Blog

Współpraca ekologiczna zdjęcie nr 2
06.11.2021

Krawędzie niedostatecznie przylepione

W artykule znajdziesz:

Krawędzie niedostatecznie przylepione

Współpraca ekologiczna zdjęcie nr 3
Krawędzie niedostatecznie przylepione

Krawędzie niedostatecznie przylepione smaruje się ponownie lepikiem i silnie dociska do podłoża. Miejsca, w których papa lub inne wkładki z trudnością dają się przylepić, jak krawędzie, wklęsłości, naroża i szczeliny, nie powinny być zalewane lepikiem, gdyż ten, szukając ujścia pod wpływem ciężaru lub pod ciśnieniem, wycieka, wskutek czego powstają próżnie, które mogą spowodować uszkodzenia (program uprawnienia budowlane na komputer).

Przy stosowaniu lepików na zimno należy wkładkę nalepić dopiero wówczas, gdy rozsmarowany lepik nieco zgęstnieje i będzie miał większą lepkość, dzięki czemu wkładki, np. na płaszczyznach pionowych, nie będą obsuwać się pod wpływem własnego ciężaru. Jeśli nie zachodzi możliwość obsuwania się wkładek, to nalepianie ich może odbywać się niezwłocznie po rozsmarowaniu lepiku (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Pasy wkładek można w ten sposób nalepiać, aby pas niżej leżący w kierunku spływu wody był przykryty przez pas wyżej leżący. Przy powierzchniach płaskich o dostatecznie dużym spadku (1 : 10) i szerszych niż 4 m można pasy układać poprzecznie do spadku, przy czym nakrywają się one wzajemnie w kierunku spadku. Natomiast przy powierzchniach wąskich i o spadku mniejszym niż 1 : 10 pasy należy układać równolegle do spadku. W ten sposób woda nie zatrzymuje się na stykach.
Na sklepieniach pasy układa się w kierunku krzywizny. Przy izolowaniu powierzchni wichrowatych, o podwójnej krzywiźnie itp. stosuje się wąskie pasy, które otrzymuje się przez podłużne rozcięcie rolek (uprawnienia budowlane).

Przy izolowaniu mostów i przepustów, jeśli wodę odprowadza się poza przyczółki, należy zarówno izolację, jak i warstwę ochronną doprowadzać do górnej części przyczółka. Wkładki (papowe) zasadniczo powinny być układane pod kątem prostym (poprzecznie) do osi mostu.
Na powierzchniach pionowych lub do nich zbliżonych zaleca się układanie wkładek pasami pionowymi (program egzamin ustny).

Grubość wkładki

Jeżeli izolacja składa się z dwóch wkładek specjalnych, to pas górnej wkładki należy w stosunku do pasa dolnej wkładki przesunąć o połowę szerokości zwoju. Styki poprzeczne trzeba również przestawić. Górny pas należy przylepić do dolnego za pomocą warstwy lepiku o grubości 1 do 2 mm, analogicznie jak dolną warstwę do zagruntowanej powierzchni budowli. Schemat izolacji ciężkiej z wkładkami z papy lub juty impregnowanej asfaltem (opinie o programie). Orientacyjnie można przyjąć, że grubość warstwy gruntującej wynosi 0,5 mm, powłoki z lepiku na warstwie gruntującej - 1,0 mm, powłoki z lepiku na dolnej powierzchni wkładki z papy lub juty impregnowanej asfaltem - 1,0 mm, pierwszej wkładki - ok. 3,0 mm. Przed nałożeniem każdej następnej wkładki należy poprzednią i następną wkładkę pokryć warstwami lepiku o grubości 1,0 mm. Grubość wkładki wynosi ok. 3,0 mm. Ponadto na ostatnią warstwę wkładki nakłada się powłokę z lepiku o grubości ok. 1,5 mm. Potrzebna ilość lepiku na tę ostatnią górną powłokę powinna wynosić ok. 1,5-2,0 kg/m2.
Jeżeli izolacja składa się z większej ilości warstw wkładek niż dwie, to styki należy odpowiednio poprzestawiać. Przestawione styki w poszczególnych warstwach przy dwóch, trzech i czterech warstwach wkładek (segregator aktów prawnych).

Nie należy nalepiać poszczególnych warstw wkładek w kierunkach wzajemnie prostopadłych, gdyż daje to gorszą szczelność i utrudnia pracę. Na najwyższej warstwie nakłada się jako zakończenie powłokę z lepiku o grubości 1 do 2 mm, którą po ostygnięciu można posypać drobnym piaskiem. W ten sposób warstwa kryjąca jest chroniona przed działaniem promieni słonecznych do czasu wykonania warstwy ochronnej. Na stykach pasy należy układać na zakładki o szerokości 15 cm1) (promocja 3 w 1).

Wkładki na miejscach styku powinny być przylepione do siebie na całej długości, przy czym masą bitumiczną na gorąco smaruje się górną powierzchnię zakładki dolnej warstwy oraz dolną powierzchnię zakładki górnej warstwy. Jeśli roboty wykonuje się w okresie letnim, to krawędzie wkładek należy na stykach docisnąć, jeśli zaś w czasie chłodów, to trzeba przeprasować je nagrzanym żelazkiem, aby pasy przez stopienie się masy należycie się skleiły.

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Współpraca ekologiczna zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Współpraca ekologiczna zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Współpraca ekologiczna zdjęcie nr 8 Współpraca ekologiczna zdjęcie nr 9 Współpraca ekologiczna zdjęcie nr 10
Współpraca ekologiczna zdjęcie nr 11
Współpraca ekologiczna zdjęcie nr 12 Współpraca ekologiczna zdjęcie nr 13 Współpraca ekologiczna zdjęcie nr 14
Współpraca ekologiczna zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Współpraca ekologiczna zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Współpraca ekologiczna zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami