Blog

Optymalna ilość wody zdjęcie nr 2
17.06.2021

Kwantyzacja

W artykule znajdziesz:

Kwantyzacja

Optymalna ilość wody zdjęcie nr 3
Kwantyzacja

Kwantyzacja - kwantowanie kwarc - minerał, dwutlenek krzemu, SiCh; jeden z minerałów najbardziej rozpowszechnionych w skorupie ziemskiej; odmiany k., jak kryształ górski, ametyst, kwarc zadymiony, morion, cytryn i chalcedon (w wielu odmianach) są kamieniami półszlachetnymi; k. znajduje zastosowanie w radiotechnice do sporządzania płytek piezoelektrycznych; z k. stopionego wyrabia się naczynia do laboratoriów chemicznych oraz lampy kwarcowe; w przemyśle szklarskim i ceramicznym piaski k. są surowcem do produkcji szkła, porcelany i fajansu kwarc piezoelektryczny* - kwarc, w którym może wystąpić zjawisko piezoelektryczne kwarc syntetyczny - kwarc otrzymany sztucznie w warunkach laboratoryjnych (program uprawnienia budowlane na komputer).

Kwarcyt - drobnoziarnista, zwięzła i twarda skała zbudowana prawie wyłącznie z kwarcu: k. jest stosowany jako kamień drogowy i budowlany, do wyrobu kamieni młyńskich, materiałów szlifierskich oraz jako materiał ogniotrwały i kwasoodpomy; jest też stosowany w hutnictwie kwarki - hipotetyczne cząstki o ładunku elektrycznym równym 1/3, - 1/3 lub -2/3 ładunku elementarnego, z których miałyby być zbudowane silnie oddziałujące cząstki elementarne (hadrony) (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
kwartyl - kwantyl rzędu p kwas - substancja charakteryzująca się kwaśnym smakiem oraz zdolnością wywoływania reakcji barwnych ze wskaźnikami (np. barwiąca lakmus na czerwono); wraz z rozwojem różnych teorii kwasów i zasad formułowano różne definicje k.; wg klasycznej teorii (S. Arrheniusa) k. to substancja, która w wyniku dysocjacji elektrolitycznej odszczepia kation wodorowy (zob. teoria kwasów i zasad jonowa) (uprawnienia budowlane).

Kwas abietynowy, C20H20O2 - jcdnokarboksylowy kwas żywiczny; żółty, żywicowaty proszek nierozpuszczalny w wodzie, łatwo rozpuszczalny w alkoholu, chloroformie i eterze; k.a. jest głównym składnikiem kalafonii, jest stosowany jako dodatek do mydeł i w przemyśle farmaceutycznym kwas adypinowy, COOH(CH2)4COOH - dwukarboksylowy kwas alifatyczny; białe kryształy słabo rozpuszczalne w wodzie; stosowany głównie do otrzymywania poliamidów, np. nylonu, do produkcji plastyfikatorów i w przemyśle spożywczym
kwas akrylowy, CH.: CH COOH - najprostszy nienasycony kwas alifatyczny; bezbarwna, żrąca ciecz, miesza się bardzo dobrze z wodą; k.a. jest stosowany w przemyśle tworzyw sztucznych i do syntezy organicznej (program egzamin ustny).

Kwas alginowy

Kwas alginowy - produkt pochodzenia roślinnego, bezbarwna koloidalna masa o budowie włóknistej, nierozpuszczalna w zimnej wodzie; k.a. jest stosowany do wyrobu klejów, apretur, w przemyśle mydlarsko-kosmctycznym i spożywczym kwas alifatyczny - kwasy karboksylowe związki alifatyczne kwas aminooctowy - glicyna kwas aromatyczny - kwasy karboksylowe związki aromatyczne kwas askorbinowy - witamina C kwas asparaginowy - endogenny aminokwas o charakterze kwaśnym; szeroko rozpowszechniony składnik białek roślinnych i zwierzęcych; bierze udział w biosyntezie pirymidyn, puryn, argininy (opinie o programie).

Kwas azotowy, HNO2 - kwas nieorganiczny, w stanie czystym występuje w postaci bezbarwnej cieczy dymiącej na powietrzu; rozpuszczalny w wodzie w dowolnych stosunkach; k.a. jest silnie utleniający, rozpuszcza wszystkie metale z wyjątkiem platynowców i złota; k.a. jest stosowany do otrzymywania związków nitrowych, półproduktów do otrzymywania barwników’ i środków farmaceutycznych, do produkcji nawozów sztucznych azotowych, wszystkich azotanów, paliw rakietowych itd.
kwas barbiturowy, malonylomocznik, C4H4O1N2 - sześcioczłonowy związek heterocykliczny z dwoma atomami azotu w pierścieniu; k.b. krystalizuje z dwiema cząsteczkami wody pod postacią płatków trudno rozpuszczalnych w wodzie i alkoholu, łatwo rozpuszczalnych w kwasach i eterze; duże znaczenie w lecznictwie mają jego pochodne - barbiturany (segregator aktów prawnych).

Kwas bcnzeoosulfonowy, C^SOiH - najprostszy aromatyczny kwas sulfonowy; białe kryształki zawierające wodę krystalizującą, dobrze rozpuszczalne w wodzie i alkoholu; jest ważnym produktem pośrednim do wielu syntez organicznych (otrzymywanie barwników itp.)(promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

07.10.2024
Optymalna ilość wody zdjęcie nr 4
Darmowe normy

W Polsce dostęp do tekstów aktów prawnych, takich jak ustawy i rozporządzenia, jest ogólnie bezpłatny. Są one publikowane w Dzienniku…

04.10.2024
Optymalna ilość wody zdjęcie nr 5
Asystent kierownika budowy

Asystent kierownika budowy to kluczowa postać w zespole budowlanym, która wspiera wszystkie etapy realizacji projektu. Jego obowiązki mogą obejmować utrzymywanie…

Optymalna ilość wody zdjęcie nr 8 Optymalna ilość wody zdjęcie nr 9 Optymalna ilość wody zdjęcie nr 10
Optymalna ilość wody zdjęcie nr 11
Optymalna ilość wody zdjęcie nr 12 Optymalna ilość wody zdjęcie nr 13 Optymalna ilość wody zdjęcie nr 14
Optymalna ilość wody zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Optymalna ilość wody zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Optymalna ilość wody zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami