Blog
Ławy kominiarskie
W artykule znajdziesz:
W miejscach przechodzenia podpórek przez pokrycie dachowe, w celu zabezpieczenia dachu przed przesiąkaniem wody, wykonuje się obróbkę blacharską ław. W tym celu na podpórki ław, przed ich wbiciem, nasuwa się przygotowane uprzednio lejki z blachy, które przylutowuje się do pokrycia (program uprawnienia budowlane na komputer). Gdy pokrycie dachu jest dachówkowe, lejki przylutowuje się do podkładek wykonanych z kawałków blachy.
Podobnie jak ławy kominiarskie obrabia się maszty anten, itp. pręty przechodzące przez pokrycie dachowe. Postęp techniczny w robotach dekarskich ma miejsce w wyniku stosowania nowych doskonalszych materiałów, udoskonaleń technologicznych oraz stosowania nowych rozwiązań w zakresie mechanizacji procesu robót dekarskich (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Stosowanie w coraz szerszym zakresie pokryć powłokowych, zwanych również bezrulonowymi, wynika między innymi z możliwości pełnej mechanizacji procesu ich wykonania. Wymagania technologiczne, istotne dla zagadnień mechanizacji robót dekarskich. O szczelności wodochronnej izolacji dachowej decydują zarówno materiały, jak i poprawność wykonania prac dekarskich, takich jak przygotowanie podłoży, przygotowanie materiałów oraz wykonanie powłoki izolacyjnej (uprawnienia budowlane).
W przygotowaniu podłoża zakres prac jest uzależniony od rodzaju i stanu podłoża i może obejmować: naprawy, czyszczenie podłoża i suszenie podłoża. Maszyny mające zastosowanie przy tych pracach zestawione. W celu zwiększenia przyczepności wodochronnych powłok bitumicznych, szczególnie do podłoży betonowych, stosuje się gruntowanie. Przy zastosowaniu gruntownika rozpuszczalnikowego używa się natryskiwacza roztworów gruntujących, a w przypadku gruntownika (emulsyjnego) wodnego natryskiwacza pokryć dachowych (program egzamin ustny).
Powłoki natryskiwane
Wykonywanie warstw wiążących oraz wykonywanie powłoki izolacyjnej (pokrywczej) są ze sobą ściśle związane. Powszechnie stosowane bitumiczne warstwy wiążące mogą być wykonywane: a) z lepików rozpuszczalnikowych, b) z lepików roztapianych w podwyższonych temperaturach, c) z emulsji wodnych asfaltowych i asfaltowo-lateksowych (opinie o programie).
Przy wykonywaniu powłok pokrywczych naklejanych z tradycyjnego materiału, jakim jest papa, podejmowane są próby zmechanizowania tej czynności. Natomiast wykonywanie powłok natryskowych z emulsji asfaltowo-lateksowej lub z kationowej emulsji asfaltowej i lateksu, jako zbrojone lub niezbrojone, wymaga użycia urządzeń zmechanizowanych (segregator aktów prawnych).
Powłoki natryskiwane wprost na dach wymagają zabezpieczenia ich warstwą ochronną, którą wykonuje się w toku prac pokrywczych. Stosuje się dwa sposoby, a mianowicie:
- posypanie ostatniej warstwy emulsyjnej powłoki posypką mineralną (zanim ta warstwa wyschnie),
- natrysk płynnej masy asfaltowo-aluminiowej Alubit na całkowicie wyschniętą powłokę asfaltowo-kauczukową.
Warstwę ochronną z posypki mineralnej wykonuje się ręcznie. Do wykonywania emulsyjnej warstwy ochronnej stosuje się najczęściej wtryskiwacze powłok bitumicznych. Stosowane są oprócz tego takie urządzenia pomocnicze, jak np. ręczny mieszalnik elektryczny, przydatny do przygotowywania do natrysku płynnej masy asfaltowo-aluminiowej Alubit. Do mieszania Alubitu w opakowaniach transportowych (hobokach) można również stosować mieszalnik do farb rozpuszczalnikowych (promocja 3 w 1).
Przy pracach dekarskich, ze względu na rodzaj stosowanych materiałów i używanie różnego rodzaju sprzętu, mogą występować zagrożenia: poparzeniem, wybuchem, porażeniem prądem elektrycznym, zetknięciem się z substancjami szkodliwymi lub upadkiem z wysokości.
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32