany wprowadzanej do mieszarki ustala się według ilości wodnego roztworu środka pianotwórczego wlewanego do agregatu, w którym przygotowuje się pianę, przy czym całą ilość przygotowanej piany należy załadować do mieszarki. Okres przygotowania mieszanki można skrócić przez ustawienie nad betoniarką zbiornika do gromadzenia w nim piany wprowadzanej do zarobu (opinie o programie).

Mieszankę przygotowuje się w następującej kolejności. Do mieszarki ładuje się kruszywo grube, doprowadza 1/3 potrzebnej ilości wody i przez 0,5 min miesza składniki. Po upływie 0,5 min zasypuje się do mieszarki w ruchu spoiwo (w razie potrzeby również sproszkowany dodatek krzemionkowy), wprowadza pozostałą część wody i wszystko miesza przez 1,5-P2 min. Następnie do przygotowanej mieszanki wprowadza się pianę otrzymaną z odmierzonej ilości środka pianotwórczego, po czym poryzowaną mieszankę miesza się dodatkowo w ciągu 1-P2 min (segregator aktów prawnych). Do wykonania mieszanki poryzowanej dodatkami gazotwórczymi należy w betonowni ustawić urządzenie i zbiorniki do wykonywania i dozowania zawiesiny aluminiowej, jak również roztworu potażu (dla intensyfikacji procesu wydzielania gazu przez proszek aluminiowy).

Przy wykonywaniu mieszanek według pierwszego schematu wapno ten lub inny sposób gasi się całkowicie na wapno hydratyzowane. Przy drugim sposobie mieszanka może nieraz również zawierać nawet bardzo znaczną ilość wapna hydratyzowanego, ale część jej znajduje się jednak w postaci tlenku wapniowego i pod wpływem uwodnienia wykazuje zdolność do wiązania oraz twardnienia (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Najważniejsze parametry wody w instalacjach ogrzewania zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Najważniejsze parametry wody w instalacjach ogrzewania zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Najważniejsze parametry wody w instalacjach ogrzewania zdjęcie nr 8 Najważniejsze parametry wody w instalacjach ogrzewania zdjęcie nr 9 Najważniejsze parametry wody w instalacjach ogrzewania zdjęcie nr 10
Najważniejsze parametry wody w instalacjach ogrzewania zdjęcie nr 11
Najważniejsze parametry wody w instalacjach ogrzewania zdjęcie nr 12 Najważniejsze parametry wody w instalacjach ogrzewania zdjęcie nr 13 Najważniejsze parametry wody w instalacjach ogrzewania zdjęcie nr 14
Najważniejsze parametry wody w instalacjach ogrzewania zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Najważniejsze parametry wody w instalacjach ogrzewania zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Najważniejsze parametry wody w instalacjach ogrzewania zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami